Веломарафон «Вело – СОТКА – Біла Церква – 2019»: більше, ніж просто змагання

|  09. 06. 2019

09 червня вже другий рік поспіль в нашому місті відбувся веломарафон «Вело – СОТКА – Біла Церква – 2019», одним із основних завдань якого є популяризація екологічного виду транспорту, тобто велосипеда, та популяризація здорового способу життя.

У змаганнях взяли участь близько 300 учасників з різних міст України: Біла Церква, Київ, Вишневе, Васильків, Бровари, Боярка, Бориспіль, Ірпінь, Обухів, Ржищів, Харків, Львів, Радехів, Івано-Франківськ, Новий Буг, Білошицька Слобода, Запоріжжя, Черкаси, Херсон, Одеса, Шостка, Донецьк, сіл Шкарівка, Матюші, Поправка, Фастівка, Поліське, Лиман та ін. Були навіть учасники з Великобританії – міст Брістоль та Горшам, та Польщі.

Головними ініціаторами та організаторами змагань виступили: ГО «Біла Церква туристична», Білоцерківський клуб ветеранів велоспорту «Віраж», Федерація велосипедного спорту України. Змагання відбулися за підтримки Білоцерківської міської ради.

З вітальним словом до присутніх звернулася заступник міського голови Катерина Литвиненко, яка побажала всім учасникам незабутніх емоцій та вражень від змагань, успішно подолати дистанцію, а також перемоги.

Спортсменів привітав також голова Білоцерківського клубу ветеранів велоспорту «Віраж» Микола Курафєєв, який вручив відзнаку Федерації велосипедного спорту України одному з організаторів змагань – Вадиму Фастівському; голова ГО «Біла Церква туристична» Олена Фастівська ознайомила учасників з деталями велотраси та побажала не тільки спортивних перемог, але й насолоди від краси природи, а зокрема парків «Олександрія» та «Буки», які поєднував маршрут змагань.

Усі велосипедисти, незалежно від віку та статі, долали дистанцію протяжністю 100 км та були поділені на категорії, залежно від типу велосипеда, на якому вони їхали, – шосейному (велосипеди з шосейним кермом типу «баран» без урахування ширини покришок та типу гальм) чи МТВ (англ. mountain bicycle, тобто гірський велосипед), що призначений для позашляхової їзди. За кількістю велосипедів обох видів було приблизно однаково.

Вік учасників – від 18 до 70+ років, і переможці були визначені та нагороджені за віковими категоріями.

Таким чином, серед чоловіків на шосейних велосипедах, у категорії від 18 до 29 років перемогу здобули:

1 місце – Олексій Касьянов (м.Київ)

2 місце – Дмитро Бартюк (м.Вінниця)

3 місце – Михайло Хилько (м.Київ).

У віковій категорії 30-39 років:

1 місце – Костянтин Данека (м.Київ)

2 місце – Антон Фурсов (м.Київ)

3 місце – Олександр Кацімон (с.Нові Петрівці).

У категорії 40-49 років:

1 місце – Дмитро Храповицький (м.Донецьк)

2 місце – Андрій Козаченко (м.Дніпро)

3 місце – Володимир Яценко (м.Київ).

У категорії 50-59 років:

1 місце – Сергій Бабченко (м.Нікополь)

2 місце – Сергій Аржанов (м. Лиман)

3 місце – Ігор Гримайло (м.Харків)

У категорії 60-69 років:

1 місце – Станіслав Тітаренко (м.Харків)

2 місце – Сергій Суровець (м. Київ)

3 місце – Юрій Пакулов (м.Горлівка)

У категорії 70+ перше місце здобув В’ячеслав Мінін (Крим), друге – Євген Кривко (м.Сєвєродонецьк), третє – Микола Курафєєв (м.Біла Церква).

В абсолютному заліку серед чоловіків на шосейних велосипедах перше місце посів Олексій Касьянов, друге місце – Костянтин Денека, третє місце – Дмитро Бартюк.

Серед жінок на шосейних велосипедах в абсолютному заліку перемогли:

1 місце – Наталія Курзанова (м.Запоріжжя)

2 місце – Олена Ахметшина (м.Київ)

3 місце – Ілона Аржанова (м.Лиман).

У командному заліку перше місце здобула команда Velobazar-Cadence90, друге місце посіла команда Qick Cycling Club, на третьому місці – команда Cadence90.

У категорії МТБ переможцями серед чоловіків віком 18-29 років стали:

1 місце – Андрій Сухінін (м.Вишневе)

2 місце – Денис Боднар (м.Київ)

3 місце – Олексій Ткачов (м.Обухів)

У категорії 30-39 років:

1 місце – Олексій Пилипчук (м.Київ)

2 місце – Олег Ярошенко (с.Матюші)

3 місце – Сергій Бровкін (м.Київ)

У категорії 40-49 років кращі результати показали:

1 місце – Вадим Фастівський (м.Біла Церква)

2 місце – Роман Король (м.Івано-Франківськ)

3 місце – Вадим Чеботарьов (м.Біла Церква)

Серед чоловіків віком 50-59 років перемогу здобули:

1 місце – Валентин Лобоцький (м.Вінниця)

2 місце – Гліб Хропачов (м.Київ)

3 місце – Юрій Бабій (м. Біла Церква).

У категорії 60-69 років кращими велосипедистами виявилися:

1 місце – Віктор Яровий (м.Біла Церква)

2 місце – Михайло Чернов (м.Біла Церква)

3 місце – Леонід Чуб (м.Біла Церква)

У категорії 70+ нагороду за перше місце здобув Владислав Кляцький (м.Бориспіль)

Серед жінок в абсолютному заліку у категорії МТБ перемогли:

1 місце – Людмила Афанасьєва (м.Обухів)

2 місце – Єлизавета Ліва (м.Київ)

3 місце – Карина Сокол (м.Обухів).

Серед чоловіків в абсолютному заліку перемогу здобули:

1 місце – Андрій Сухінін (м.Вишневе)

2 місце – Денис Боднар (м.Київ)

3 місце – Олексій Пилипчук (м.Київ).

Приз найкреативнішої пари отримали Марина Томченко (с.Шкарівка) та Олександр Кабула (м.Біла Церква).

Всі учасники змагань були нагороджені медалями, а переможці – статуетками та подарунками від спонсорів змагань. Переможцям у командному заліку були вручені кубки.

У заході взяли участь: начальник управління з питань молоді та спорту Інна Паливода, спортсмени, представники громадськості, журналісти місцевих ЗМІ.