XV Міжнародний Білоцерківський марафон: свято спорту та здоров’я

|  08. 10. 2018

07 жовтня у Білій Церкві відбулася яскрава спортивна подія: XV Міжнародний Білоцерківський марафон, який є спортивною візиткою нашого міста. У цьогорічних змаганнях взяли участь понад 700 осіб.

Під час урочистого відкриття білоцерківців та гостей міста привітав міський голова Геннадій Дикий: «Сьогодні свято, яке відбувається в місті вже вп’ятнадцяте. І ми дуже пишаємося, що цей марафон проходить саме в нашій улюбленій Білій Церкві. Бажаю всім перемоги, а вболівальникам – яскравих вражень. Переконаний, що в цей чудовий днь наше свято вийде якнайкращим!»

Голова відділення Національного олімпійського комітету України в Київській області, заслужений тренер України, заслужений працівник фізичної культури України Ігор Малицький побажав перемоги найсильнішим, а тим, хто ще не брав у ньому участі, - приєднатися в наступному році. За внесок у розвиток олімпійського руху на Київщині вручив низку подяк від Національного олімпійського комітету України, а також відзнаки до 20-річчя Олімпійського комітету в Київській області.

Директор ТОВ «Білоцерківвода» Тетяна Бойко у вітальному слові наголосила, що дане підприємство підтримує проведення Білоцерківського марафону з початку своєї роботи, побажала всім удачі та перемог.

До організаційного комітету змагань увійшли: міський голова Геннадій Дикий, заступник міського голови Катерина Литвиненко, голова відділення Національного олімпійського комітету України в Київській області, заслужений тренер України, заслужений працівник фізичної культури України Ігор Малицький, головний тренер штатної збірної команди України з видів витривалості, головний суддя змагань Сергій Романчук.

Талісманом Білоцерківського марафону традиційно був Козак.

Генеральний партнер змагань – ТОВ «Білоцерківвода» (директор – Тетяна Бойко), спонсор – металобаза «Бочаров».

Першими на старт забігу на дистанцію 1/3 версти (близько) 300 м вийшли діти віком 7-9 років; за ними стартували 2 версти (приблизно 2 км) учасники віком 10-17 років; марафон-естафету 4х10 верст долали учасники віком 18 років та старше. Для наймолодших дітей віком 1-6 років було передбачено дистанцію 10 сажень (25 м).

Марафон, напівмарафон та 5 верст (приблизно 5,3 км) долали учасники в таких вікових категоріях: І категорія – 18-39 років, ІI категорія – 40-44 років, ІІI категорія – 45-49 років, IV категорія – 50-54 років, V категорія – 55-59 років, VI категорія – 60-64 років, VII категорія – 65-69 років, VIII категорія – 70-74 років, IХ категорія – 75-79 років, Х категорія – 80 років та старше.

Варто відмітити, що у цьогорінчому марафоні взяли участь такі відомі спорсмени, як Роман Романенко – переможець Білоцерківського напівмарафону 2017 року з рекордом траси, переможець командного чемпіонату України 2018 року з бігу на 10 000 метрів, срібний призер напівмарафону Чеське Будейовице 2018 року, переможець напівмарафону Карлові Вари 2018 року.

Гешко Іван – чемпіон Світу та Європи з бігу на 1500 метрів.

Дмитро Лашин – учасник чемпіонату Європи з марафону 2018 року в Берліні, переможець Белоцерківського напівмарафону 2016 року, в тому ж році посів 4 місце з бігу на 10000 метрів на Чемпіонаті Європи, в минулому році став 14-м на відомому Берлінському марафоні.

Микола Нижник – чемпіон України 2018 року з бігу на 10000 метрів, бронзовий призер Білоцерківського напівмарафону 2017 року.

Микола Юхимчук – чемпіон України з марафону 2018 року, бронзовий призер марафону в Дебно 2016 року.

Олександра Шафар – чемпіонка України з марафону 2018р, срібна призерка марафону у Макао (Китай) 2017 року.

Вікторія Калюжна – переможниця командного чемпіонату України 2018 року з бігу на 10 000 метрів, переможиця Київського напівмарафону 2018 року.

Ліля Фіськович – рекордсменка Молдови з напівмарафону, учасниця Чемпіонату світу з напівмарафону, переможниця марафона в Кракові (Польша).

Вікторія Хапіліна – бронзова призерка Чемпіонату України з бігу на 10 км, Львів, 2018 рік. Переможниця Білоцерківського марафону 2016 року, бронзова призерка марафону в Дубліні (Ірландія).

На дистанцію 5 верст вийшли такі спорстмени, як:

Володимир Киць – багаторазовий чемпіон України з бігу 1500 і 5000 метрів та кросу, учасника Чемпіонату Європи з бігу на 1500 метрів 2018 року.

Василь Коваль – срібний призер командного чемпіонату України з бігу на 10 000 метрів 2018 року та переможець Чемпіонату України з бігу на 10 км, Львів, 2018 рік.

Білоцерківець Дмитро Барановський – чинний рекордсмен України з марафонського бігу 2.07,15 2006 рік Фокуока (Японія).

Із результатами учасників Білоцерківського марафону можна ознайомитися за посиланням: http://bc-marathon.org.ua/ru/marathon-results-2018.

Усі учасники марафону та напівмарафону отримали пам’ятну атрибутику змагань, а ті, хто фінішував на цих дистанціях, – дипломи з результатом в електронному вигляді та пам’ятні медалі.

Учасникам дитячих забігів були вручені також подарунки Національного Олімпійського комітету та спонсорів змагань.

До речі, за перебігом змагань можна було стежити за допомогою онлайн-трансляції на сайті: http://www.bc-marathon.org.ua

Бадьорий настрій під час заходу своїми виступами забезпечували: Київська школа барабанщиць та черлідерів, а також інші інші творчі гурти та колективи.

На всій дистанції забігу спортсменів підтримували вболівальники – спеціальними плакатами, звуковими сигналами, словами підтримки.

У заході взяли участь: депутати Білоцерківської міської ради, керуючий справами виконавчого комітету міської ради Сергій Постівий, заступник міського голови Катерина Ливиненко, радник міського голови Микола Антонюк, представники громадськості, журналісти та ін.