Засідання сесії Білоцерківської міської ради

|  06. 05. 2016

05 травня відбулось засідання десятої сесії Білоцерківської міської ради VІІ скликання, яке провів міський голова Г.Дикий. В ході сесії депутати розглянули низку рішень, які забезпечуватимуть життєдіяльність міста.

Відео: 1 частина, 2 частина 

 

 

 

 

Народний депутат України Хвича Мепарашвілі відкриє громадську приймальню в Білій Церкві

Про це Хвича Мепарашвілі поінформував перед початком засідання сесії міської ради, наголосивши, що він, як народний депутат, який обраний від Київщини, робитиме все можливе, аби відстоювати різносторонні інтереси  й Білої Церкви. Відмітив, що володіє проблемними питаннями міста, які потребують вирішення та закликав депутатський корпус до співпраці щодо розвитку інфраструктури Білої Церкви, залучення коштів з державного бюджету на її потреби тощо.
 Народний депутат України висловив слова пошани ветеранам Другої світової війни та привітав їх з наступаючим святом Перемоги.
Депутати міської ради звернулися до Хвичі Мепарашвілі з рядом питань, серед яких сприяння розгляду на засіданні Верховної Ради України чорнобильського закону, який би повернув пільги білоцерківцям; врегулювання питання меж міста та ін. 

Звернення до голови Верховної Ради України та Міністра соціальної політики України

В ході засідання депутати міської ради підтримали два звернення :
- до голови Верховної Ради України А.Парубія - про необхідність підвищення розмірів соціальних стандартів та гарантій, яким передбачено підвищити розміри прожиткових мінімумів, мінімальної зарплати та мінімальної пенсії за віком з 2016р. на 5% по відношенню до розмірів за методологією;
- до голови Верховної Ради України А.Парубія, Міністра соціальної політики України А.Реви - про необхідність підвищення рівня соціального захисту дітей із малозабезпечених сімей, яким передбачено  врахувати при призначені допомоги на дітей з малозабезпечених сімей 100% відповідного прожиткового мінімуму.
Дані питання зазначені в законопроекті № 4216 від 29.03.2016р., який на даний час не виноситься на розгляд у Верховній Раді України .


Інформація про результати діяльності міської прокуратури та поліції

Під час засідання сесії міської ради депутати міської ради взяли до відома  інформацію керівника Білоцерківської місцевої прокуратури Вадима Чугаєва про результати діяльності установи  за січень-квітень 2016р. та інформацію начальника Білоцерківського відділу поліції Головного управління  Національної поліції України в Київській області Сергія Возненка про стан правопорядку, заходи, які  вживались щодо  попередження правопорушень в поточному році .
Керівники даних установ поінформували про реформи, які відбулися в даних структурах, ознайомили із функціями, які покладені на них, окреслили основні напрямки діяльності та надали відповіді на поставлені питання.
Міська рада вийде із складу засновників (або співзасновників) газет «Громадська думка» та «Замкова гора»

Таке рішення було прийнято під час засідання сесії міської ради на виконання Закону України “Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації”.
Наразі міська рада є засновником комунального підприємства Білоцерківської міської ради «Редакція газети «Громадська думка»  та співзасновником регіональної газети Надросся «Замкова гора».
Метою проведення реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації є обмеження впливу органів державної влади, інших державних органів й органів місцевого самоврядування на редакції друкованих засобів масової інформації, зведення до мінімуму використання друкованих ЗМІ з метою маніпулювання суспільною свідомістю і особистою думкою громадян. А основним завданням є подальший розвиток незалежних ЗМІ.
Процедура відбуватиметься з подальшим перетворенням редакцій членами її трудового колективу у суб'єкт господарювання із збереженням назви, цільового призначення, мови видання і тематичної спрямованості друкованого засобу масової інформації .

Перетворення комунального підприємства Білоцерківської міської ради «Редакція газети «Громадська думка»  та редакції регіональної газети Надросся «Замкова гора» розпочнеться після включення їх до переліку друкованих засобів масової інформації та редакцій, що підлягають реформуванню на другому етапі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України або з 1 січня 2017 року.

