Презентовано ескізний проєкт «Мультифункціональний спортивний комплекс та парк відпочинку»

|  12. 05. 2021

12 травня в м.Біла Церква відбулася презентація ескізногопроєкту «Мультифункціональний спортивний комплекста парк відпочинку», який заплановано збудувати в місті.

На захід було запрошено поважних гостей:

-    Заступника Міністра молоді і спорту України - Матвія Бідного

-    Народного депутата України - Юрія Камельчука

-    Голову Білоцерківської районної державної адміністрації - Людмилу Мерзлюк

-    Голову Білоцерківської районної ради- Василя Зеленського

-   Почесного президента Федерації стронгмену України - Василя Вірастюка

-    Депутата Київської обласної ради - Юрія Савчука

-    Представника Київської обласної державної адміністрації – Андрія Стьопенка

-    Помічника Народного  депутата УкраїниАндрія Мотовиловця- Володимира Булгакова

-    Президента Федерації стронгмену України- Сергія Конюшка

-    Голову відділення Національного Олімпійського Комітету України

в Київській області - Ігоря Малинського

-    Президента «Асоціації спортивного девелопменту» - Володимира Шуміліна

-    Заступників міського голови

-    Олімпійців та їх тренерів

-    Представників місцевих спортивних федерацій, дитячо-юнацьких спортивних шкіл, спортивних установ і закладів БМТГ.

Відкриваючи захід, секретар Білоцерківської міської ради Дмитро Киришун, який є ініціатором проєкту, зазначив: «Сьогодні ми зібралися, щоб обговорити дорожню карту щодо будівництва мультифункціонального спортивного комплексу у БМТГ.

Дякую всім, що долучилися до даного заходу. Сподіваюся, що спільне обговорення цього проєкту дозволить створити сучасний та унікальний спортивний комплекс не тільки  для Білої Церкви, а й для всієї Київщини, де зможуть проводитися тренування та  змагання місцевого і всеукраїнського рівнів».

Дмитро Киришун також відмітив, що на проектування  мультифункціонального спортивного комплексу у міському бюджеті передбачено 1млн грн. Земельна ділянка площею 1,5 га  розташована по вул. Т.Г. Шевченка (за пам’ятним знаком «Літак»).Разом зі спортивним комплексом проєктується й парк відпочинку та активного дозвілля загальною площею 11га.

Секретар Білоцерківської міської ради висловив переконання, що отримавши на цьому заході інформацію про проєктвсі присутні разом матимуть можливість створити достойний комплекс.

Детальну презентацію території, на якій буде розміщуватись спортивний комплекс та парк відпочинку  провів директор ПП «Фірма БРАМА-АБФ» ЮрійБабіч. Він також представив іескізний проєкт.

Народний депутат України ЮрійКамельчук наголосив, що проєкт є сучасним та прогресивним, це - так званий  європейський підхід, що враховує як потреби для занять різноманітними видами спорту, так і відіграє важливу  просторову функцію для психічного здоров’я громадян. Акцентував увагу на необхідності врахування при проєктуванні питань енергоефективності, можливості залучення для обслуговування комплексу альтернативних джерел енергії, враховуючи європейський досвід.

Заступник Міністра молоді і спорту України  Матвій Бідний зупинився на роботі даного органу державної влади, відмітив, що одним з пріоритетних напрямків є розвиток  спортивної інфраструктури та популяризація занять спортом та фізичною культурою серед молоді. Тому, такі проєкти, який презентовано сьогодні мають підтримку у Міністерстві. Для цього існують ряд механізмів  щодо залучення коштів для будівництва не тільки з бюджетів, а й від інвесторів, Європейського банку реконструкції та  розвитку та ін. Проте, є необхідно передбачити й моменти з подальшої самоокупності такого комплексу.

Під час заходу президент «Асоціації спортивного девелопменту» Володимир Шумілін виступив з презентацією як розробити життєздатну дострокову програму розвитку спорту в місті. Така програма має враховувати аналіз реальних проблем та визначення потребспортивної сфери;формування цілей в рамках «навіщо місту спорт?»; визначення пріоритетних напрямків розвитку спорту та що дасть місту удосконалення спортивної галузі.

Засновник громадської організації «Білоцерківська організація спорту» Олексій Копишинський зазначив, що Білоцерківський район є найбільшим в Україні з населенням

443 тисяч жителів. До складу району входить 12 громад, і наявність такого комплексу та парку відпочинку біля нього буде позитивним для Білої Церкви і потенційний об’єкт стане одним з улюблених місць білоцерківців та гостей міста і буде справжнім магнітом для туристичної привабливості нашої громади.

Всі почесні гості та присутні, які виступили з приводу презентованого комплексу висловили загальну думку, що такий об’єкт неодмінно має бути побудований в Білій Церкві і він може стати одним з кращих на Київщині; будівництво таких комплексів є необхідним для розвитку міст, адже вони сприятимуть підвищенню рівня проживання громадян, розвитку бізнесу (готельного,   ресторанного тощо) і як наслідок, будуть підставою, аби молодь не виїжджала за кордон; наголосили на важливості врахування при проєктуванні всіх міжнародних вимог до залів та зон для занять різними видами спорту; розвитку супутньої інфраструктури, аби можна було планувати міжнародні  та всеукраїнські змагання тощо.

