Як обрати сімейного лікаря:

Дата : 
2018-03-12

Як обрати сімейного лікаря:

Крок 1. Головним принципом, за яким потрібно обрати терапевта чи сімейного лікаря – власне бажання пацієнта обслуговуватися саме в цього конкретного спеціаліста. Якщо спеціаліст, у якого пацієнт обслуговувався дотепер, влаштовує, то угоду можна укласти з ним. Якщо ж пацієнт хоче лікуватися в іншого лікаря, при пошуку нового спеціаліста варто врахувати рекомендації родичів, знайомих. Також інформацію про лікарів первинної ланки можна отримати безпосередньо в реєстратурі медичного закладу.

Крок 2. Далі на черзі – укладання декларації з лікарем. Заклади первинної медичної допомоги, в яких працюють сімейні лікарі, підписують контракт із Національною службою здоров’я, а пацієнти – декларацію з тими лікарями, яких самі собі обрали. З іншого боку, якщо пацієнту не сподобалося обслуговування у фахівця, він може укласти угоду з іншим лікарем.

Для укладення угоди знадобляться паспорт та ідентифікаційний код. Для підписання декларації з педіатром – свідоцтво про народження дитини та документи (паспорт та код) обох його батьків або опікунів.

Крок 3. Лікар вносить дані пацієнта в систему і роздруковує декларацію у двох примірниках (один із них залишається у пацієнта), – і з цього моменту ви можете звертатись до лікаря у будь-який час.

Перед підписанням  потрібно уважно перевірити декларацію. 

Крок 4. На випадок відпустки або хвороби у вашого лікаря має бути заміна – інший лікар первинної ланки або черговий заклад первинної медичної допомоги. Якщо пацієнту знадобиться допомога, а він знаходиться в іншому місті, то можна звернутися до найближчого закладу первинної медичної допомоги.

Один лікар може обслуговувати максимум 2 тисячі пацієнтів. Виняток можуть складати ситуації, наприклад, коли лікар працює в селі, де проживає більше 2 тисяч людей.

До лікаря первинної ланки пацієнт може звертатися з будь-якими питаннями, пов'язаними із здоров'ям. У разі своєчасного звернення більшість проблем із здоров'ям можуть бути вирішені на рівні первинної ланки. Крім безпосереднього обстеження і лікування, в обов’язки лікарів первинної ланки входитиме:

- профілактика захворювань у груп ризику;

- вакцинація;

- видача медичних довідок та лікарняних листків;

- видача рецептів за програмою відшкодування вартості ліків «Доступні ліки», у тому числі рецептів на ліки для хронічних хворих.

- планування візитів телефоном, згодом – онлайн;

- видача направлення до вузькопрофільних спеціалістів.


Інформація від управління охорони здоров’я міської ради