ПРОТОКОЛ № 1 засідання круглого столу з обговорення проекту регуляторного акту – рішення виконавчого комітету міської ради «Про внесення змін до Правил приєднання до комунальних водопровідних та каналізаційних мереж м. Біла Церква»

Дата : 
2014-10-08

ПРОТОКОЛ № 1

засідання круглого столу з обговорення проекту регуляторного акту –

рішення виконавчого комітету міської ради

«Про внесення змін до Правил приєднання до комунальних

водопровідних та каналізаційних мереж м. Біла Церква,

затверджених рішенням виконавчого комітету Білоцерківської міської ради

від 11 лютого 2014 року № 29»

  

м. Біла Церква                                                                               07жовтня 2014 року  

На засіданні круглого столу присутні 

Гнатюк В.В. - заступник міського голови;

Цвіров В.М. - голова Громадської ради при виконавчому комітеті Білоцерківської міської ради;

Гапонова Т.В. - начальник відділу охорони навколишнього природного середовища Білоцерківської міської ради;

Карпенко О.О. – начальник управління економіки Білоцерківської міської ради;

Шаповал О.М. – начальник відділу з питань розвитку підприємництва та інвестицій Білоцерківської міської ради;

Голуб О.В.– заступник начальника управління містобудування та архітектури Білоцерківської міської ради;

Гламазда В.М. -  член Громадської ради при виконавчому комітеті Білоцерківської міської ради;

Сінчук Є.В. - заступник начальника управління житлово-комунального господарства Білоцерківської міської ради;

Масюк С.М. – депутат Білоцерківської міської ради – член постійної комісії з питань житлово-комунального господарства Білоцерківської міської ради;

Ярмоленко Т.П. – директор КП БМР «Архітектурно-планувальне бюро»;

Бойко Т.Ю. – директор фінансовий ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА»;

Кареліна Г.П. - представник ТОВ "БІЛОЦЕРКІВВОДА" за довіреністю;

Шатенко В.В. – заступник начальника юридичного відділу ТОВ "БІЛОЦЕРКІВВОДА";

Назаренко Л.В. – начальник відділу інформаційної діяльності та зв’язків з громадськістю ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА». 

Головуючий на засіданні- Гнатюк В.В.  

Порядок денний засідання: обговорення проекту регуляторного акту - рішення виконавчого комітету міської ради «Про внесення змін до Правил приєднання до комунальних водопровідних та каналізаційних мереж м. Біла Церква, затверджених рішенням виконавчого комітету Білоцерківської міської ради від 11 лютого 2014 року № 29»  

Слухали 

     1. Гнатюка В.В. - із вступним словом про регуляторний вплив  рішення «Про внесення змін до Правил приєднання до комунальних водопровідних та каналізаційних мереж м. Біла Церква, затверджених рішенням виконавчого комітету Білоцерківської міської ради від 11 лютого 2014 року № 29, шляхом викладення їх в новій редакції (надалі – «Правила»). При цьому, Гнатюк В.В. зазначив, що в процесі застосування Правил як зі сторони виробника послуг з централізованого водопостачання та водовідведення, так і зі сторони споживачів цих послуг та міського управління містобудування та архітектури було виявлено проблемні питання порядку приєднання до мереж централізованого водопостачання та водовідведення, які пропонується вирішити шляхом внесення цих змін.

     Проектом цього регуляторного акта вносяться уточнюючі зміни з метою упорядкування термінології та зміни, що полягають у приведенні Правил до вимог загальнодержавних нормативно-правових актів, що регулюють відносини у сфері містобудування та надання житлово-комунальних послуг, які протягом дії Правил зазнали певних змін.

     2. Бойко Т.Ю.– зазначила про те, що виникла нагальна необхідність внесення змін до Правил з метою упорядкування проектної документації на приєднання об’єктів до мереж централізованого водопостачання та/або водовідведення тих замовників, які є абонентами виконавця, але у них відсутня така документація. З цією метою ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА» було проведено інвентаризацію мереж споживачів та прийнято рішення про надання їм достатнього терміну для виготовлення відповідної документації на приєднання об’єктів до мереж.

     3. Голуб О.В.– вказав на те, що з 01.08.2014 року вступили вдію нові ДБН А.2.1-1-2014 «Інженерні вишукування для будівництва». Відповідно до положень цих ДБН:

5.1.6 При виконавчій (контрольній) зйомці закінчених будівництвом об’єктів, споруд

та інженерних мереж замовник надає виконавцю проектні матеріали – генеральний план,

плани інженерних мереж.

5.1.7 Строк використання матеріалів інженерно - геодезичних вишукувань складає:

     - інженерно-топографічних планів масштабів 1:1 000,  1:500,  1:200 й точніше – не

більше ніж один рік з дати реєстрації (без додаткового оновлення).

Враховуючи зазначені положення запропонував внести такі зміни до проекту Правил:

-         доповнити останній абзац пункту 1.2. проекту Правил такими словами: «ДБН А.2.1-1-2014 «Інженерні вишукування для будівництва»;

-         викласти абзац п’ятий пункту 2.1. в такій редакції: «топографо-геодезичний план існуючої забудови або новозбудованого об'єкта M 1:500 з інструментальним визначенням фактичного місця розташування об'єкта та з відміткою (штамп, підпис, дата) управління містобудування та архітектури Білоцерківської міської ради»;

-         викласти абзац третій підпункту 5.1.1. пункту 5.1. в такій редакції: «топографо-геодезичний план існуючої забудови або новозбудованого об'єкта M 1:500 (без додаткового оновлення),зареєстрований в управлінні містобудування та архітектури Білоцерківської міської ради не раніше, ніж за один рік до дня подачі заяви»;

-         викласти третій абзац підпункту 5.1.2. пункту 5.1. в такій редакції: «топографо-геодезичний план існуючої забудови або новозбудованого об'єкта M 1:500 (без додаткового оновлення), зареєстрований в управлінні містобудування та архітектури Білоцерківської міської ради не раніше, ніж за один рік до дня подачі заяви».

4. Ярмоленко Т.П. – підтримала пропозиції, внесені Голубом О.В., та зазначила, що в процесі приєднання об’єктів до мереж централізованого водопостачання та/або водовідведення споживачі повинні в обов’язковому порядку дотримуватися вимог нових ДБН.

  5. Карпенко О.О. - про відсутність зауважень до Правил.

  6. Сінчука Є.В., який зазначив, що управління ЖКГ пропонує внести такі зміни до проекту Правил:

Пункт 4.5 розділу 4 «Виконання будівельних робіт» після слова «здійснюються» доповнити такими словами: «замовником або». Тоді повний текст даного пункту буде такого змісту:

     4.5. Закриття прихованих робіт, гідравлічні випробування, промивання та дезінфекція збудованих трубопроводів здійснюються замовником або виробником (виконавцем), який може на підставах, не заборонених чинним законодавством України, залучити до виконання таких робіт уповноважені організації відповідно до законодавства, державних будівельних норм та правил. Копії складених актів закриття прихованих робіт, актів проведення гідравлічних випробувань, промивки та дезінфекції збудованих трубопроводів замовник надає виробнику (виконавцю) разом із документом, що посвідчує введення об’єкта в експлуатацію.

     В обґрунтування внесення таких змін Сінчук Є.В. послався на Правила технічної експлуатації систем водопостачання та каналізації населених пунктів України, затверджених Наказом Державного комітету України по житлово-комунальному господарству № 30 від 05.07.95р., якими встановлено:

     9.5.9. Збудовані   водопровідні   мережі   або  трубопроводи повинні бути піддані двократному гідравлічному випробуванню. Результати випробувань трубопроводів оформлюють актом.

     9.5.11. До приймання збудованого трубопроводу в  експлуатацію будівельна  організація  під  керівництвом  представника виробника здійснює його промивання та дезинфекцію в три етапи.

     9.5.12. Акт про санітарну  обробку  збудованого  трубопроводу представляється приймальній  комісії  і є документом,  що дозволяє його приєднання (врізку) до діючої мережі і  пуск  в  експлуатацію після  приймання  комісією. Акт підписують представники виробника, замовника, будівельної організації і місцевих  органів  Державного санітарного нагляду.

     9.5.13. Приєднання  (врізку)  збудованого   трубопроводу   до діючої мережі виконує будівельна організація під керівництвом і за участю  представників  виробника.  Врізки  входять  до  проекту  і кошторису  будівництва  трубопроводу.  Порядок  проведення  врізок повинен бути регламентований інструкцією,  затвердженою  місцевими органами державної влади.

     Таким чином, чинне законодавство встановлює, що виконання вищевказаних робіт може здійснювати стороння будівельна організація, яка має дозвільні документи.

