ФОНД СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ УКРАЇНИ.Прес-реліз від 06.03.2018 р.

Дата : 
2018-03-12

Георгій Галиць: Всі виплати мають бути стовідсотково профінансовані 

Під час наради з керівниками структурних підрозділів 6 березня начальник управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування у Київській області Георгій Галиць звернув увагу на стовідсоткову виплату соціальних послуг одним платежем. «Підстав для хвилювання не має. Фонд забезпечить своєчасно і в повному обсязі виконання всіх своїх зобов’язань перед застрахованими особами, потерпілими на виробництві, членами їх сімей, зокрема щодо надання матеріального забезпечення, страхових виплат, медичних та соціальних послуг», - додав керівник обласного управління.

За його словами, кількість потерпілих (членів їх сімей), яким Фонд щомісячно проводить страхові виплати станом на 1 березня 2018 року становить понад 4,5 тис. потерпілих на виробництві, з них інвалідів I групи – 98 осіб, II групи – 482 особи, III групи – 2009 осіб, а також 1683 потерпілих, які мають відсоток втрати працездатності без групи інвалідності та 319 осіб, які мають право на щомісячні страхові виплати в разі втрати годувальника.

З початку року на відшкодування шкоди, заподіяної працівникові внаслідок ушкодження його здоров’я або в разі його смерті потерпілим (членам їх сімей) виплачено 17,89 млн. гривень

За два місяці цього року робочими органами виконавчої дирекції Фонду у Київській області продовжено раніше призначені страхові виплати 1301 потерпілим на виробництві (членам їх сімей), з них з Донецької області – 709 особам та з Луганської області - 592 особам. Найбільша кількість потерпілих (членів їх сімей) звернулась до відділень у Бориспільському (154), Броварському (144), Києво-Святошинському (257) районах та  м. Ірпінь (247).

Крім того, проводився контроль за прийомом особових справ потерпілих (членів їх сімей), які передаються за місцем проживання потерпілого від робочих органів виконавчої дирекції Фонду та постійно надавалась практична допомога.

Спеціалістами за даний період було перевірено 4 особових справи потерпілих (членів їх сімей), які готувались для передачі за місцем проживання, за результатами розгляду 3 особові справи прийнято відділеннями управління виконавчої дирекції Фонду у Київській області для продовження страхових виплат, 1 особову справу повернуто до відділення управління виконавчої дирекції Фонду у Донецькій області на доопрацювання у зв’язку з виявленими недоліками.

 З початку року на медичну професійну та соціальну реабілітацію потерпілих на виробництві виплачено понад 1,2 млн. гривень

 На цьому наголосив начальник управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування у Київській області Георгій Галиць під час наради з керівниками структурних підрозділів сьогодні, 6 березня.

За його словами, з початку року на медичну професійну та соціальну реабілітацію потерпілих на виробництві виплачено 1,21 млн. гривень. На підставі договорів, укладених робочими органами виконавчої дирекції Фонду у Київській області, з лікувально-профілактичними закладами, станом на 1 березня проліковано 21 потерпілого на суму 191,97 тис. грн. Середня вартість лікування на одного потерпілого становила 9141,65 грн.

Станом на 1 березня одного інваліда забезпечено санаторно-курортним лікуванням на суму 7,2 тис. грн., (середня тривалість лікування 24 календарних дні), а також відшкодовано витрати на проїзд до санаторно-курортних закладів та у зворотному напрямку на суму 2,4 тис. грн.

Георгій Галиць додав, що управлінням виконавчої дирекції Фонду у Київській області відповідно до укладених договорів, станом на 1 березня забезпечено протезно-ортопедичними виробами 32 потерпілих на суму 183,8 тис. грн. Крім того, 34 потерпілі отримали відшкодування витрат на лікарські засоби та на вироби медичного призначення на загальну суму 150,97 тис. грн., середня вартість такого лікування на одну особу склала 4440,24 грн.

Керівник обласного управління підкреслив, що з початку року 90 потерпілим здійснено виплати на спеціальний медичний, постійний сторонній догляд та на побутове обслуговування на загальну суму 634,75 тис. грн. Два потерпілі забезпечено спеціальними засобами пересування (колясками) на загальну суму 40,38 тис. грн.

 З початку року на Київщині проведено 14 перевірок обґрунтованості видачі лікарняних

 Як повідомив начальник відділу медичних та соціальних послуг управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області Віталій Нємцев, з початку року працівниками сектору експертизи тимчасової непрацездатності управління, проведено 14 перевірок обґрунтованості видачі (продовження) листків непрацездатності за зверненнями підприємств-страхувальників, органів місцевого самоврядування.

За його словами, перевірено 36 листків непрацездатності. За результатами проведеної роботи виявлені листки непрацездатності, видані з порушенням Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом МОЗ України від 13.22.2001 №455. З них визнано необґрунтовано виданими та продовженими – 3 листки непрацездатності на 11 календарних днів.

До лікувально-профілактичних закладів направлено 4 претензії на відшкодування коштів за нанесені збитки бюджету Фонду соціального страхування на загальну суму 25036 гривень.

Віталій Нємцев підкреслив, що заклади охорони здоров’я відшкодували управлінню виконавчої дирекції Фонду в Київській області кошти на загальну суму 7430 гривень.

Крім того, фахівці сектору брали участь в 10 засіданнях медико-соціальних експертних комісій, на яких розглядалися питання щодо продовження тимчасової непрацездатності застрахованих осіб або встановлення факту стійкої втрати працездатності (інвалідності).

У Київській області за 2017 рік виявлено 502 лікарняні, які видано з порушеннями

Як повідомив начальник управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області Георгій Галиць, протягом минулого року проведено 56 планових та 119 оперативних перевірок обґрунтованості видачі (продовження) листків непрацездатності у закладах охорони здоров’я області.

Він додав, що перевірено 7309 листків непрацездатності. За результатами проведеної роботи виявлено 502 листка непрацездатності, виданих з порушеннями вимог наказів Міністерства охорони здоров’я України від 03.11.2004 року №532/274/136-ос/1406 «Про затвердження Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності» та від 13.11.2001 року №455 «Про затвердження Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян», з яких 25 визнано необґрунтовано виданими та 92 – необґрунтовано продовженими листками непрацездатності із загальним терміном звільнення від роботи – 790 календарних днів.

Георгій Галиць наголосив, що за фактами необґрунтовано виданих та продовжених листків непрацездатності до лікувально- профілактичних закладів області подано 28 претензій на відшкодування коштів за нанесені збитки бюджету Фонду на суму 51192 грн. Також начальник обласного управління підкреслив, що попереджено виплат по 40 необґрунтовано виданим та продовженим листкам непрацездатності загальним терміном 366 календарних днів на суму 103405 гривень.