БІЛОЦЕРКІВСЬКА ОБ‘ЄДНАНА ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА ІНСПЕКЦІЯ ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ДФС У КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ інформує
Зниження податкового тиску на платників податку на прибуток підприємств за рахунок відміни щомісячних авансових платежів
Білоцерківська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області звертає увагу юридичних осіб, що положеннями Закону України від 24 грудня 2015 року № 909-VIII „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році” передбачено внесення змін до Кодексу у частині справляння податку на прибуток, зокрема відмінено щомісячну авансову сплату податку на прибуток.
Це означає, що починаючи з 01.01.2016 року щомісячні авансові внески уже не сплачуються. Водночас, у 2016 році передбачено сплату авансового внеску з податку на прибуток у розмірі 2/9 податку на прибуток, нарахованого у податковій звітності за три квартали 2016 року. Такий авансовий внесок необхідно сплатити до 31.12.2016 року.
Розрахунок авансового внеску необхідно подати платником податку у податковій декларації за три квартали 2016 року. Нововведення в адмініструванні податку на прибуток сприятиме зменшенню податкового тиску на платників податків.
Білоцерківська ОДПІ
Увага! Нова звітність з роздрібної торгівлі алкоголем і тютюном
Білоцерківська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області звертає увагу платників, що згідно вимог ст. 16 Закону України від 19.12.95р. № 481/95-ВР „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” суб’єкти господарювання, які отримали передбачені цим Законом ліцензії, подають щомісячно до 10 числа наступного місяця звіт про обсяги виробництва та/або обігу ( в тому числі імпорту та експорту ) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.
Наказом Міністерства фінансів України від 11.02.2016р.№ 49 (далі – Наказ № 49) затверджено нові форми звітності у сфері виробництва та обігу алкогольних напоїв і тютюнових виробів.
Зауважимо, що виробники та оптові торгівці алкоголем та тютюном таку звітність подають, проте до неї внесено зміни, на які слід звернути увагу. Роздрібні торгівці раніше не звітували, оскільки для них не були затверджені відповідні форми. Тепер звітувати доведеться і їм ( зокрема й спрощенцям, які торгують пивом). Отже, підприємці, які мають ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами зобов’язані щомісячно, не пізніше ніж 9-го числа наступного місяця, подавати до органу ДФС за основним місцем обліку відповідну звітність в електронному вигляді.
Платники податків, які мають ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, зобов’язані подавати форму №1-РА „” Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у роздрібній мережі”. Якщо суб’єкти господарювання мають ліцензію на роздрібну торгівлю тютюновими виробами, подається форма №1-РТ „Звіт про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у роздрібній мережі”.
Білоцерківська ОДПІ
І ще один "конвертаційний центр" ліквідовано на Київщини
Працівниками оперативного управління Білоцерківської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області спільно із працівниками ГСУ ФР ДФС України із залученням сил та засобів Міжрегіонального відділу оперативного документування ГУ ДФС у Київській області, в рамках розслідування кримінального провадження, проведено слідчо-оперативні заходи, в ході яких припинено діяльність «конвертаційного центру».
За результатами вжитих заходів встановлено злочинну групу осіб, яка використовуючи підконтрольні їм підприємства, організувала роботу «конвертаційного центру» з метою прикриття незаконної діяльності «живих» суб’єктів господарювання шляхом проведення фіктивних фінансово-господарських операцій, проведення безготівкових коштів у готівку та штучного завищення собівартості ТМЦ.
Безготівкові кошти діючих суб’єктів господарювання надходили на рахунки транзитно – конвертаційних СГД у вигляді оплати за товари (роботи, послуги), після чого дані кошти конвертувались у готівку за винагороду у розмірі від 10-12 відсотків. Податковий кредит транзитно – конвертаційних СГД формувався за рахунок використання псевдооперації з придбання ТМЦ, як у підприємств-імпортерів, так і у підприємств з ознаками фіктивності.
За періодз 2015 по квітень 2016 року підприємства, які входили до складу «конвертаційного центру» про конвертували 30 млн. грн. в результаті чого реально діючим підприємствам незаконно сформовано податковий кредит на загальну суму 5 млн. гривень.
На підставі ухвал суду проведено 10 обшуків проведених за місцем розташування «конвертаційного» центру, за адресами проживання фігурантів та їх автомобілях.
В ході проведення обшуків виявлено та вилучено грошові кошти в сумі
135 тис. гривень, 6 печаток, банківські картки, комп’ютерну техніку, електронні носії інформації, засоби зв’язку, бухгалтерські документита різноманітні чорнові записи, що підтверджують злочинну діяльність.
На даний час проводяться слідчі дії у відношенні учасників «конвертаційного центру» з метою притягнення їх до кримінальної відповідальності та забезпечення відшкодування завданих державі збитків.
ГУ ДФС у Київській області
На Київщині припинено діяльність «конвертаційного центру» з обігом 52 млн. гривень
Оперативними підрозділами ГУ ДФС у Київській області спільно з Ірпінським відділом Києво-Святошинської місцевої прокуратури Київської області та слідчим відділом Ірпінського міжміського відділу ГУ НП у Київській області, в рамках розслідування кримінального провадження, припинено діяльність «конвертаційного центру».
Встановлено злочинну групу осіб, яка використовуючи підконтрольні їм підприємства, організувала роботу «конвертаційного центру» з метою прикриття незаконної діяльності реальних суб’єктів господарювання шляхом проведення фіктивних фінансово-господарських операцій, проведення безготівкових коштів у готівку та штучного завищення собівартості товарно-матеріальних цінностей.
Безготівкові кошти діючих суб’єктів господарювання надходили на рахунки транзитно – конвертаційних суб’єктів господарювання у вигляді оплати за товари (роботи, послуги), після чого дані кошти конвертувались у готівку за винагороду у розмірі 10-12%. Податковий кредит транзитно – конвертаційних суб’єктів господарювання формувався за рахунок використання псевдооперації з придбання товарно-матеріальних цінностей, як у підприємств-імпортерів, так і у підприємств з ознаками фіктивності.
З серпня 2015 року підприємства, які входили до складу «конвертаційного центру» проконвертували 52 млн. гривень. В результаті, реально діючим підприємствам незаконно сформовано податковий кредит на загальну суму 8,7 млн. гривень
На підставі ухвал суду проведено 7 обшуків. В ході їх проведення виявлено та вилучено грошові кошти в сумі 1 145 доларів США та 82 тис. грн., 21 печатку, чекові книжки, банківські картки, комп’ютерну техніку, електронні носії інформації, засоби зв’язку, бухгалтерські документи та різноманітні чорнові записи, що підтверджують злочинну діяльність.
Також накладено арешти на розрахункові рахунки транзитно – конвертаційних підприємств. В результаті чого заблоковано 620 тис. гривень.
Проводяться слідчі дії у відношенні учасників «конвертаційного центру» з метою притягнення їх до кримінальної відповідальності та забезпечення відшкодування завданих державі збитків.
ГУ ДФС у Київській області
і