У ході обговорення проєкту було піднято ряд питань, серед яких:

-можливість залучення коштів з бюджетів різних рівнів для спорудження мультифункціонального спортивного комплексу;

-витрати щодо подальшого утримання комплексу - чи посильні вони будуть для місцевого бюджету і чи зможе держава долучитися до підтримки до цього важливого соціано-інфраструктурного об’єкта;

- необхідність передбачення плану евакуації на презентованому об’єкті та під’їзних доріг для служб надзвичайного характеру;

- необхідність передбачення майданчиків для занять легкою атлетикою у зимовий період та іншими видами спорту та ін.

Отож, для врахування всіх пропозицій, буде створена робоча група, і всі її члени зможуть надати свої зауваження та побажання, аби їх врахувати про подальшому проєктуванні та розробки виважених технічних завдань для проєктування об’єкта та будівництва.

Підсумовуючи міський голова Геннадій Дикий зауважив, що в Білій Церкві ще у 2016 році було підписано Стратегію розвитку міста до 2025 року, і одним із її напрямків є розвиток спорту та підвищення комфорту проживання жителів. Крім того, у Генеральному плані міста, затвердженому у 2017 році на даній територій й передбачалося створення паркової зони з адміністративними будівлями, тому будівництво  мультифункціонального спортивного комплексута парку відпочинку було б доцільним і важливим. Акцентував увагу, що міська рада має досвід утримання об’єкту спорту – «Льодова арена».

Секретар Білоцерківської міської ради Дмитро Киришун подякував усім, хто вже долучився до розробки ескізного проєкту та всім, хто приєднається до подальших кроків та  запропонував почесним гостям, аби закріпити наміри,підписати меморандум про співпрацю у створенні спортивного комплексу.

Для довідки:

Пропозиції щодо розташування мультифункціонального спортивного комплексу базуються на планувальних рішеннях, закладених у генеральному планіміста і спрямованих на формування нового якісного архітектурно-планувального середовища, яке сприятиме підвищенню комфорту життєдіяльності мешканців міста.

При цьому враховано:

  • місце розташування проєктної території;
  • природні умови та планувальні обмеження;
  • наявна забудова та інженерно-транспортна інфраструктура;
  • сучасні тенденції у сфері будівництва, обслуговування і дозвілля.

 

Створення сучасної спортивної інфраструктури в місті сприятиме зміцненню здоров’я громадян,  забезпечить:

- потреби людей з інклюзивністю;

- розвиток дитячо-юнацького спорту;

-розвиток масового спорту,

-створення Олімпійського резерву та підготовку спортсменів високого класу, Олімпійців, Паралімпійців, Дефлімпійців.

Крім того, це дасть можливість проводити змагання: місцевого, регіонального, національного та міжнародного рівнів, організовувати та проводити: концерти, івенти, конференції, форуми.

Пропозиції з розвитку даної території (парку), як рекреаційної зони загальноміського значення, обумовлені розташуванням потенційної ділянки між історичною частиною міста та житловим районом – масивом Леваневського - на незабудованих заплавних землях вздовж річки Протока.

Так, на правому березі річки Протока, поблизу багатоповерхової житлової забудови, запроєктованомультифункціональну спортивну арену на 500 місць для глядачів з багаторівневимпаркінгом на 450 машино-місць .

Поряд знаходитиметься автостоянка для відвідувачів парку на 120 машино-місць.

На першому поверсі будівлі передбачена мультифункціональна зала для ігрових та індивідуальних  видів спорту: футзал, баскетбол, волейбол, гандбол, бадмінтон, великий теніс, боччє, фехтування та інші види спорту. Буде розміщено плавальний басейн на 25 метрів для водного поло та синхронного плавання. Розташовані зони для вільної боротьби, грекоримської боротьби,  художної та спортивної гімнастики, боксу, мма, карате, дзюдо, джиу-дитсу, важкої атлетики, пауерліфтингу, кросфіту, настільного тенісу та інших видів спорту. Запланована й  вхідна група з роздягальнями, медичними кабінетами, гардеробними, допоміжними приміщеннями.

 На другому поверсі будуть розміщені приміщення для:

- занять фітнесом;

- SPA-центр;

-конференцзала;

-ресторан;

-дитячакімната;

-VIP –  зона;

- літні тераси.

Необхідність розвитку паркової зони в районі річки Протока стає ще більш актуальною, якщо врахувати сучасний стан функціонуючого парку культури та відпочинку ім. Т. Шевченка, який має обмежену територію в центрі міста, перенасичений різноманітними розважальними об’єктами і має основну функцію – розваги. Проте, він, водночас, й виконує функцію загальноміського парку, особливо враховуючи сучасні тенденції в організації рекреаційних зон.

Проєктом мультифункціонального спортивного комплексу передбаченой облаштування пішохідних та велодоріжок, що забезпечить комфортний зв'язок паркової зони (під наявними залізничними мостами вздовжрічки Протока) з житловим масивом Леваневського. Також передбачено будівництво проходу під шляхопроводом по проспекту Князя Володимира в бік річки Рось.

Головний вхід до парку розташовуватиметься з боку проспекту Князя Володимира між існуючими 15-ти поверховими житловими будинками та АЗС.

Тут буде розміщено скульптурну композицію,присвячену 100-річчю Соборності України та функціонуватиме туристично-інформаційний центр.

Річка Протока є основним архітектурно-планувальним елементом просторової композиції парку. Проєктом передбачено розчистити річку, а також укріпити берега габіонами. З обох берегів річки запроєктовані пішохідні доріжки, які пов’язані між собою місточками.

Від центральної площі у вигляді кола радіально розходитимуться пішохідні доріжки, вздовж яких розташуються різноманітні атракціони, зона тихого та активного відпочинку, об’єкти громадського харчування та спортивний майданчик.

ФОТОГАЛЕРЕЯ