Інформація про стан законності в м. Біла Церква з питань додержання законодавства про працю

Дата :
2012-01-19

Нагляд за додержанням вимог чинного законодавства про оплату працю виправдано залишається одним із пріоритетних напрямків прокурорської діяльності. Адже робота працівників прокуратури щодо захисту трудових прав громадян, спрямована не на стихійне виявлення порушень, а на постійний їх захист та поновлення.

Згідно даних Управління ПФУ у м. Біла Церква та відділу праці Білоцерківської міської ради станом на 01.01.11 заборгованість по заробітній платі в місті становила 1945 тис. грн. На даний час, за результатами вжитих прокуратурою міста заходів сума  боргу значно зменшилась і станом на 01.01.12 становить 17,7 тис. грн.

Із 17,7 тис.грн. вказана заборгованість існує лише на 1 підприємстві-банкруті, а саме:

- ТОВ «Молочна країна» - 17,7 тис.грн.

Всього, протяги 2011 року прокуратурою м. Біла Церква внесено 36 приписів про усунення порушень вимог Закону України “Про оплату праці” та КЗпП України.

На даний час із вжиттям заходів, розглянуто 36 приписів, за результатом розгляду яких, виплачено заборгованості по заробітній платі в сумі – 5,9 млн. грн.

Поряд із цим стосовно порушників закону винесено 18 постанов про порушення провадження про адміністративне правопорушення за ознаками правопорушення, передбаченого  ч. 1 ст. 41  КУпАП України, 18 із яких розглянуто.

Проте, на даний час актуальною проблемою в місті залишається використання керівниками підприємств та приватними підприємцями праці найманих працівників без укладення із ними трудових відносин та виплата їм заробітної плати, в так званих “конвертах”.

З метою виявлення таких підприємств, прокуратурою міста упродовж 2011 року, проведено ряд відповідних перевірок, за результатами яких, виявлено ряд грубих порушень КЗпП України та Закону України “Про оплату праці”.

Як приклад, 17.02.11 прокуратурою міста  порушено кримінальну справу стосовно ПП Ветер А.В., який в період часу з липня 2010 по 05.02.11 умисно, використовував працю 5 найманих працівників, без укладання із ними трудових відносин, за ознаками злочину передбаченого ст. 172 КК України. Справа також розслідувана та направлена до суду для розгляду по суті.

Всього упродовж 2011 року прокуратурою м. Біла Церква порушено 11 кримінальних справ за фактами порушення чинного трудового законодавства України, з яких 3 за фактами умисної невиплати заробітної працівникам.

Крім цього, прокуратурою міста упродовж 2011 року  виявлялись факти використання приватним підприємцями найманої праці працівників протягом незначного періоду, без укладення трудових договорів.

Стосовно вказаних порушників, прокуратурою міста винесено постанови про порушення провадження про адміністративні правопорушення за ч. 1 ст. 41 КУпАП та направлено до Територіальної державної інспекції праці по Київській області для складання протоколів про адміністративне правопорушення стосовно порушників та направлення їх до Білоцерківського міського суду, для розгляду по суті.

Прокуратурою міста і надалі будуть проводитись аналогічні перевірки з метою виявлення порушень Закону України “Про оплату праці” та КЗпП України і захисту прав та інтересів працівників.

Додержання прав працівників на оплату праці та на належні умови праці і надалі перебуватимуть під наглядом прокуратури міста.

Кожен хто вважає, що порушені його трудові права, може звертатися до прокуратури м. Біла Церква, що знаходиться за адресою м . Біла Церква, вул. Шолом Алейхема, 38а, або за тел. (04563) - 53150.

Прокурор міста Біла Церква

старший радник юстиції                                                         Мельник Г.І.