Всеукраїнський профілактичний захід «Урок»

Дата :
2016-11-02

Відповідно до ст. 53 Конституції України та Законів України «Про охорону дитинства», «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей», «Про загальну середню освіту» службою у справах дітей Білоцерківської міської ради спільно з управлінням освіти і науки Білоцерківської міської ради, Білоцерківським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Білоцерківським відділом поліції Головного управління Національної поліції в Київській області у серпні-жовтні поточного року в місті  Біла Церква проводився Всеукраїнський профілактичний захід «Урок» з метою запобігання дитячій бездоглядності і безпритульності, зокрема виявлення дітей, які без поважних причин не приступили до навчання у освітніх закладах міста, та соціального-правового захисту виявлених дітей.

З початку нового навчального року службою у справах дітей було виявлено 5 дітей, які з 01.09.2016 не приступили до занять у школі з вини своїх батьків.

Після вжиття службою у справах дітей вичерпних заходів профілактичного характеру до батьків 2 дітей було залучено до навчання.

Решту дітей вдалося повернути до школи після застосування до батьків заходів адміністративного впливу. Зокрема, 1 дитину згідно з рішенням виконавчого комітету міської ради службою у справах дітей разом з представниками Білоцерківського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області та управління охорони здоров’я дитину було відібрано від її матері й влаштовано в центр соціально-психологічної реабілітації дітей «Злагода» та подано до Білоцерківського міськрайонного суду Київської області позов про відібрання дитини від матері без позбавлення її батьківських прав та стягнення аліментів. Інших 2 дітей також вдалося влаштувати в центр соціально-психологічної реабілітації дітей «Злагода». Було встановлено, що в цих дітей є малолітній братик, подальше перебування якого з матір'ю становить загрозу для його життя та здоров’я. У зв'язку з цим службою у справах дітей підготовлено проект рішення органу опіки та піклування про негайне відібрання дитини від матері, який розглянутий та прийнятий 31.10.2016 року на засіданні виконавчого комітету міської ради. Водночас готується позов про позбавлення матері батьківських прав щодо всіх дітей.

З метою матеріальної підтримки дітей із малозабезпечених сімей та забезпечення організованого початку нового навчального року напередодні Дня знань службою у справах дітей в рамках міської комплексної програми подолання дитячої бездоглядності, профілактики негативних явищ у дитячому середовищі, підтримки сімей з дітьми й розвитку соціальних послуг для сім’ї, дітей та молоді «Назустріч дітям» на 2009-2017 роки в новій редакції» 76 майбутнім першокласникам, які виховуються в багатодітних сім’ях, сім'ях, в яких є дитина-інвалід, сім’ях, в яких немає одного з батьків, були вручені набори шкільного канцелярського приладдя, на що було виділено кошти в сумі близько 7 тисяч грн. Така акція є вже багаторічною традицією служби у справах дітей та Білоцерківської міської громадської організації «Спілка неповних та багатодітних сімей «Ластівонька»».

Білоцерківським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді перед початком нового навчального року була організована робота по залученню спонсорської допомоги для дітей шкільного віку, які перебувають на обліку та під соціальним супроводом центру. В ході акції 30 дітей отримали канцтовари та шкільне приладдя. З початку вересня 4 сім’ї з дітьми шкільного віку, які опинилися в складних життєвих обставинах, було взято під соціальний супровід та надано матеріальну допомогу з міського бюджету на придбання одягу, взуття та канцелярського приладдя для дітей в рамках міської програми «Підтримки сім'ї, протидії торгівлі людьми, забезпечення гендерної рівності та демографічного розвитку». Крім того, центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді надано гуманітарну допомогу у вигляді одягу та взуття 46 сім’ям зазначених категорій, в яких виховуються 97 дітей.