20 жовтня - Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак молочної залози.

|  20. 10. 2017

Всесвітній день боротьби із захворюванням на рак грудей відзначається  щорічно більш, ніж у 45 країнах світу.

Головною метою організації та проведення просвітницьких заходів цього дня –  привернення уваги суспільства до вирішення проблеми раку грудей, важливість пропаганди своєчасної діагностики цього захворювання на початкових стадіях .

В останні роки у всьому світі широко розгорнулася кампанія по боротьбі з раком молочної залози, оскільки  це одне з найпоширеніших онкологічних захворювань серед жінок. Ризик захворіти цією хворобою має практично кожна жінка.  Прете, для багатьох є несподіванкою те, що   у чоловіків  також може виникнути  онкологічна хвороба грудної залози.

Найчастіше ця онкологічна проблема наздоганяє жінок у віці понад 40 років із спадковою схильністю до даного захворювання. Факторами додаткового ризику медики називають пізню менопаузу, паління, пізні перші пологи, переривання вагітності, ожиріння, несприятливу екологічну ситуацію тощо.


Причини хвороби

Причини виникнення раку молочної залози можуть бути обумовлені генетичною схильністю. Тобто, якщо в сім'ї захворювання зустрічається у різних поколіннях, то ризик  підвищується. Так само на виникнення хвороби впливає вік, але тільки у разі нехтування своїм здоров'ям протягом тривалого часу (запущені хронічні захворювання, систематичне неправильне харчування). Піклуватися про себе потрібно весь час, а не тільки з появою симптомів раку грудей або іншого захворювання.

Дослідження показують, що аборти, пізні перші пологи, відмова від годування дитини груддю також можуть стати причиною раку грудей.

Профілактика захворювання

Статистика показує, що рак молочної залози найбільш поширений в індустріально розвинених країнах. Причина криється не тільки в екології, але й в зміні способу життя. Тому для всіх жінок від 13 до 90 років велику роль відіграє профілактика раку молочної залози. У першу чергу потрібно уважно ставитися до свого харчування - у раціоні обов'язково повинні бути свіжі фрукти й овочі. Необхідно уникати канцерогенних продуктів - жирного, смаженого, їжі, що містить барвники та інші хімічні добавки.

Не варто носити нижню білизну, яка занадто тисне на груди і порушує циркуляцію крові. Не зловживайте алкоголем. Якщо ви часто перебуваєте у стресовому стані, то не нехтуйте  розслаблюючою гімнастикою. Нормовані навантаження повинні поєднуватися з повноцінним відпочинком, як для тіла, так і для психіки. Не відкладайте лікування хвороб, пов'язаних з жіночими статевими органами.

За останні роки медицина досягла дуже високих результатів у лікуванні раку молочної залози, удосконалено обладнання для діагностики захворювання, завдяки чому призначається найбільш ефективний курс лікування рятуючи все більше життів.

Отримати кваліфіковану медичну допомогу є можливість в КЗ КОР «Білоцерківський обласний онкологічний диспансер» за адресою: вул. Ярослава Мудрого,56, консультативна поліклініка – реєстратура тел.№5-13-48, завідувач поліклінікою - тел. 5-01-15.


Інформація від управління охорони здоров’я міської ради