Прес-конференція міського голови

|  17. 06. 2014

16 червня міський голова Білої Церкви В.Савчук провів прес-конференцію для представників міських засобів масової інформації, в ході якої поінформував про діяльність міської влади  щодо забезпечення життєдіяльності Білої Церкви.

Зокрема, зупинився на заходах міської влади по вирішенню питання ліквідації стихійної торгівлі на вулицях Білої Церкви, оскільки неконтрольований продаж сільськогосподарської продукції може привести до погіршення стану здоров’я білоцерківців. Наголосив, що з цією метою   в місті створено робочу групу, до складу якої входять відповідні служби та установи. Робочою групою було проведено ряд рейдів по перевірці таких товарів, серед яких встановлено велику кількість неякісних продуктів. Міською владою прийнято рішення про введення карантину на продаж сільськогосподарської продукції в неустановлених місцях. У разі виникнення порушень власники будуть притягнуті до відповідальності, а товар - конфіскований.

Міський голова В.Савчук акцентував увагу на питанні зростання на території Білої Церкви кількості дорожньо-транспортних пригод, в результаті яких білоцерківці отримують тяжкі тілесні ушкодження. Тому, міським головою було проведено ряд зустрічей із керівництвом  відповідної структури в Київській області  щодо посилення безпеки дорожнього руху Білої Церкви.

Під час прес-конференції міський голова також наголосив на зростанні кількості громадян, які переїхали із східних та південно-східних регіонів України до м.Біла Церкви. Так, станом на 16 червня ц.р. в місті перебуває 50 таких родин, до складу  яких входить 98 осіб, у т.ч – 22 дітей. В Білій Церкві створено робочу групу із фахівців ряду установ міста, яка здійснює заходи щодо вирішення питань розселення таких громадян, отримання ними всіх видів державної соціальної підтримки, медичного забезпечення,  організації оздоровлення і виховання дітей та ін. Міський голова відмітив, що координатором по наданню відповідної  допомоги даній категорії громадян є управління соціального захисту населення міської ради. Заходи по залученню фінансової та матеріальної допомоги здійснюватиме  міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Міський голова закликав всіх небайдужих жителів міста надати посильну допомогу для вирішення питань підтримки біженців зі сходу країни.

Міський голова В.Савчук також поінформував присутніх журналістів про підвищення тарифів на комунальні послуги, яке здійснюється на даний час,  серед яких – зростання оплати за електроенергію, природний газ, послуги тепло- , водопостачання і водовідведення, квартирної плати (утримання будинків та при будинкових територій), вивезення побутового сміття та ін.

Наголосив, що тарифи, які діяли до даного підвищення були економічно необґрунтованими, тому Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики було прийнято ряд постанов щодо приведення їх у відповідність. Згідно із даними постановами, тариф за спожиту електроенергію з 01червня ц.р.  для населення буде підвищено на 10 % . Тариф на побутовий газ буде піднято в три етапи, перший з яких відбувся 01.05.2014р.-  на 40%.  Ціни за водопостачання та водовідведення планується підняти в два рази. Тариф за підігрів гарячої води та теплопостачання також зросте  на 40%.

Міський голова акцентував увагу, що з метою  підтримки громадян,  Кабінетом Міністрів України було прийнято Постанову «Про підвищення соціального захисту населення в умовах підвищення цін і тарифів на комунальні послуги», якою передбачено порядок призначення і надання населенню компенсацій за додаткові витрати . Дані компенсації будуть проводитись за рахунок субвенцій з державного бюджету на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату даних комунальних послуг.

В ході прес-конференції також взяв участь заступник міського голови В.Гнатюк, який детально поінформував про  підвищення тарифів на комунальні послуги, порядок призначення і надання населенню компенсації додаткових витрат на оплату комунальних послуг в умовах підвищення цін і тарифів на послуги, ознайомив з нормативно-правовими документами, згідно яких це відбувається та ін.

Під час прес-конференції міський голова В.Савчук та заступник міського голови В.Гнатюк дали відповіді на поставлені питання журналістів.