Інформація Білоцерківського РВ ГУ ДСНС України у Київській області
Білоцерківський РВ вкотре застерігає громадян бути обережними під час виявлення вибухонебезпечних предметів!
Піротехнічні підрозділи ДСНС щодня проводять роботи щодо обстеження території України, виявлення, вилучення та знешкодження вибухонебезпечних предметів часів минулих війн. Досить часто застарілі боєприпаси знаходять і звичайні громадяни під час проведення земляних робіт на присадибних ділянках та у полях. Крім того вибухонебезпечні предмети можуть знаходитись також і в лісах та парках, річках та ставках, будівлях та підвалах, на території колишніх полігонів. Саме тому, Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре звертається до громадян з проханням: у разі виявлення вибухонебезпечних предметів ні в якому разі не торкатися до них і одразу ж телефонувати за номером 101 або 102.
Шановні батьки! Розповідайте своїм дітям про ту небезпеку, яку приховують у собі вибухові пристрої. Адже жага дитячої цікавості часом вартує життя.
Вкотре наголошуємо, що під час виявлення підозрілого предмету, категорично забороняється торкатися і пересувати його; заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати; користуватися засобами радіозв’язку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух); торкатися підозрілого пристрою та здійснювати на нього звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини отруйні та чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання.
При виявленні вибухових пристроїв негайно телефонуйте 101 або 102.
Білоцерківський РВ ГУ ДСНС України
у Київській області
Стадник А. А.
До уваги забудовників Київської області!
Останні роки у Київської області стрімкими темпами ведеться будівництво та кожного дня вводяться до експлуатації об’єкти будівництва різного призначення, але замовники будівництва, забудовники, проектні та будівельні організації дуже часто при веденні будівельної діяльності нехтують вимогами будівельних норм та правил у сфері цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки.
Виконання заходів пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту на новобудовах, передбачених державними будівельними нормами і проектною документацією є запорукою безпечної експлуатації об’єктів в майбутньому та збереження життя і здоров’я людей. Невиконання зазначених заходів під час будівництва (реконструкції, технічного переоснащення, капітального ремонту) призводить до необхідності значних капіталовкладень для приведення у відповідність вимогам пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту чинних будівельних норм та правил функціонуючого об’єкту.
Проведеним аналізом стану дотримання вимог пожежної, техногенної безпеки, цивільного захисту державних норм та правил на введених до експлуатації об’єктах виявлено ряд типових порушень, які допущені під час будівництва, а саме: недотримання протипожежних відстаней між будівлями та спорудами, відсутність або непридатність до використання мереж протипожежного водопостачання, недостатня кількість та зменшені розміри евакуаційних шляхів і виходів, невідокремлення протипожежними перешкодами дільниць з різними характеристиками пожежної небезпеки, відсутність автоматичних систем протипожежного захисту, не проведення ідентифікації об’єктів будівництва із врахуванням всіх джерел небезпеки, відсутність розділу інженерно-технічних заходів цивільного захисту (цивільної оборони) у складі проектної документації тощо. Крім того, будівельниками, з метою економії, застосовуються будівельні матеріали з невизначеними показниками пожежної небезпеки, що заборонено.
Всі вищевикладені фактори збільшують ризик виникнення пожежі, сприяють тривалому часу її виявлення, швидкому розповсюдженню, пізньому оповіщенню та тривалої евакуації людей, низької стійкості будівельних конструкцій до небезпечних факторів пожежі, і як наслідок масової загибелі та травмування людей, значних матеріальних збитків. Усунення вказаних порушень, допущених під час будівництва, на функціонуючому об’єкті, як правило, потребує значних капіталовкладень, довготривалого припинення експлуатації, а в частині випадків є взагалі неможливим.
Для отримання кваліфікованої консультаційної допомоги під час проектування та будівництва пропонуємо Вам звертатися до органів державного нагляду у сфері пожежної та техногенної безпеки щодо видачі технічних умов до інженерного забезпечення, надання рекомендацій, висновків та розгляду проектної документації.
Білоцерківський РВ ГУ ДСНС України
у Київській області
Д.В. Гарбузенко
Рятувальники закликають громадян бути обережними під час використання пічного опалення!
Порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення — досить поширена причина виникнення пожеж у побуті в холодну пору року. Пожеж від приборів опалення, якщо вони справні та експлуатуються з виконанням правил пожежної безпеки, не може бути. Якщо пожежа все одно сталась, то її причина ховається завжди в порушені правил експлуатації чи невиконанні інструкцій.
