Правила поведінки на воді

Дата :
2020-06-25

Літо – пора відпусток і відпочинку в єднанні з природою на свіжому повітрі. У спекотні літні дні найкращим засобом охолодження є купання у водоймах. Усім відомо, що вода – це чудодійний засіб оздоровлення організму. Купання і плавання зміцнюють його, додають фізичного та морального задоволення.

Але, на жаль, такого роду відпочинок часто може завершитись трагічно. Саме тому, з метою попередження та недопущення нещасних випадків, відділом з питань цивільного захисту населення райдержадміністрації розроблено спеціальну пам’ятку безпеки під час відпочинку на водоймах.

Управління з питань надзвичайних ситуацій та  цивільного захисту населення Білоцерківської міської ради звертається до мешканців та гостів нашого міста з проханням детально ознайомитись з правилами поведінки, яких потрібно дотримуватись під час відпочинку на воді, адже це допоможе уникнути трагічних ситуацій.

ПАМ’ЯТКА

ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ НА ВОДІ

1. Відпочинок на воді (купання, катання, на човнах ) повинен бути тільки у спеціально відведених та обладнаних для цього місцях.

2. Безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби.

3. Заходити у воду необхідно повільно, дозволяючи тілу адаптуватися до міни температури повітря та води.

4. У воді варто знаходитись не більше 15 хвилин.

5. Після купання не рекомендується приймати сонячні ванни, краще відпочити у тіні.

6. Не рекомендується купатися поодинці біля крутих, стрімчастих і зарослих густою рослинністю берегів.

7. Перед тим , як стрибати у воду, переконайтеся в безпеці дна і достатній глибині водоймища.

8. Пірнати можна лише там, де є для цього достатня глибина, прозора вода, рівне дно.

9. Під час купання не робіть зайвих рухів, не тримайте свої м’язи у постійному напруженні, не женіться за швидкістю просування на воді, не порушуйте ритму дихання, не перевтомлюйте себе.

ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

1.Купатися в місцях, які не визначені та не обладнані для купання людей;

2. Залазити на попереджувальні знаки, буї.

3. Стрибати у воду з човнів, катерів, споруджень, не призначених для цього;

4. Пірнати з містків, дамб, причалів, дерев, високих берегів;

5. Використовувати для плавання такі небезпечні засоби, як дошки, колоди;

6. Плавати на плавзасобах на пляжах та інших місцях, які відведені для купання;

7. Вживати спиртні напої під час купання.

8. Забруднювати воду і берег (кидати пляшки, банки, побутове сміття і т.д.) прати білизну і одяг у місцях, відведених для купання.

9. Допускати у воді грубі ігри, які пов’язані з обмеженням руху рук і ніг.

10. Подавати помилкові сигнали небезпеки.

11. Заходити глибше, ніж до поясу дітям, які не вміють плавати;

12. Купання дітей без супроводу дорослих.

Будьте дуже обережні під час відпочинку на воді, щоб він був для Вас і Ваших дітей безпечним, весь час суворо дотримуйтеся правил поведінки!