Залізниця – зона підвищеної небезпеки!

Дата : 
2024-12-13

Неуважність, поспіх, небажання користуватися перехідними мостами, тунелями пішохідними настилами, посадка та висадка під час руху поїзда, гра біля залізничних колій, користування мобільними телефонами, використання навушників під час переходу залізничних колій, підйом на вагони для створення «селфі», проїзд на підніжках та дахах вагонів – «зацепінг», травмування електрострумом контактної мережі – основні причини травмування дітей та молоді на об’єктах залізничної інфраструктури.

АТ «Укрзалізниця» повідомляє про збільшення кількості випадків травмування та смертності на залізниці, і більшість із них сталися внаслідок порушення Правил безпеки громадян на залізничному транспорті України та Правил поведінки громадян на залізничному транспорті.

Внаслідок наїзду залізничного рухомого складу, падіння з висоти та інших видів впливу травми різного ступеня важкості отримали 255 сторонніх осіб, у т.ч. 163 зі смертельним наслідком. З них 22 особи було уражено електрострумом, у т.ч. 7 - смертельно.

За аналогічний період 2023 року було травмовано 247 осіб, у т.ч. 153 - смертельно. Внаслідок ураження електрострумом було травмовано 24 особи, в т.ч. 7 - смертельно.

Станом на цей час на об’єктах залізничної інфраструктури України було травмовано 22 дитини віком до 16 років, з них 9 - зі смертельним наслідком. 

У листопаді 2024 року травмовано 13 сторонніх осіб, у тому числі 7 зі смертельним наслідком. По регіональній філії «Південно-Західна залізниця» АТ «Укрзалізниця» травмовано 5 громадян, у т.ч. 3 зі смертельним наслідком.

Протягом 2024 року на території залізничної станції «Роток» мали місце нещасні випадки з двома дітьми 2011 р.н. та дитиною 2012 р.н. в результаті ураження їх електричним струмом від контактної мережі при спробі піднятися на дах залізничного вагона. Діти отримали травми різного ступеня тяжкості, в т.ч. внаслідок падіння з висоти.

Варто наголосити, що в Україні «зацепінг» на залізницях карається штрафом у розмірі від 7 до 15 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (ст.109 Кодексу України про адміністративні правопорушення). А на батьків, діти яких не досягли 16 років, складається адміністративний протокол) за невиконання ними обов’язків щодо виховання дітей.

Усі трагедії сталися в місцях, заборонених для перебування пасажирів, а також на зупиночних платформах у випадках, коли пасажири стоять дуже близько до краю платформи або поспішаючи намагаються перейти колію, якою рухається поїзд, на небезпечній для них відстані, або не впевнившись, що по сусідній колії до них не наближається інший поїзд.

Також однією з причин травмування та загибелі людей є нехтування водіями транспортних засобів Правил дорожнього руху при проїзді залізничних переїздів.

Пам’ятайте: залізниця – це зона підвищеної небезпеки, де головними травмувальними чинниками були і залишаються: наїзд рухомого складу та висока напруга в контактному проводі.

Будьте уважні та обережні, дотримуйтеся Правил безпеки та Правил поведінки громадян на залізничному транспорті.

За інформацією від АТ «Укрзалізниця»