Як надавалася  медико-психологічна допомога демобілізованим учасникам АТО  та членам їх сімей

З  інформацією про виконання в минулому році Білоцерківської міської цільової Програми з надання медико-психологічної допомоги демобілізованим військовослужбовцям, які брали участь в антитерористичній операції та їх сім’ям на 2015-2017 рр. поінформувала в.о. начальника управління охорони здоров’я  Білоцерківської міської ради Наталія Шевчук.
Дана Програма була затверджена рішенням міської ради від 26.05.2015 р. №1470-75-VІ та включала в себе ряд заходів спрямованих на збереження і відновлення фізичного та психічного здоров'я  демобілізованих військовослужбовців та членів їх сімей.
Відповідно до плану заходів Програми  в лікувально-профілактичних закладах міста була впроваджена дорожня карта проведення медичних оглядів та медичної реабілітації демобілізованих військовослужбовців, працівників Збройних Сил України, Національної гвардії, інших силових структур області, що брали участь у антитерористичній операції.
В реєстратурах поліклінік організована робота «єдиного вікна» для даної категорії білоцеркіців.
В міській лікарні №1, міській лікарні №2 та комунальному закладі Білоцерківської міської ради «Міський центр первинної медико-санітарної допомоги №1» забезпечено першочергове надання первинної медико-санітарної допомоги учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей.
Слід заначити, що :
- протягом 2015 року 88 демобілізованих військовослужбовців, які брали участь у антитерористичній операції і мають статус учасника бойових дій забезпечено безоплатними медикиментами, на загальну суму 55,0 тис. грн.;
 -  в міській дитячій поліклініці забезпечено безкоштовними лікарськими засобами 79 дітей демобілізованих військовослужбовців, віком до 6 років, на суму 15,0 тис. грн.;
 - щорічними профілактичними медичними оглядами охоплено 194 учасника антитерористичної операції. На диспансерний облік взято 194 учасника, в тому числі 18 інвалідів війни. Всі отримали оздоровлення в амбулаторних умовах, згідно індивідуальних планів;
- на базі поліклінічного відділення міської лікарні № 2 створено кабінет надання психологічної допомоги учасникам антитерористичної операції, введено до штатного розпису міської лікарні № 2 додаткову посаду медичного психолога. Отримали психологічну допомогу 54 особи;
-на базі психонаркологічного територіального медичного об’єднання 12 військовослужбовців, із числа учасників антитерористичної операції, отримали медикаментозне, фізіотерапевтичне лікування, кваліфіковану психіатричну, психотерапевтичну допомогу і психологічну реабілітацію (в умовах денного стаціонару).
 - за звітний період 24 демобілізованих військовослужбовця  отримали безкоштовну ургентну стаціонарну медичну допомогу в міській лікарні №1 та міській лікарні №2. На загальну суму 41,0 тис. грн.;
- в стаціонарах міських лікарень забезпечено дотримання норм грошових витрат на харчування та медикаменти, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2007 року  № 680 «Про збільшення норм грошових витрат на харчування та медикаменти в лікувально-профілактичних закладах ветеранів війни» в середньому обсязі 12,61 на 1 ліжко-день;
- хворі, потребуючі занесення в реєстр для протезування та високовартісного лікування в заклади охорони здоров'я міста не звертались. 1 демобілізований військовослужбовець був слухопротезований на загальну суму 32,7 тис. грн.;
- на базі комунального закладу Білоцерківської міської ради «Білоцерківська міська госпрозрахункова поліклініка профоглядів» пройшли безкоштовну реабілітацію по курсівкам 19 осіб на загальну суму 82,7 тис. грн. А також пройшли реабілітацію в Українському державному медико-соціальному центрі ветеранів війни (с. Циблі Київської обл.) 24 демобілізованих військовослужбовця та 24 отримали санаторно-курортне лікування в санаторіях республіканського значення;
-  першочерговим безкоштовним зубопротезуванням було 18 осіб на загальну суму   50,0 тис. грн.
В 2015 році загальний обсяг коштів, який передбачався на виконання даної програми складав 320 тис. грн., використано більше 262 тис. грн.

