Відділ енергоефективності Білоцерківської міської ради

Адреса: 09100, м. Біла Церква, вул. Андрея Шептицького, 2

Тел.:

E-mail: [email protected]

Графік роботи: з 9.00 до 18.00.

Обідня перерва з 13.00 до 13.45

ПІБ

Посада

Робочий ном. тел.

Морський Василь Петрович

Начальник відділу

Олійник Інна Олександрівна

Головний спеціаліст

Круть Тетяна Анатоліївна

Головний спеціаліст

Основним завданням відділу є реалізація державної політики у сфері енергоефективності та енергозбереження.

Функціями відділу є:

· Запровадження та забезпечення функціонування і розвитку системи енергетичного менеджменту в м. Біла Церква для здійснення моніторингу ефективності використання енергетичних та інших ресурсів.

· Збір, аналіз та узагальнення інформації щодо ефективності використання енергоресурсів комунальними підприємствами та бюджетними організаціями міста.

· Надання рекомендацій щодо впровадження енергозберігаючих заходів для скорочення споживання паливно-енергетичних ресурсів на об’єктах бюджетної сфери.

·Розробка пропозицій та проектів рішень щодо затвердження міських програм з питань підвищення енергоефективності та енергозбереження, участь у розробці проектів інших програм розвитку міста для врахування пріоритетних напрямків розвитку енергоефективності та енергозбереження, а також в межах покладених завдань та функцій, контроль за їх реалізацією.

· Постійний моніторинг доступних джерел залучення грантів, пільгових кредитів, державного фінансування та інших форм фінансової і технічної підтримки для реалізації проектів з підвищення енергоефективності та енергозбереження.

· Підготовка у співпраці з громадськими організаціями, органами виконавчої влади, іншими установами та організаціями, за погодженням з міським головою, заявок на отримання грантів міжнародної технічної допомоги та інших форм фінансової та технічної підтримки для реалізації проектів в сфері сталого енергетичного розвитку міста.

· Забезпечення участі міста в розподілі коштів державних цільових фондів та програм шляхом підготовки відповідних проектних пропозицій, запитів, концепцій, тощо.

· Розвиток співробітництва з міжнародними фінансовими організаціями, відповідними структурними підрозділами інших міст в Україні та за кордоном, долучення до міжнародних проектів та ініціатив в частині підвищення енергоефективності в містах, енергозбереження та зниження викидів парникових газів.

Довідкова інформація про освітлення у Білій Церкві

Протяжність мереж зовнішнього освітлення м. Білої Церкви становить 349.6 км, із них 112.5 км виконано самонесучим ізольованим проводом СІП.

Інвентарна кількість світлоточок станом на 2019 рік становить 9,500 шт, з них з натрієвими лампами 4,100 шт,  з лампами розжарювання 2,000 шт,

світлодіодні світильники 3,400 шт. Система зовнішнього освітлення міста оснащена приладами обліку електричної енергії, що забезпечують 100% обліку електроенергії. Кількість робочих годин освітлення в середньому становить 3,815 годин на рік. Тариф за електроенергію станом на вересень 2019 рік становить 2,800 грн за 1 МВт/год.

Управління вуличним освітленням здійснюється з диспетчерського пункту автоматизованою системою по каналам GSM через 85 шаф управління.

Завдяки проекту НЕФКО BTS-1, який завершився у 2019 році, були реалізовані наступні основні заходи, які дозволили скоротити шкідливі викиди в атмосферу та заощадити бюджетні кошти:

Замінено 2,340 світильників на світлодіодні;

Замінено 84 км повітряних ліній на провід СІП;

Запроваджена система автоматизованого управління світильниками через 83 шафи управління.

У 2020 році буде реалізовано проект НЕФКО BTS-2, який передбачає ще заміну близько 2000 світильників.