Шановні жителі міста!

Дата :
2011-12-26

Служба у справах дітей Білоцерківської міської ради занепокоєна тим, що в місті спостерігається ріст злочинності серед дітей.

Станом на 01.12.2011 року в м. Біла Церква неповнолітніми скоєно 62 злочини, що на 7 злочинів, тобто на 12, 7 % більше ніж за аналогічний період 2010 року. Кількість неповнолітніх, які вчинили злочини у 2011 році в порівнянні з минулим роком зменшилась на 40, 3 %. Відповідно 37 осіб у 2011 році проти 62 –  у минулому році, що свідчить про вчинення окремими неповнолітніми декількох злочинів.

Аналіз дитячої злочинності свідчить, що найбільше, 24 злочини скоєно учнями шкіл та вихованцями дитячого будинку «Материнка», 6 – студентами, 7 – особами, які не навчаються та не працюють.

Найпоширеніші злочини, які вчиняються неповнолітніми, – це злочини проти власності: крадіжки, грабежі, шахрайства. За одинадцять місяців цього року неповнолітніми скоєно 34 крадіжки, 8 грабежів та 5 шахрайств.

Переважну частину злочинів скоєно у вечірні та нічні години: з 18 год. до 24 год. –  18 злочинів, а з 24 год. до 06 год. – 16 злочинів. Варто зазначити, що значна частина злочинів скоюється неповнолітніми у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння.

Одними із основних причин вчинення дітьми правопорушень та злочинів є неналежне виконання батьками своїх обов’язків по вихованню дітей; відсутність у значної кількості батьків навичок усвідомленого батьківства та відповідальності за долю своїх дітей; порушення відповідальними працівниками закладів міста, батьками, їх дітьми встановлених норм чинного законодавства України.

Непрямим спонуканням неповнолітніх до скоєння протиправних дій є порушення працівниками розважальних закладів, кафе, барів, ігрових комп’ютерних клубів та значною частиною дорослого населення міста встановлених норм чинного законодавства України щодо продажу та вживання алкоголю і тютюнових виробів.

Звертаємо увагу громадськості міста, що згідно з рішенням виконавчого комітету Білоцерківської міської ради від 22.11.2005 року № 518 «Про заходи щодо здійснення контролю за дотриманням правопорядку та етичних норм стосовно дітей в ігрових залах, комп’ютерних клубах, відеотеках, дискотеках, інших розважальних закладах та громадських місцях у м. Біла Церква» встановлені обмеження щодо відвідування неповнолітніми закладів міста до 21 години у зимовий період та до 22 години у літній період.

За порушення даного рішення у 2011 році 163 батьків та 19 дорослих осіб, які втягували неповнолітніх у пияцтво, притягнуто до адміністративної відповідальності.

Службою у справах дітей спільно з управлінням освіти і науки, міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та кримінальною міліцією у справах дітей готується проект заходів щодо профілактики дитячої бездоглядності та безпритульності, злочинності та правопорушень серед неповнолітніх в м. Біла Церква на 2012 рік.

Пропозиції до даного проекту просимо надавати на нашу електронну адресу  ssd_bmvk@ukr.net або за тел. 5-22-46.