Відкрито міжнародну наукову конференцію з нагоди 230-річчя дендропарку «Олександрія»

|  20. 09. 2018

20 вересня у Білій Церкві відбулося урочисте відкриття міжнародної наукової конференції «Збереження різноманіття рослинного світу у ботсадах та дендропарках: традиції, сучасність, перспективи  (до 230-річчя дендропарку «Олександрія») та чергова сесія Ради ботанічних садів і дендропарків.

З вітальним словом до білоцерківців та гостей міста  звернувся міський голова Геннадій Дикий. Він наголосив, що дендропарк «Олександрія» є візитівкою Білої Церкви, і для жителів та гостей наше місто асоціюється саме з парком «Олександрія», яка має особливе значення для кожного білоцерківця. Також відмітив, що сьогодні парк розвивається, відновлюється, і щороку до нього приїздить дедалі більше гостей. Зокрема цьому сприяють масштабні заходи, які проводяться на території парку за сприяння міської влади та громадських організацій, розробляються спільні програми з метою розвитку парку тощо.

Геннадій Дикий висловив вдячність колективу дендропарку за наполегливу працю, побажав енергії, оптимізму, наполегливості у здійсненні добрих справ, оптимізму та благополуччя. Також вручив кращим працівникам подяки та квіти.

Під час заходу були адресовані вітання від народного депутата України Олександра Марченка. Кращих працівників дендропарку було відзначено подяками та грошовими винагородами.

Зі словами вітань та найкращих побажань виступили депутат Білоцерківської міської ради Андрій Король та приватний підприємець Іван Павленко. Вони наголосили, що парк є не тільки чудовим туристичним об’єктом, місцем для відпочинку та побачень, але й джерелом здоров’я для тих, хто любить займатися спортом. Також сказали слова вдячності керівництву та представникам трудового колективу парку, доповненням до яких став цінний подарунок.

Присутніх вітали також представники відділення загальної біології НАН України, Ради ботанічних садів та дендропарків України, Національного дендрологічного парку «Софіївка» НАН України, Ботанічного саду Хмельницького національного університету та ін. Гості побажали дендрологічному парку «Олександрія» та його працівникам розвитку, процвітання та підтримки з боку держави.

У рамках конференції її учасники виступили з пленарними науковими доповідями, а також здійснили екскурсію дендропарком «Олександрія», де взяли участь у висадженні дерев на честь 230-річчя парку.

Низку заходів у рамках конференції заплановано також на наступний день, 21 вересня.

У заході взяли участь: секретар Білоцерківської міської ради Вадим Кошель, в.о. директора дендрологічного парку «Олександрія» Наталія Бойко, представники громадськості, науковці та ін.