Затверджено  міську комплексну Програму соціального захисту та реабілітації учасників бойових дій та інвалідів війни на 2016-2020 роки

Метою Програми є вирішення нагальних потреб і питань організаційно-правового та інформаційного забезпечення, матеріально-технічного, медичного, психологічного, соціально-побутового, торговельного, культурного обслуговування учасників бойових дій та інвалідів війни у місті Біла Церква.
Документ включає додаткові заходи щодо поліпшення обслуговування учасників бойових дій та інвалідів війни, які потребують соціальної допомоги та підтримки.
Пріоритетні напрямки Програми є :
- розгляд можливості створення Центру допомоги учасникам АТО м.Біла Церква;
- здійснення соціального супроводу та соціальної реабілітації учасників бойових дій та
інвалідів війни міста;
- всебічний юридичний супровід цієї категорії громадян;
- всебічна підтримка громадських організацій учасників АТО та учасників бойових дій;
- обладнання громадських, освітніх, культурних закладів та житлових об`єктів міста пандусами та пониження бордюрного каменю тротуарів в місцях пішохідних переходів для безперешкодного пересування інвалідів війни;
- медична та психологічна реабілітація учасників бойових дій та інвалідів війни міста із залученням державних закладів, та місцевих ініціатив;
- професійна реабілітація та створення робочих місць для учасників бойових дій та інвалідів війни;
- сприяння у наданні матеріальної допомоги та кредитів на пільгових умовах для організації власної справи учасників бойових дій та інвалідів війни;
- підтримка сімей учасників бойових дій та інвалідів війни міста із залученням місцевих ініціатив;
- створення умов для створення реабілітаційно-спортивного клубу учасників бойових дій та інвалідів війни у місті;
- вдосконалення роботи по вихованню патріотизму у дітей та молоді з залученням учасників бойових дій та інвалідів війни  та ін.

Рішення сесії одним рядком:

- в ході засідання депутати міської ради розглянули ряд земельних, майнових  питань та прийняли відповідні рішення ;
- дали згоду на шефство Білоцерківської міської ради над військовою частиною-польова пошта В2968;
- внесли зміни до рішення міської ради від 18.02. 2016 року № 81-07-VІІ «Про перейменування вулиць та інших поіменованих об’єктів міста Білої Церкви»;
- внесли зміни до рішення міської ради від 25 грудня 2015 року № 23-03-VII «Про
затвердження Програми соціально-економічного та культурного розвитку міста Біла Церква на 2016 рік»;
- внесли зміни до плану діяльності Білоцерківської міської ради з підготовки проектів регуляторних актів на 2016 рік, затвердженого рішенням міської ради від 25.12. 2015 р. № 11-03-VII;
- затвердили Положення про виявлення, обстеження водопровідних, каналізаційних  (мереж водовідведення), місцевих (розподільчих) теплових мереж, об’єктів зовнішнього освітлення та інженерних мереж - електроустановок (трансформаторних підстанцій, повітряних ліній, кабельних ліній) їх облік та прийняття до комунальної власності територіальної громади міста Білої Церкви .

Звіт директора КП БМР «Білоцерківський міський парк культури та відпочинку імені Т.Г.Шевченка»

В різному, з  доповіддю про організацію роботи даного комунального підприємства виступив директор -  Володимир Грибовський.
Він детально поінформував про  заходи, які були здійснені ним після призначення на посаду. Зокрема, про замовлення технічної документації на ряд атракціонів,  проведення експертизи технічного стану атракціонів, навчань фахівців з техніки безпеки, проведення ремонтних робіт аварійного адміністративного приміщення, озеленення  території парку та ін.
Володимир Грибовський дав відповіді на питання депутатів.