Білоцерківці «за» об’єднання територіальних громад

|  01. 08. 2016

29 липня в м.Біла Церква, за ініціативи міського голови Геннадія Дикого,  відбулося громадське обговорення, з вивчення пропозицій щодо ініціювання добровільного об’єднання територіальних громад.

Рішення про добровільне об’єднання територіальних громад було ініційоване міським головою Геннадієм Диким. Порядок проведення даного заходу був затверджений рішенням Білоцерківської міської ради від 30.06.2016р. №190-12-VІІ.

Дана процедура має можливість відбутися у відповідності із  Законом України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», який  регулює відносини, що виникають у процесі добровільного об’єднання громад сіл, селищ, міст. Кабінет Міністрів України на виконання цього закону прийняв постанову «Про затвердження Методики формування спроможних територіальних громад».

Об’єднатися в Білоцерківську об’єднану територіальну громаду з адміністративним центром у місті Біла Церква було запропоновано: селам Бикова Гребля, Черкас Биково-Гребельській сільської ради, селам Вільна Тарасівка, Володимирівка, Гайок Вільнотарасівської сільської ради, селу Глушки Глушківської сільської ради, селам Дрозди, Мазепинці Дроздівської сільської ради, селам Коженики, Клочки Коженицької сільської ради, селам Мала Вільшанка, Бакали Маловільшанської сільської ради, селу Матюші Матюшівської сільської ради, селам Озерна, Коржівка, Межове Озернянської сільської ради, селам Острійки, Блощинці Острійківської сільської ради, селам Пилипча, Глибочка, Городище Пилипчанської сільської ради,  селу Піщана Піщанської сільської ради, селам Поправка, Одноріг, Черкас Поправської сільської ради, селу Потіївка Потіївської сільської ради, селу Сидори Сидорівської сільської ради, селу Сорокотяги Сорокотязької сільської ради, селу Томилівка Томилівської сільської ради, селу Трушки Трушківської сільської ради, селу Фастівка Фастівської сільської ради, селам Фесюри, Щербаки Фесюрівської сільської ради, селам Фурси, Чмирівка Фурсівської сільської ради, селам Храпачі, Скребиші Храпачівської сільської ради, селу Чупира Чупирянської сільської ради, селу Шкарівка Шкарівської сільської ради, селам Яблунівка, Мала Сквирка Яблунівської сільської ради, селищу міського типу Терезине Терезинської селищної ради.

На обговорення даного питання  були запрошені представники громади м. Біла Церква, які мали визначитися чи потрібно місту дане об’єднання, і дізнатися які перспективи розвитку матимуть в разі прийняття позитивного рішення. Всього на заході було зареєстровано 149 учасник обговорень, право голосу з яких мав 141 білоцерківець.

Під час заходу керівник  Офісу реформ Київської області Володимир Удовиченко  поінформував про загальні засади добровільного об’єднання територіальних громад в Україні та Київській області.

Наголосив, що у разі прийняття рішення про об’єднання територіальних громад відбудеться потужний їх розвиток і ми зможемо досягнути європейських стандартів життя. Реформування адміністративно-територіального устрою дасть можливість створювати нові робочі місця в усіх населених пунктах громади, реалізовувати проекти щодо її розвитку, покращити інфраструктуру, забезпечити виділення коштів на підтримку, першочергово, тих установ та закладів, які обере, безпосередньо, сама громада.  Зупинився на  правовій основі, на підставі якої можливо провести таке реформування.

Володимир Удовиченко також поінформував присутніх про повноваження органів місцевого самоврядування в об’єднаних громадах та про фінансову децентралізацію, яка дасть можливість збільшити участь громади в розвитку міста і села, в якому вона проживає та забезпечити населення якісними адмінастративними  послугами.

В ході заходу керівник Офісу реформ Київської області наголосив, що відповідно до затвердженого Київською обласною державною адміністрацією перспективного плану розвитку, на Київщині  визначено  29 територіальних громад, в тому числі,  і  Білоцерківську громаду.

Поінформував про роботу Офісу реформ Київської області, основним завданням якого є проводити інформаційне-роз’яснювальне забезпечення даного процесу на Київщині.

В ході заходу народний депутат України Х. Мепарішвілі відмітив, що звичайно кожен хоче жити в справжній європейській країні, але для того щоб досягнути європейських показників необхідно об’єднатися і провести реформування, яке дасть можливість змінити підходи до життєзабезпечення. Реформування адміністративно-територіального устрою громад торкається кожного мешканця села, селища і міста. Це потребує, як ніколи, прозорості, виваженості, чесного партнерства, взаємодії і взаєморозуміння, широкої роз’яснювальної роботи і, головне, забезпечення всіх необхідних ресурсів для якісного завершення цієї надзвичайно важливої і водночас вразливої реформ.

Народний депутат України також наголосив на важливості фінансової підтримки проведення таких заходів з боку держави. Висловив переконання, що в Білоцерківському районі має бути сформовано дві громади - Білоцерківську і Узинську та наголосив, що, у разі створення, відстоюватиме інтереси Білоцерківської  громади у Верховній Раді України.

Із перспективами добровільного об’єднання  для громади м.Біла Церква присутніх ознайомив заступник міського голови Валерій Гнатюк. Зазначив, що згідно законодавства України місто має право звернутися до сусідніх територіальних громад і запропонувати об’єднання, що й ініціював  міський голова.

Відмітив, що позиція міського голови Білої Церкви Геннадія Дикого полягає в необхідності обов’язкового проведення об’єднання територіальних громад  в Білоцерківську громаду з адміністративним центром в м.Біла Церква. Це дасть можливість великих перспектив розвитку як для Білої Церкви, так і для сіл і селищ району, оскільки історично вже складено так, що більшість жителів Білоцерківського району працюють в місті, користуються його інфраструктурою та послугами міських закладів і установ. Разом з тим, ряд мікрорайонів міста, які  юридично мають міські адреси – розташовані на землях району. Провівши реформування можна було б заняйти найкращі варіанти вигідної для всіх співпраці. Проведення реформування також забезпечить надходження інвесторів, адже для них спроститься процедура оформлення відповідних документів, оскільки в громаді буде єдиний керівний орган.

Вобговоренні взяли участь  члени територіальної громади: активісти, представники  міських громадських організацій, громадської ради при виконавчому комітеті міської ради, працівники підприємств, установ і організацій усіх форм власності; ряд депутатів Верховної Ради України, Київської обласної ради, а також керівники Білоцерківської районної державної адміністрації та ін.

Під час обговорення даного питання присутні висловили ряд пропозицій та зауважень, які доцільно було б врахувати при об’єднанні, зокрема: покращення умов праці правоохоронних органів в сільських населених пунктах; необхідності розробки та затвердження статуту територіальної громади та генерального плану міста; забезпечення фінансування заходів щодо реформування та ін.

Заступник міського голови Валерій Гнатюк наголосив, що механізм проведення об’єднання та всі пропозиції та зауваження, які були висловлені під час обговорення будуть опрацьовані разом із Білоцерківською районною державною адміністрацією та розглянуться можливі шляхи щодо проведення даної процедури.

Підводячи підсумки громадського обговорення присутні переважною більшістю голосів прийняли резолюцію, якою було підтримано ініціативу Білоцерківського міського голови  щодо добровільного об’єднання громад ряду сіл в Білоцерківську об’єднану громаду з адміністративним центром в м.Біла Церква. А також, визначено включити до порядку денного Білоцерківської міської ради питання про добровільне об’єднання територіальних громад Білоцерківського району в Білоцерківську об’єднану територіальну громаду з адміністративним центром в м.Біла Церква.