Про рішення, які були прийняті на засіданні виконавчого комітету міської ради
08 листопада відбулось засідання виконавчого комітету Білоцерківської міської ради, яке провів міський голова Геннадій Дикий.
В ході засідання члени виконавчого комітету розглянули ряд рішень, які забезпечуватимуть життєдіяльність міста.
Місто має Програму соціально-економічного та культурного розвитку на 2017 рік
Основним питанням, яке було розглянуто під час засідання виконавчого комітету стала Програма соціально-економічного та культурного розвитку м.Біла Церква на 2017 рік.
Як наголосила заступник міського голови Інна Новогребельська, доповідаючи дане питання, Програма розроблена відповідно до законодавства України, враховує Стратегії розвитку Київської області та Білої Церкви, ґрунтується на комплексі галузевих програм.
« На даний час проект Програми являє собою план заходів, які будуть вживатись в усіх галузях міського господарства.Після затвердження міського бюджету та визначення обсягів фінансування по кожній галузі, даний проект Програми буде уточнений з урахуванням реальних можливостей міста,- відмітила Інна Новогребельська. -Показники соціально-економічного розвитку міста на 2017 рік сформовано за пропозиціями та прогнозами управлінь, відділів міської ради, підприємств та організацій міста. Програмою визначені основні пріоритети розвитку міста на 2017 рік».
За словами заступника міського голови важливим пріоритетом в роботі міської влади є забезпечення функціонування соціальної та гуманітарної сфери на рівні державних стандартів, створення відповідних умов для поліпшення функціонування закладів охорони здоров`я, освіти, культури та інших установ соціально-культурної сфери. Найважливішим ресурсом для забезпечення економічного зростання міста є збереження життєвого та трудового потенціалу населення. Передбачається, що у 2017 році даний показник залишиться на рівні 2016 року і становитиме 209 тисяч осіб.
У 2016 році очікувана середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника міста у порівнянні з 2015 роком зросте на 25 % і становитиме 3875 гривень. Прогнозний показник середньомісячної заробітної плати одного штатного працівника міста у 2017 році становитиме близько 4,5 тис.грн. Середній розмір пенсій на кінець 2016 року очікується в розмірі 1619,46 грн. (на кінець 2015 року цей показник становив 1545,18 грн).
Даний документ спрямований на забезпечення сталого розвитку економіки у 2017 році, підвищення рівня життя і добробуту мешканців міста. Його розроблено з метою аналізу соціально-економічної ситуації в місті за попередній період. Програма передбачає забезпечення узгоджених спільних дій місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування задля втілення єдиної державної політики розвитку України на рівні міста.
Програмою визначені цілі та пріоритети міста Біла Церква на 2017 рік, конкретні завдання та заходи економічного і соціального розвитку міста, прогнозні розрахунки показників соціально-економічного розвитку міста на 2017 рік, які відображають наміри структурних підрозділів міської ради та виконавчого комітету, а також підприємств, організацій і господарств міста щодо результатів їх діяльності у наступному році.
Заступник міського голови детально ознайомила присутніх з основними пріоритетами подальшої роботи по сферах життєдіяльності міста, які визначені у Програмі .
Реалізація Програми дозволить покращити інвестиційну привабливість, створити умови для підвищення рівня конкурентних переваг та потенціалу міста, досягти належних стандартів життя та доступності якісних послуг для населення.
Програма залишається відкритою для доповнень та коригувань. Зміни та доповнення до Програми затверджуються Білоцерківською міською радою за поданням постійної комісії з питань планування соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів та виконавчого комітету міської ради.
На даний час є 49 діючих та поданих на затвердження міських цільових программ, які входять до Програми соціально-економічного та культурного розвитку м.Біла Церква й потребують фінансування у 2017 році.
Міський голова Геннадій Дикий наголосив, що: «Позитивні результати виконання пріоритетних завдань сприятимуть наповненню місцевого бюджету, тобто збільшенню видатків на соціально-економічний розвиток міста. Досягнення певних результатів в соціально-економічному розвитку міста можна очікувати тільки завдяки згуртованій роботі влади, громади та бізнесу».
Про роботу управління ЖКГ із зверненнями громадян
Звіт про роботу управління житлово - комунального господарства Білоцерківської міської ради по роботі зі зверненнями громадян доповів в.п. начальника даного структурного підрозділу - Анатолій Кравець.
Він наголосив, що управлінням житлово–комунального господарства Білоцерківської міської ради ведеться постійний контроль за дотриманням вимог суб’єктами господарювання - надавачами житлово–комунальних послуг чинного законодавства України, надаючи першочергове значення роботі по організації прийому громадян, розгляду їх письмових звернень та звернень депутатів міської ради.
