Ніби запашна квітка у чудовому букеті мов – українська

|  08. 11. 2018

08 листопада у залі Київської обласної торгово-промислової палати білоцерківців зібрало чи не найбільше свято української духовності – День української писемності та мови. Адже мова – неоціненний дар – найбільший національний скарб. Наряду з прапором, гімном, кордоном і грошовою одиницею мова є символом нації і держави, а писемність – візитівкою.

День української писемності та мови був встановлений Указом Президента України в 1997 році і відзначається щорічно на честь українського літописця Нестора – послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія. Вважається, що саме з Нестора - літописця і починається писемна українська мова.

У світі налічується близько трьох тисяч мов. І серед них – ніби запашна квітка в чудовому букеті – українська. У 1928 році в Парижі, на Міжнародному конкурсі, мов українська зайняла II місце, після французької і перської.

Весь світ віддає шану великим володарям українського слова — Тарасу Шевченку та Івану Франку, Лесі Українці та Михайлу Коцюбинському, Нечуєві-Левицькому і  Сковороді, Котляревському та багатьом іншим майстрам слова, що довели милозвучність і багатство мови, зробили все, щоб передати прийдешнім поколінням цей дорогоцінний скарб, гідну покоління спадщину, котру треба примножувати та оберігати.

Від імені міського голови Геннадія Дикого громадськість міста привітав зі святом його радник Микола Антонюк, який зазначив, що українська мова є багатовіковим надбанням українського народу, вона відіграє важливе значення у вихованні національної самосвідомості, тому сучасному поколінню необхідно  шанобливо ставитись до неї, вивчати та зберігати її.

«Хочу висловити особливі слова вдячності всім, хто сьогодні цінує українську, популяризує її й  таким чином утверджує самоідентичність української нації. Ми вже вийшли на той рівень, коли в Україні стало модно розмовляти українською. І це відбувається завдяки роботі навчальних закладів, бібліотек, патріотично налаштованих, активних громадян, які щиро пишаються, що ми живемо на Богом даній нам землі»,- зазначив Микола Антонюк.

Він також висловив побажання, аби наша мова звучала у всіх куточках земної кулі, люди гордилися, тим, що вони українці, а наші  письменники створювали такі шедеври, завдяки яким українське слово житиме у віках. Побажав, щоб над всією територією нашої держави якнайшвидше запанував мир.

Коли осягаєш багатство рідної мови, мимоволі дивуєшся: який все-таки могутній творчий геній нашого народу! Яка глибина думок і почуттів у нашій мові. І віддаєш шану людям, які володіють талантом бути письменником.

Цього дня на свято до Білої Церкви завітали  письменники брати Дмитро і Віталій Капранови. Літератори не вперше приїздять до Білої Церкви і мають у нашому місті неабияку кількість своїх шанувальників.

Письменники  розповіли про свою творчість та презентували присутнім свої нові книги- «Справа Сивого» та «Історія нашої церкви». У цікавій манері, жваво та з гумором розповіли про головного героя книги «Справа Сивого», яким є відома українська постать - Дмитро Яворницький та про інші історичні постаті, які пов’язані у сюжеті, зачитали уривки з твору.

«Історія нашої церкви» - видання, яке розповідає про шлях виникнення, становлення та сучасний розвиток християнської церкви на території нашої держави з прадавніх часів.

Брати Дмитро і Віталій Капранови поспілкувалися із присутніми, дали відповіді на питання щодо подальших творчих планів.

На завершення заходу заступник міського голови Катерина Литвиненко  приєдналася до привітань зі Днем української писемності та мови і вручила гостям  на згадку книги про Білу Церкву.

Ця зустріч без перебільшення стала одним із заходів, які збагачують людину новою цікавою інформацією, заряджають особливою енергетикою та дарують позитивний настрій.

У заході взяли участь представники творчої інтелігенції, журналісти ЗМІ, учні загальноосвітніх шкіл міста.

Фотогалерея