Брифінг міського голови Геннадія Дикого щодо процесу об’єднання територіальних громад

|  17. 02. 2017

17 лютого міський голова Білої Церкви Геннадій Дикий провів брифінг для представників міських ЗМІ, де зачитав звернення:

Доброго дня шановні представники ЗМІ.

Доброго дня шановні жителі міста Біла Церква.

Темою сьогоднішнього брифінгу є питання, яке безпосередньо торкається кожного з Вас, тому що воно зачіпає інтереси територіальної громади міста.

Сьогодні основним стримуючим фактором для подальшого економічного і соціального розвитку міста є неврегульовані питання у земельних відносинах із суміжними користувачами та власниками земель.

09 лютого 2017 року в стінах Верховної Ради України, народний депутат Юрій Дерев’янко, представник політичної партії «Воля», провів брифінг з питань формування об’єднаних територіальних громад на Київщині. Під час свого виступу звинуватив посадових осіб Київської обласної державної адміністрації в створенні «перешкод» по утворенню в Білоцерківському районі, з його точки зору, спроможних об’єднаних територіальних громад, а саме: громад з центрами в с.Шкарівка та с.Фурси Білоцерківського району.

На наш погляд надана інформація є необ’єктивною і некоректною.

Звернення народного депутата до Президента України з «проханням провести службове розслідування стосовно цих випадків, розблокувати данний процес, дати можливість цим громадам об’єднатися, і всіх чиновників, які блокують цей процес просто звільнити з роботи» є на наш погляд ні що інше, як маніпуляція та тиск на посадовців, з метою прийняття ними рішень, в яких зацікавлені певні групи, що мають власні інтереси в цих населених пунктах.

Депутат Верховної Ради України, на наш погляд, має виходити, насамперед, з державницьких позицій і захищати інтереси всіх громадян та громад.

Пан Дерев’янко або отримав неповну, недостовірну інформацію щодо проходження процесів об’єднання територіальних громад в Білоцерківському районі, або свідомо лобіюючи інтереси окремих громад, абсолютно не враховує позицію двохсоттисячної територіальної громади міста Біла Церква та інших територіальних громад Білоцерківського району.

Територіальною громадою міста ініційовано добровільне об’єднання громад сіл, селищ з адміністративним центром у місті Біла Церква.

25 травня 2016 року нами було ініційовано добровільне об’єднання територіальних громад ( сіл Бикова Гребля, Черкас Биково-Гребельської сільської ради, сіл Вільна Тарасівка, Володимирівка, Гайок Вільнотарасівської сільської ради, села Глушки Глушківської сільської ради, сіл Дрозди, Мазепинці Дроздівської сільської ради, сіл Коженики, Клочки Коженицької сільської ради, сіл Мала Вільшанка, БакалиМаловільшанської сільської ради, села Матюші Матюшівської сільської ради, сіл Озерна, Коржівка, Межове Озернянської сільської ради, сіл Острійки, Блощинці Острійківської сільської ради, сіл Пилипча, Глибочка, Городище Пилипчанської сільської ради, села Піщана Піщанської сільської ради, сіл Поправка, Одноріг, Черкас Поправської сільської ради, села Потіївка Потіївської сільської ради, села Сидори Сидорівської сільської ради, села Сорокотяги Сорокотязької сільської ради, села Томилівка Томилівської сільської ради, села Трушки Трушківської сільської ради, села Фастівка Фастівської сільської ради, сіл Фесюри, Щербаки Фесюрівської сільської ради, сіл Фурси, Чмирівка Фурсівської сільської ради, сіл Храпачі, Скребиші Храпачівської сільської ради, села Чупира Чупирянської сільської ради, села Шкарівка Шкарівської сільської ради, сіл Яблунівка, Мала Сквирка Яблунівської сільської ради, селища міського типу Терезине Терезинської селищної ради) в Білоцерківську об’єднану територіальну громаду з адміністративним центром у місті Біла Церква.

Таке об’єднання територіальних громад повністю узгоджується з позицією Київської обласної державної адміністрації щодо можливості об’єднання в спроможну територіальну громаду вказаних населених пунктів, з визначеним адміністративним центром об’єднаної громади – м. Біла Церква та відповідає проекту Перспективного плану формування територій громад Білоцерківського району Київської області.

08 вересня 2016 року депутатами Білоцерківської міської ради було прийнято рішення № 228-15-VIІ «Про надання згоди на добровільне об’єднання територіальних громад».

Білоцерківською міською радою надіслано пропозиції щодо об’єднання суміжним територіальним громадам, для вивчення та проведення громадських обговорень в своїх громадах.

Нами були проведені особисті зустрічі з усіма сільськими головами. Ми прийняли участь в обговореннях у тих населених пунктах, які нас запросили.