     З метою дотримання принципу рівності прав і інтересів учасників у сфері надання та споживання послуг з централізованого постачання холодної води та водовідведення, необхідно внести зміни до місцевих Правил у запропонованій управлінням ЖКГ редакції, надавши замовникам право самостійно обирати виконавця робіт по здійсненню закриття прихованих робіт, гідравлічних випробувань, промивання та дезінфекції збудованих трубопроводів, нарівні із виробником (виконавцем) послуг.

    7.Гламазда В.М. – вніс пропозицію доповнити пункт 6.2. проекту Правил словами такого змісту: «при відсутності відповідного договору користування послугами водопостачання та водовідведення».

    8. Гнатюка В.В. – звернув увагу на те, що, згідно з положеннями цих Правил, не є самовільним підключенням приєднання, здійснене замовником, який є абонентом виконавця, але в нього відсутня проектна документація на приєднання об’єкта до мереж централізованого водопостачання та/або водовідведення. Ці питання врегульовані у пункті 5.6. Правил.

     9. Масюк С.М. – зазначив про те, що головне в цих Правилах – максимально спростити механізм приєднання об’єктів замовників до мереж централізованого водопостачання та водовідведення.

     10. Гапонова Т.В. -  зауважила, що проект Правил в запропонованій редакції не порушує норм, які встановлюють соціальні основи організації  охорони  навколишнього  природного середовища.

     11. Шаповал О.М. – повідомила, що зауваження та пропозиції до проекту даного регуляторного на адресу виконавчого комітету Білоцерківської міської ради не надходили.

     12. Кареліна Г.П. – повідомила, що на адресу ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА» зауваження та пропозиції до запропонованого проекту Правил не надходили.

      13. Гнатюк В.В. - оголосив проект рішення круглого столу.  

Вирішили 

1. Врахувати пропозиції, внесені Голубом О.В. та внести такі зміни в проект Правил:

-           доповнити останній абзац пункту 1.2. проекту Правил такими словами: «ДБН А.2.1-1-2014 «Інженерні вишукування для будівництва»;

-           викласти абзац п’ятий пункту 2.1. в такій редакції: «топографо-геодезичний план існуючої забудови або новозбудованого об'єкта M 1:500 з інструментальним визначенням фактичного місця розташування об'єкта та з відміткою (штамп, підпис, дата) управління містобудування та архітектури Білоцерківської міської ради»;

-           викласти абзац третій підпункту 5.1.1. пункту 5.1. в такій редакції: «топографо-геодезичний план існуючої забудови або новозбудованого об'єкта M 1:500 (без додаткового оновлення),зареєстрований в управлінні містобудування та архітектури Білоцерківської міської ради не раніше, ніж за один рік до дня подачі заяви»;

-           викласти третій абзац підпункту 5.1.2. пункту 5.1. в такій редакції: «топографо-геодезичний план існуючої забудови або новозбудованого об'єкта M 1:500 (без додаткового оновлення), зареєстрований в управлінні містобудування та архітектури Білоцерківської міської ради не раніше, ніж за один рік до дня подачі заяви». 

2. Врахувати пропозиції, внесені Сінчуком Є.В. та внести такі зміни до проекту Правил: пункт 4.5 розділу 4 «Виконання будівельних робіт» після слова «здійснюються» доповнити такими словами: «замовником або». У зв’язку з цим викласти п. 4.5. розділу 4 в такій редакції:

     4.5. Закриття прихованих робіт, гідравлічні випробування, промивання та дезінфекція збудованих трубопроводів здійснюються замовником або виробником (виконавцем), який може на підставах, не заборонених чинним законодавством України, залучити до виконання таких робіт уповноважені організації відповідно до законодавства, державних будівельних норм та правил. Копії складених актів закриття прихованих робіт, актів проведення гідравлічних випробувань, промивки та дезінфекції збудованих трубопроводів замовник надає виробнику (виконавцю) разом із документом, що посвідчує введення об’єкта в експлуатацію.  

3. Рекомендувати винести проект Правил на розгляд засідання виконавчого комітету Білоцерківської міської ради, виклавши їх в новій редакції із урахуванням зауважень, прийнятих згідно з пунктами1 та 2 даного протоколу.  

Голосували "за" - одноголосно.  

          Головуючий                                                                           В.В.Гнатюк  

За секретаря                                                                           В.В. Шутенко