СМАРТ-СІТІ: пріоритет Безпека

|  06. 02. 2017

02 лютого відбулося засідання робочої групи з питань "СМАРТ-СІТІ: пріоритет Безпека".

Робоча група була створена розпорядженням міського голови в минулому році. Результатом її роботи стало розроблення Програми «Безпечне місто Біла Церква» (СМАРТ-СІТІ: Безпека) на 2016-2018 рр», яку було затверджено міською радою в грудні 2016р.

Напередодні засідання, 26 січня, голова робочої групи "Смарт сіті: пріоритет Безпека" Максим Свірський провів робочу зустріч з керівництвом ГУ НП в Донецькій області щодо обміну досвідом в організації роботи та забезпечення безпеки громадян і міського середовища. Під час зустрічі детально було опрацьовано питання організації роботи Єдиного аналітичного сервісного центру головного управління Національної Поліції у Донецькій області (м. Маріуполь).

Як зазначив на засіданні робочої групи Максим Свірський в Білій Церкві, в порівнянні з іншими містами, до питання створення подібного центру підходять комплексно. Оскільки в Маріуполі робота центру зосереджена в першу чергу на питанні безпеки міста, а наприклад у Вінниці - робота аналогічного центру здебільшого спрямована на координацію підприємств галузі житлово-комунального господарства. В нашому ж місті всі ці компоненти мають бути об’єднані в єдину систему ситуаційного контролю та моніторингу. Заходи, які передбачені в  програмі «Безпечне місто Біла Церква» спрямовані на забезпечення, як безпеки громадян, так і підтримки  життєдіяльності міста завдяки стабільній роботі її важливих об’єктів.

Засідання робочої групи відбулося вперше в цьому році й мало координаційний характер. В ході засідання було розглянуто такі питання:

-         Пріоритет роботи у 1 кварталі 2017 р. згідно Програми «Безпечне місто (СМАРТ-СІТІ: Безпека) на 2016-2018 рр.»;

-         Порядок організації робіт з реалізації проектів. Пропозиції членів робочої групи;

-         Обговорення стану справ із опрацювання окремих проектів: Центри управління у складі Системи «Безпечне місто» (СМАРТ-СІТІ: Безпека), Ситуаційний центр (центр оперативно-диспетчерського управління); Моніторинговий центр (центр відеоспостереження та автоматичної фіксації порушень ПДР); система вагового контролю транспорту на в’їздах у місто; розумна та безпечна школа; інтерактивна мапа правопорушень; пристрої замикання шляхів евакуації на об’єктах громадського призначення (пілотний проект на 4 об’єкти); теплозбереження, контроль відвідувань та безпека внутрішніх приміщень дитячих закладів (20 дошкільних дитячих закладів); система відеоспостереження за місцями масового перебування людей та об’єктами критичної інфраструктури.

-         Про публічне обговорення питань реалізації проектів, в рамках Програми, на сторінці робочої групи у мережі Фейсбук.

Згідно програми, в єдину локальну міську мережу системи «Безпечне місто» (СМАРТ-СІТІ: Безпека) поступово мають бути об’єднані диспетчерські пункти експлуатаційних та аварійних служб комунальних підприємств, які впливають на повсякденну життєдіяльність міста, контролюючі автоматичні та автоматизовані системи виявлення правопорушень у сферах експлуатації доріг та безпеки дорожнього руху, міські камери зовнішнього відеоспостереження, пристрої, датчики та інші елементи систем контролю за безпекою та життєзабезпечення об’єктів всіх форм власності.

Одним з найважливіших завдань Програми на сьогоднішній день є створення ситуаційного центру міста Біла Церква. Як зауважив член робочої групи Олександр Дишлєвий, для роботи над ситуаційним центром необхідно спочатку зробити інвентаризацію об’єктів і функцій, які мають бути охоплені роботою центру.

Слід зазначити, що вже частково закуплені камери та обладнання для системи зовнішнього спостереження.

Члени робочої групи найближчим часом мають надати пропозиції з деталізацією проектів та моделі й джерел фінансування.

Слідкувати за діяльністю робочої групи або взяти участь в якості експерта можна на сторінці групи у Фейсбук: https://www.facebook.com/groups/1728364484151209/?fref=ts