ПЕРЕЛІК ПИТАНЬ на перевірку знання Конституції України, законів України « Про службу в органах місцевого самоврядування», « Про запобігання корупції» та «Про місцеве самоврядування в Україні»

І.Питання на перевірку знання Конституції України:

1. Основні розділи Конституції України

2. Основні риси української держави за Конституцією України ( ст. 1,2)

3. Форма правління в Україні ( ст. 5)

4. Конституційний статус державної мови та мов національних меншин України ( ст. 10)

5.Найважливіші функції держави( ст. 17)

6.Державні символи України ( ст. 20)

7.Обов»язки громадянина України (ст.ст. 65-68)

8.Вибори до органів державної влади та органів місцевого самоврядування ( ст. 71)

9.Повноваження Верховної Ради України ( ст. 85)

10.Затвердження державного бюджету України ( ст. 96)

11.Порядок обрання Президента України (ст. 103)

12.Повноваження Президента України ( ст. 106)

13.Повноваження Кабінету Міністрів України(ст. 116,117)

14.Система адміністративно-територіального устрою України ( ст. 133)

15.Особливості здійснення місцевого самоврядування в Україні( ст. 140)

ІІ. Питання на перевірку знання Закону України « Про службу в органах місцевого самоврядування»:

1.Поняття служби в органах місцевого самоврядування, посадової особи і посади за Законом України « Про службу в органах місцевого самоврядування» ( ст.ст.1-3)

2.Основні принципи служби в органах місцевого самоврядування (ст.4)

3.Основні напрямки державної політики щодо служби в органах місцевого самоврядування ( ст.6)

4.Основні обов»язки посадової особи місцевого самоврядування ( ст.8)

5.Основні права посадових осіб місцевого самоврядування ( ст.9)

6.Порядок прийняття на службу в органи місцевого самоврядування ст.10)

7.Присяга посадових осіб місцевого самоврядування ( ст.11)

8.Обмеження, пов’язані з прийняттям на службу в органи місцевого самоврядування та  проходженням служби (ст. 12)

9. Декларування доходів посадових осіб місцевого самоврядування ( ст. 13)

10.Класифікація посад та ранги посадових осіб місцевого самоврядування (ст.ст.14.15)

11.Кадровий резерв для зайняття посад і просування по службі в органах місцевого самоврядування ( ст.16)

12.Підстави припинення служби в органах місцевого самоврядування ( ст.ст.18, 20)

13.Оплата праці, відпустки та пенсійне забезпечення посадових осіб місцевого самоврядування (ст.21)

14.Відповідальність за порушення законодавства про службу в органах місцевого самоврядування (ст.23) .

15.Етика поведінки посадової особи місцевого самоврядування (Загальні правила поведінки, Кодекс державного службовця).

ІІІ. Питання на перевірку знання Закону України «Про запобігання корупції»:

1.Визначення термінів: корупція, близькі особи, конфлікт інтересів, корупційне

правопорушення, неправомірна вигода ( ст.1)

2.Суб»єкти на яких поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» (ст.3)

3. Статус Національного агентства з питань запобігання корупції ( ст. 4)

4. Антикорупційна політика держави ( ст.18)

5. Участь громадськості в заходах щодо запобігання корупції ( ст. 21)

6. Обмеження щодо використання службових повноважень чи свого становища (ст.22)

7. Обмеження щодо одержання подарунків (ст. 23)

8. Запобігання одержанню неправомірної вигоди або подарунка та поводження з ними (ст.24)

9. Обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності ( ст.25)

10. Обмеження спільної роботи близьких осіб (ст.27)