Працівниками надаються консультації відвідувачам; розглядаються письмові заяви, скарги громадян, депутатів, звернень до гарячої лінії управління та організовується робота по наданню вичерпних відповідей і вжиттю заходів з метою вирішення життєво необхідних питань, що стосуються мешканців міста. До працівників відділів управління постійно звертаються громадяни міста з різних питань в усній формі.
Крім того, щосереди з 14.30 до 16.00 здійснюється особистий прийом виконуючим повноваження начальника управління .
Станом на 01.10.2016 року до управління житлово–комунального господарства міської ради надійшло 1757 заяв, скарг, звернень громадян та депутатів, від урядових організацій та установ ( в 2015 році було – 1340 звернень) .
Кількість питань, вирішених позитивно, зросло.
У заявах, скаргах та зверненнях громадян міста (за звітний період надійшло близько 400 звернень) піднімалися найрізноманітніші питання сьогодення. Найпоширенішими сере них є: ремонт доріг, проїздів та тротуарів (за звітний період - 237звернень , а в 2015р. було 178); встановлення, заміна, ремонт та повірка засобів обліку (110 зверенеь, в минулому році -48); роботи з благоустрою міста (121 звернення , в 2015р – 87). Також зросла кількість звернень білоцерківців по питаннях утримання зелених насаджень, ремонту та утриманню житлового фонду, зовнішніх мереж центрального опалення, облаштування та утримання малих архітектурних форм, тарифоутворення, створення та функціонування ОСББ та ін.
Кількість звернень від депутатів міської ради також зросла. Станом на 01 жовтня поточного року таких звернень надійшло 112 ( в минулому році було-97).
Анатолій Кравець відмітив, що колективні та проблемні звернення громадян розглядаються з виїздом на місце із створенням комісії чи робочої групи, в які залучаються представники комунальних підприємств та організацій (виконавців послуг), згідно покладених функцій та повноважень .
Щодня надаються консультації громадянам, які звертаються у телефонному режимі.
«Для ефективного виконання завдань, поставлених перед управлінням житлово– комунального господарства та задоволення зростаючих очікувань жителів міста щодо якості послуг, що надаються, з метою вирішення життєво необхідних питань, що стосуються мешканців міста, УЖКГ ведеться постійна робота по вдосконаленню форм та методів своєї роботи», - акцентував увагу в.п. начальника даного структурного підрозділу Анатолій Кравець.
Геннадій Дикий: «Кількість звернень до даного управління росте через те, що білоцерківці бачать, яку кількість робіт було зроблено в поточному році і просять ще й далі продовжувати такі заходи, особливо з благоустрою прибудинкових територій, ремонту житлового фонду та ін. Всі пропозиції, які надійшли від громадян і не були виконанні в 2016році через брак коштів, обов’язково будуть внесені в перелік заходів на наступний рік й виконані».
Про роботи, які ще будуть виконані в 2016 році
Нещодавно сесією міської ради були внесені зміни до основного фінансового документу Білої Церкви, пов’язані із надходженням субвенцій із держаного бюджету. Щоб освоїти дані кошти до кінця поточного року, члени виконавчого комітету прийняли рішення про затвердження переліку об’єктів і заходів, що фінансуються у 2016 році за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій.
Так, кошти в сумі 2млн.200тис.грн. будуть спрямовані на заміну вінок на енергозберігаючі в ЗОШ №4, ДНЗ №16 «Пролісок» та міських лікарень №1 та №2.
«Рішення витратити дані кошти саме на енергозберігаючі вікна було прийнято тому, що це єдиний шлях, аби встигнути освоїти їх, адже через погодні умови інших робіт проводити неможливо», - наголосив Геннадій Дикий.
Коротко про інші рішення
Члени виконавчого комітету також:
- затвердили фінансові плани на 2017 рік тридцять одного комунального підприємства Білоцерківської міської ради;
- утворили комісію щодо розгляду заяв членів сімей загиблих військовослужбовців та інвалідів про виплату грошової допомоги;
- прийняли рішення про вжиття заходів щодо сталого функціонування Комунального підприємства Білоцерківської міської ради «Білоцерківтепломережа»;
- внесли зміни в додаток 1 до рішення виконавчого комітету міської ради від 12 січня 2016 року № 22 «Про стипендію міського голови кращим спортсменам спортивних установ м.Біла Церква та їх тренерам», якими визначено, що кількість стипендій складатиме: 13- спортсменам, 13 – тренерам-викладачам, із яких три стипендії призначатиметься вихованцям дитячо-юнацьких спортивних шкіл та три – їх тренарам;
- розглянули ряд опікунських питань.