Впровадження Проекту Пробації NORLAU у Білій Церкві: від слова до діла

|  14. 11. 2018

14 листопада у Білій Церкві відбулася зустріч із представниками Проекту Пробації NORLAU щодо відкриття центру пробації в м. Біла Церква.

Метою зустрічі стало інформування місцевих органів самоврядування про значення норвезько-української співпраці в реформі правосуддя та про користь для нашого міста.

В Україні у рамках прийнятого закону «Про пробацію» та реформи пенітенціарної служби створюється повноцінна служба пробації. Побудувати сучасну європейську кримінальну юстицію допомагають фахівці з Норвегії. Зокрема, над цим працює норвезька Місія радників і експертів у сфері верховенства права в Україні (The Norwegian Mission of Rule of Law Advisers to Ukraine - NORLAU), чия система пробації вважається однією з кращих в Європі. Впровадження такої системи забезпечить баланс між потребами суспільної безпеки та протидії злочинності, запобіганню скоєнню повторних злочинів.

На сьогодні для розміщення такого центру надано комунальне приміщення на вул. Шолом-Алейхема, 27, яке знаходиться в центральній частині міста, має зручну транспортну розв’язку, до нього під’єднані всі необхідні комунікації.

«Ми, як місцева влада надзвичайно стурбовані питанням створення безпечних та комфортних умов життя містян. Вкрай важливим у цьому напрямку є саме заходи з попередження злочинності та робота з людьми, що відбули покарання в місцях позбавлення волі. Тому можливість відкриття нового приміщення центру пробації за сучасним Європейським зразком є суттєвим кроком в питанні покращення криміногенної ситуації в нашому місті», - зазначив міський голова Геннадій Дикий.

Детальніше про впровадження проекту та його важливість для міста присутніх поінформував керівник Проекту Пробації NORLAU Віллі Гілл: «Я дуже радий, що ми обрали Білу Церкву для впровадження цього проекту, адже тут є всі необхідні умови: співпраця з органами місцевого самоврядування, підтримуються громадські ініціативи, працює навчальний центр державної кримінальної виконавчої служби, який готує фахівців у сфері пробації, налагоджена співпраця з судовою системою тощо. Взагалі в Україні два міста приймають участь у створенні центрів пробацій –  Харків та Біла Церква. Існує 3 найбільші переваги цього проекту: розвиток системи пробації в Україні, надання спеціалізованих послуг правопорушникам та їхнім родинам і ресоціалізація їх у громаді. Я переконаний, що Центр пробації у Білій Церкві стане моделлю для створення таких центрів у інших містах України».

У ході заходу перший заступник директора Державної установи «Центр пробації» Міністерства юстиції України Ірина Яковець та начальник Білоцерківського міськрайонного відділу філії ДУ «Центр пробації» Ольга Якименко поінформували присутніх про перспективи для служби пробації у місті, районі та Україні у цілому.

Тож маємо надію, що завдяки підтримці керівника Місії NORLAU Віллі Гілла та Міністерства Юстиції України, центр пробації в Білій Церкві вже скоро запрацює у новому приміщенні.

У заході взяли участь: суддя Проекту Пробації NORLAU Торольв Грусет, радник з питань обвинувачення Проекту Пробації NORLAU Ева Лін’єм, радник з правових питань Проекту Пробації NORLAU Олександр Гурин, заступник міського голови Інна Новогребельська, депутат міської ради Андрій Король, начальники та представники структурних підрозділів міської ради,  представники Державної установи «Білоцерківська виправна колонія (№35)» та правоохоронних органів міста.

Для довідки: 18 жовтня 2016 року було підписано меморандум про співробітництво між Міністерствами юстиції Норвегії та України щодо надання Норвегією підтримки у становленні повноцінної системи пробації в Україні, а офіційний початок роботи Проекту Пробації NORLAU - у лютому 2018 року.

Фотогалерея