Небезпека пічного опалення обумовлюється тим, що кожна піч це вогнедіюче джерело. Частіше за усе пожежі відбуваються з причини перегрівання печей, появи у цегляній кладці тріщин, а також в результаті застосування для розтоплювання печей горючих і легкозаймистих рідин, випаданні з топки або зольника вуглин.
У разі користування пічним опаленням:
- перед початком, а також протягом усього опалювального сезону слід очищати димоходи та печі від сажі, щоб не сталось її займання. Очищення від сажі та різноманітного бруду необхідно провадити для опалювальних печей періодичної дії на твердому та рідкому паливі - не рідше одного разу на три місяці;
- біля кожної печі перед топковим отвором на горючій підлозі слід прибити металевий лист розміром не менше 0,5 х 0,7 м;
- усі димові труби та стіни на горищі, через які прокладено димові канали, повинні бути заштукатурені й побілені;
- золу й шлак, що їх видаляють із топки, необхідно заливати водою та виносити в спеціально відведені місця. Не дозволяється висипати золу й шлак поблизу будівель.
Під час використання пічного опалення не допускається:
- залишати печі, які топляться, без нагляду або доручати нагляд за ними малолітнім дітям;
- користуватися печами, які мають тріщини;
- розміщувати паливо, інші горючі речовини та матеріали безпосередньо перед топковим отвором;
- зберігати незагашені вуглини та попіл у металевому посуді, встановленому на дерев'яній підлозі або горючій підставці;
- сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали;
- застосовувати для розпалювання печей легкозаймисті та горючі рідини;
- використовувати для топлення дрова, довжина яких перевищує розміри топки;
- здійснювати топлення печей із відкритими дверцятами топки;
- закріплювати на димових трубах антени телевізорів, радіоприймачів тощо;
- зберігати у приміщенні запас палива, який перевищує добову потребу.
Шановні городяни! Дотримання цих простих правил дозволить зберегти ваше життя та життя близьких вам людей!
Білоцерківський РВ ГУ ДСНС у Київській області
Бабич А. В.
Правила безпечного користування газом у побуті!
У нашій країні як паливо широко використовується газ. Майже в кожній квартирі встановлено газові плити, водонагрівачі, опалювальні печі чи котли.
Щоб газ приносив людям лише радість і тепло, кожний член сім'ї, починаючи зі шкільного віку, мусить знати і суворо дотримуватись правил безпечного користування газом, знати, до яких наслідків призводить порушення цих правил.
Природний газ майже вдвічі легший за повітря і при витоку з приладів і газопроводів піднімається, скупчуючись у верхніх зонах приміщень.
Запам’ятайте, що газ, яким користуються у побуті, є горючою речовиною і порушення правил користування ним може призвести до виникнення пожежі.
Запам’ятайте основні вимоги для попередження пожежі:
1. Забороняється користуватися несправними газовими приладами чи використовувати їх не за призначенням.
2. Не можна залишати без нагляду працюючі газові прилади, бо на випадок затухання одного з пальників в приміщення починає надходити газ, він накопичується та, змішуючись із повітрям, утворює вибухонебезпечну суміш. Необхідно стежити, щоб рідина, що кипить, не залила вогонь пальника, протяг не загасив полум’я.
3. Якщо газ потрапив у повітря приміщення, негайно слід закрутити кран подачі газу і провітрити приміщення.
4. Категорично забороняється сушити білизну чи волосся над плитою із запаленими пальниками.
5. Не можна розміщувати біля газової плити речовини, що можуть легко займатися: папір, тканини тощо.
Порядок дій при виявленні запаху газу:
- ні в якому разі не використовуй сірники, запальнички та інші джерела відкритого вогню; не вмикай світло та будь-які електроприлади; не користуйся електродзвінками квартир; не використовуй телефони з дисковими номеронабирачами;
- негайно перекрий вентилі на газовому приладді і крани на плиті;
- відчини вікно і двері, створивши протяг для провітрювання приміщення;
- виклич аварійну службу газу за телефоном 104 і залиш приміщення.
ПАМ’ЯТАЙ, користуватись газовим приладдям можна тільки після того, як дорослі детально пояснять тобі правила поводження з ними і ще деякий час наглядатимуть за тим, чи правильно ти все виконуєш.
Білоцерківський РВ ГУ ДСНС України у Київській області
Бабич А. В.