На Київщині поглиблено взаємодію між управлінням виконавчої дирекції Фонду та закладами охорони здоров’я області

Дата : 
2018-03-29

Як повідомив начальник відділу медичних та соціальних послуг управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області Віталій Нємцев, з набранням чинності Порядку відшкодування витрат за надані соціальні послуги з лікування застрахованих осіб та членів їх сімей після перенесених захворювань і травм у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів за рахунок коштів Фонду, відбулась заміна механізму замовлення та розподілу путівок для направлення до реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів на адресне забезпечення хворих медичною реабілітацією.

Він додав, що це передбачає укладення тристороннього договору між органом Фонду, санаторієм і застрахованою особою та має на меті збільшити доступність щодо отримання послуг з медичної реабілітації, покращити їх ефективність.

За словами Віталія Нємцева, одночасно суттєво змінився перелік закладів охорони здоров’я Київської області, які мають здійснювати відбір хворих на реабілітацію. Так у 2016 році тільки 4 лікувально-профілактичних заклади Київщини забезпечували хворих путівками на відновлювальне лікування. У 2017 році таких медичних установ стало 8. З початку 2018 року список закладів охорони здоров’я, які отримали право надавати висновки для направлення застрахованих осіб до реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів розширився до 39, а «географія» їх розташування охопила всю територію Київщини. За кожним з лікувальних закладів був закріплений працівник одного з відділень управління виконавчої дирекції Фонду у Київській області.

Він додав, що відбулось чимало зустрічей представників Фонду з керівниками і лікарським складом місцевих закладів охорони здоров’я. Поступово були відпрацьовані методи співпраці щодо організації забезпечення застрахованих осіб медичною реабілітацією. В результаті такої взаємодії планові показники І кварталу були виконані вже до 12 березня 2018 року.

Віталій Нємцев нагадав, що раніше лікувальні заклади заключали договори з Фондом аби мати можливість направляти своїх пацієнтів на відновне лікування до реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів. Відтак, хворому мало пощастити потрапити саме в ту лікарню, де цей договір був, щоб пройти реабілітацію за кошти Фонду. Проте з 1 січня цього року майже в 5 разів, у порівнянні з 2017 роком збільшилась мережа лікарень, які інформують управління про наявність в них на лікуванні пацієнта, який потребує подальшої реабілітації.