 

В той же час, від Фурсівської сільської ради не надійшло будь-яких відповідей та інформацій щодо обговорення пропозиції , а від Шкарівського сільського голови надійшов лист, в якому він повідомляє - дослівно: «вважаємо неприйнятним надавати згоду щодо приєднання в Білоцерківську об’єднань територіальну громаду з адміністративним центром в місті Біла Церква».

Відповідно до частини другої статті 6 Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», сільський голова суміжної територіальної громади забезпечує вивчення пропозиції щодо добровільного об’єднання територіальних громад та її громадське обговорення, яке проводиться протягом 30 днів з дня надходження такої пропозиції.

 Після завершення громадського обговорення, пропозиція подається до відповідної ради на наступну сесію, для прийняття рішення про надання згоди на добровільне об’єднання територіальних громад та делегування представника (представників) до спільної робочої групи, або про відмову в наданні згоди.

 Станом на 15.02.2017 року інформація відсутня.

 На наш погляд це може розглядатись як бездіяльність керівників вказаних громад, яка тягне за собою позбавлення права вибору жителів цих громад, а територіальну громаду міста Біла Церква - скористатись наданим Законом можливістю щодо об’єднання.

Територіальні громади сіл Шкарівка та Фурси є суміжними територіальними громадами з територіальною громадою міста Біла Церква, а частина їх територій, в розумінні нормативних документів, які регламентують питання формування містобудівної документації є приміськими зонами .

Пропозицій від цих громад про об’єднання з ними з адміністративним центром в селах Фурси чи Шкарівка Білоцерківська міська рада не отримувала .

Хоча відповідно до ч.1 ст. 6 ЗУ «Про добровільне об’єднання територіальних громад» сільський, селищний, міський голова, після прийняття відповідною радою рішення про надання згоди на добровільне об’єднання територіальних громад, надсилає пропозицію про таке об’єднання сільському, селищному, міському голові суміжної територіальної громади.

Фактично сьогодні, користуючись колізіями в законодавстві та лобіюванням своїх інтересів, в тому числі у Верховній Раді України, саме ці територіальні громади, а коректніше сказати керівники цих громад, блокують процес створення спроможних територіальних громад на Білоцерківщині, які відповідають всім критеріям відповідно до чинного законодавства України.

Блокуючи процес створення, спроможної об’єднаної територіальної громади з центром в місті Біла Церква, знову ж таки, користуючись колізіями в нормативних актах, вони продовжують неправомірно розпоряджатись міськими землями, присвоювати сільські поштові адреси на території міста, не погоджують землевпорядну документацію щодо встановлення межі міста Біла Церква і під красивими лозунгами щодо блокування створення об’єднаних громад з центрами в селах Шкарівка і Фурси, може виявитись банальним бажанням сховати за таким створенням свої попередні «гріхи», в тому числі, в питаннях, на які акцентує увагу народний депутат України .

Громада міста Біла Церква, підтримує державницьку позицію Київської обласної державної адміністрації щодо неухильного дотримання нормативних актів, які регламентують процес створення об’єднаних територіальних громад .

Ми не маємо права нав’язувати суміжним територіальним громадам з ким і як їм об’єднуватись, і не будемо цього роботи .

Громада міста Біла Церква скористалась своїм правом і надала суміжним територіальним громадам пропозиції про об’єднання з центром в місті Біла Церква . На жаль, нас не те що не почули, а навіть не запросили до обговорень, проведення яких, відповідно до Закону зобов’язані забезпечити відповідні сільські голови.

Враховуючи ситуацію яка склалась, в тому числі й тиск, який чиниться на Київську обласну державну адміністрацію та її посадових осіб з боку окремих депутатів Верховної Ради України та політичних партій, територіальна громада міста Біла Церква, в особі Білоцерківської міської ради та її виконавчого комітету, буде вживати всіх можливих, передбачених законодавством дій щодо захисту інтересів територіальної громади міста Біла Церква.

До Київської обласної державної адміністрації мною направлено відповідний лист.

Вчора, 16.02.2017 року, відбулись збори депутатів міської ради, де прийнято рішення винести на розгляд чергової сесії міської ради, два питання: звернення до Президента України, Прем’єр-міністра України, Голови Верховної Ради України та народних депутатів України про створення на державному рівні робочої групи для об’єктивного вивчення питання об’єднання територіальних громад в Білоцерківському районі та встановлення меж міста Біла Церква, з обов’язковим включенням до робочої групи представників всіх зацікавлених сторін, в тому числі й територіальної громади міста Біла Церква.

Крім цього, буде підготовлено проект рішення про забезпечення захисту інтересів територіальної громади щодо ефективного використання земель та бюджетних коштів в адміністративних межах міста Біла Церква.

Користуючись нагодою, прошу всіх жителів міста, підтримати позицію міської ради, і в разі необхідності, спільно стати на захист інтересів територіальної громади міста Біла Церква. 

Міський голова  Г.А. Дикий