Незабаром амбулаторія загальної практики-сімейної медицини №4, що в Гайку, матиме нове приміщення

|  03. 06. 2016

В Білій Церкві, як і в у всій країні, відбувається реформування медичної галузі. Одним із напрямків реформування є організація роботи Центрів первинної медико-санітарної допомоги, які мають забезпечувати населення доступною, безперервною, своєчасною, якісною та ефективною первинною медико-санітарною допомогою.

В Білій Церкві в 2013 році був створений комунальний заклад Білоцерківської міської ради «Міський Центр первинної медико-санітарної допомоги № 1», який розташований за адресою: вул. І.Мазепи, 65-а .

В складі Центру №1 працює чотири амбулаторії загальної практики-сімейної медицини та відділення невідкладної допомоги. Загальна чисельність населення в районі обслуговування Центру складає 51567 дорослих та дітей. Амбулаторії знаходяться за адресами:
№1 та №2 - вул. І.Мазепи , 65-а;
№3 – б-р Олександрійський, 159;
№4 – Гайок, 50/48. 

03 червня міський голова Геннадій Дикий відвідав амбулаторію загальної практики-сімейної медицини №4, де ознайомився із умовами, в яких працюють лікарі. Відео тут.

Дана амбулаторія розташована в старому приміщенні, розміщується в 5 кімнатах, які орендуються в КЕЧІ. На обслуговуванні знаходяться 5 107 жителів мікрорайону Гайок, з яких - 781 дитина. Дане приміщення в аварійному стані і не може в подальшому експлуатуватися з цих цілях. За роки перебування в ньому амбулаторії кошти з міського бюджету на ремонт не виділялися. Лише за рахунок батьків було проведено косметичний ремонт кімнат, де проводить прийом педіатр.

Як зазначила завідуюча амбулаторією Олена Борейко, за минулий рік лікарями було оглянуто 10, 560 осіб, в т.ч. 2,5 тис – на дому. На диспансерному обліку знаходяться більш як 1,5 тис. білоцерківців. За визначеними законодавством нормативами обслуговувати таку кількість людей має 5 лікарів загальної практики-сімейної медицини та 8 медсестер, проте, у штаті, наразі, працює лише 4 лікаря та 3 медсестри. Тому, амбулаторія потребує укомплектування штатними кадрами.

«Незважаючи на те, що лікарів в амбулаторії недостатньо, за якісними показниками надання медичних послуг вона займає перше місце серед амбулаторій міста, завдяки високопрофесійним лікарям», -відмітив начальник управління охорони здоров’я міської ради Павло Маслянко.

Оглянувши амбулаторію міський голова наголосив: «Працювати в таких умовах неможливо. Нами було знайдено комунальне приміщення в Гайку, яке, ми вважаємо, буде зручним та доступним для жителів. На останньому засіданні сесії міської ради було виділено кошти в сумі 200тис.грн на його капітальний ремонт. Також будуть проведені необхідні заходи щодо матеріально-технічного забезпечення амбулаторії.

Крім того, аби забезпечити доступність та якість надання медичних послуг білоцерківцям, ми плануємо в цьому році відкрити ще чотири амбулаторії загальної практики-сімейної медицини в районах вулиць Томилівська, Леваневського, Івана Кожедуба (бувша П.Запорожця) та Залізничному селищі. Також ведуться перемовини щодо можливості відкриття амбулаторії для жителів масиву Таращанський - в приміщенні Центральної районної лікарні. Ми маємо перевиконання міського бюджету, тому спрямовуватимемо необхідні кошти на облаштування приміщень амбулаторій та забезпечення їх необхідним матеріально-технічним обладнанням».

Міський голова також відмітив, що в місті має функціонувати 12 амбулаторій загальної практики-сімейної медицини і міською владою будуть проводитися всі необхідні заходи по виконанню цих нормативів.

Завідуюча міським Центром первинної медико-санітарної допомоги № 1 Людмила Черненко акцентувала увагу на необхідності більш активного проведення реформи в Білій Церкві. Відзначила, що за європейською статистикою 80% захворювань попереджають саме на первинній ланці медицини, а сімейна медицина міста є далекою від досконалості, оскільки лише 44% із загальної кількості міських терапевтів пройшли навчання на сімейних лікарів. 

Під час заходу також було наголошено на необхідності медикаментозного забезпечення сімейних лікарів, залучення молодих спеціалістів до роботи в сфері, надання їм службового житла, передбачення можливості мотивації у вигляді додаткової оплати праці сімейним лікарям та педіатрам, безкоштовного проїзду у транспорті тощо. 

Начальник управління охорони здоров’я міської ради Павло Маслянко відмітив, що нещодавно відбулася робоча поїздку лікарів міста до м.Новоград-Волинського Житомирської області. Представники медичної сфери міста, серед яких сімейні лікарі, терапевти, педіатри відвідали медичні заклади Новоград-Волинського та ознайомилися із організацією роботи колег після проведення реформи. Крім того, вивчається досвід іншим міст і, поетапно, враховуючи ці знання, в Білій Церкві також відбуватиметься втілення реформи.