Вдалося відвернути величезну катастрофу

|  19. 02. 2018

19 лютого відбулася виїзна прес-конференція міського голови Геннадія Дикого для представників ЗМІ щодо ситуації, яка склалася із забезпеченням питною водою близько 400 тисяч жителів міст Біла Церква,  Умань та їхніх передмість.

17 лютого 2018 року в полі, поблизу села Глибічка, було виявлено спробу розкрадання комунальної власності громади міста Біла Церква, а саме:  резервного водогону (діаметром 1420 мм) для транспортування  води з річки Рось для очистки та подальшої подачі споживачам.

Працівниками ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА » було виявлено факт розриття, що  велося неподалік від високовольтних електричних мереж. Їх пошкодження будь-якої миті могло призвести до повної зупинки водоочисних споруд , а значить і  водопостачання  .

Перебуваючи на місці події разом із представниками ЗМІ,  міський голова Геннадій Дикий зазначив: «Даний резервний водогін є комунальним майном і належить громаді Білої Церкви. Зловмисники розкопали, порізали на шматки і підготували до вивезення майже 300 метрів сталевої труби. Технологічні мережі, які знаходилися в середині трубопроводу зникли. Даний випадок є безпрецедентним, оскільки такі дії можуть призвести до надзвичайної ситуації державного рівня. Цей водогін стратегічно важливий для міста, оскільки він є резервним, і у разі пошкодження чи ремонту основного - саме через нього буде подаватися вода з річки на водоочисні споруди. До цього випадку його ще й експлуатували як футляр для технологічної мережі транспортування гіпохлориту натрію, необхідного для  очищення води. Ці пошкодження  можуть викликати серйозні перешкоди з водопостачанням. Про випадок невідкладно було повідомлено представників правоохоронних органів, а саме поліцію, прокуратуру та службу безпеки України, а також керівництво Київської обласної державної адміністрації. Ми переконані, що це злочин. Не може магістральний водогін стратегічного значення відчужуватися  без рішення сесії Білоцерківської міської ради».

Як з’ясувалося пізніше,  невідомі особи розпочали роботи на полі 15 лютого. При цьому використовували екскаватор,  вартістю близько 800 тис.грн .  Його вони покинули поруч із траншеєю,  коли при виявленні факту розриття. 17 лютого всі роботи було припинено, відкрито кримінальну справу. Задля запобігання подальшому знищенню і розкраданню комунального майна на місці події чергують представники поліції. Додатково залучено охоронців приватної компанії.

Що робити далі - буде вирішено комісією виконавчого комітету міської ради з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. На засіданні буде прийнято рішення щодо механізму відновлення водогону та постачання гіпохлориту натрію на перший підйом водоочисних споруд.

За попередніми підрахунками  – вартість збитків становить близько 5 млн грн.

На заході були присутні начальник управління комунальної власності та концесії міської ради Руслан Гребенюк, технічний директор Олексій Пахольчук та інші представники ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА».