У Кагарлицькому відділенні Білоцерківської ОДПІ у форматі засідання «круглого столу» обговорили питання легалізації заробітної плати

Дата :
2016-11-07

Одним із пріоритетних напрямків роботи органів державної фіскальної служби є контроль за дотриманням роботодавцями чинного законодавства при виплаті заробітної плати. Заробітна плата в «конвертах» не тільки порушує права найманого робітника, але й приносить збиток державі, шкодить її соціальній та фінансовій стабільності. Саме тому проблема легалізації заробітної плати сьогодні визначена як одна з першочергових.

Зустріч за «круглим столом» із вказаної тематики нещодавно відбулась у Кагарлицькому відділенні Білоцерківської ОДПІ. Під час зустрічі учасники обговорили питання щодо визначення спільних заходів, спрямованих на легалізацію заробітної плати, обмінялись думками та узгодили шляхи подальшої співпраці. Як відзначила заступник начальника - начальник Кагарлицького відділення Білоцерківської ОДПІ Людмила Циганок, тільки завдяки легалізації зайнятості населення та детінізації заробітної плати можливе додаткове збільшення податкових надходжень, зокрема податку на доходи фізичних осіб, що є основним джерелом надходжень місцевих бюджетів та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Тож, звертаючись до присутніх, посадовець підкреслила, що не оформлення належним чином трудових відносин з найманими працівниками та виплата зарплат в «конвертах» є порушенням законодавства і закликала працювати у правовому полі. Крім того, громадяни мають усвідомити, що, погоджуючись на нелегальний заробіток, вони втрачають усі соціальні гарантії, передбачені для працівника.

В свою чергу, працівниками фіскальної служби вживаються усі заходи в межах своїх повноважень для легалізації заробітної плати та зайнятості населення. Головне їх завдання – спонукати людей замислитись над тим, що від офіційної заробітної плати залежить соціальний захист кожного громадянина зокрема.

Білоцерківська ОДПІ