Відбулося чергове засідання робочої групи Ради розвитку громади

|  04. 09. 2024

4 вересня відбулося третє засідання робочої групи Ради розвитку громади (РРГ) в рамках проєкту «Життєздатність+: економічна інтеграція ВПО та постраждалих від війни».

Проєкт реалізується з метою покращення соціально-економічної інтеграції та стійкості ВПО, осіб, які повернулися, та громад, які їх приймають, шляхом зміцнення громадської солідарності та сприяння сталому працевлаштуванню. Фінансування проєкту здійснює Німецький банк розвитку KFW від імені Федерального Міністерства економічної співпраці та розвитку Німеччини (BMZ) та впроваджується Міжнародною організацією з міграції (МОМ Україна). Про участь нашої громади в цьому проєкті ми вже повідомляли раніше: https://bc-rada.gov.ua/node/15252, https://bc-rada.gov.ua/node/15369.

Тож під час зустрічі, яку провела національний консультант МОМ Тетяна Тверітінова, присутні проаналізували роль та особливості розвитку кооперації в Україні. Член робочої групи – представник громадськості, голова кооперативу Олександр Коробенко у своєму виступі зупинився на перевагах створення кооперативів у громаді, відмітивши, що вони мають значний економічний та ресурсний потенціал.

Заступник міського голови, голова РРГ Василь Морський наголосив на важливості залучення інвестицій та побудові комунікації з донорами для впровадження в Білоцерківській громаді різних проєктів з енергоефективності, будівництва нових виробничих підприємств, функціонування індустріальних парків тощо. Як зазначив Василь Морський, у Білій Церкві успішно працює низка релокованих підприємств, які перемістилися з міст, що постраждали внаслідок військової агресії. Їм не тільки вдалося відновити виробництво на новому місці, але й адаптуватися до умов та викликів сьогодення.

«Сьогодні в нашій громаді важливо розвивати економіку, сплачувати податки, створювати нові проєкти, розвивати індустріальні парки, – зауважив Василь Морський. – У першу чергу, це важливо для тих, хто зараз на передовій захищає нашу країну від ворога. Коли наші воїни повернуться додому, вони мають бути забезпечені новими робочими місцями з гідними умовами праці та достатнім рівнем заробітної плати. Тож ми ведемо перемовини з нашими донорами, інвесторами щодо впровадження таких проєктів, аби співпраця була максимально ефективною та вигідною для обох сторін».

Під час зустрічі присутні розглянули проблеми і потреби громади з документів соціально-економічного розвитку; визначили пріоритети для зацікавлених сторін (донорів, стейкхолдерів); розглянули проблемні питання, які виникали під час роботи тощо.

Також учасники зустрічі опрацювали інструмент для мапування (дослідження) стейкхолдерів та ресурсів громади. Варто відмітити, що це корисний інструмент для підтримки стейкхолдерів громади у пріоритизації ключових потреб у відновленні, розробці та плануванні цільових рішень для підвищення місцевої стійкості. Він допомагає спільноті зробити огляд наявних ресурсів – фінансових, матеріальних або людських, оцінити їхній поточний стан.

Зокрема під час зустрічі було проведено аналіз соціально-безпекової ситуації, мапування стейкхолдерів, складено матрицю стейкхолдерів, мапування ресурсів, а саме – була розглянута громадська економічна інфраструктура, місцева економіка, бізнеси та платформи, соціальна інфраструктура та послуги. Також учасники зустрічі висловили свої думки щодо пріоритетної соціально-економічної інфраструктури для залучення грантів для різних проєктів тощо.

Фото