До уваги роботодавців!

Дата :
2018-02-06

17 січня 2018 року в приміщенні Головного управління Держпраці у Київській області, за головуванням заступника начальника Головного управління Романа Семчука, відбулася нарада щодо особливостей проведення інспекційних відвідувань, відповідно до наказу Міністерства соціальної політики від 18.08.2017 № 1338 «Про затвердження форм документів, що складаються при здійсненні заходів державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, зайнятість та працевлаштування інвалідів».

На даному заході посадовим особам, в тому числі м. Біла Церква, на яких було покладено виконання обов’язків інспектора з питань праці органів місцевого самоврядування,  було вручено посвідчення інспекторів праці.

У зв’язку з вище викладеним, нагадуємо Вам, що з 1 січня 2018 року зі зміною мінімальної заробітної плати змінився і розмір фінансових санкцій. Згідно з ухваленим Законом «Про Державний бюджет України на 2018 рік» мінімальна заробітна плата у 2018 році становить з 01.01.2018 р. у місячному розмірі – 3723 грн та у погодинному розмірі – 22,41 грн.

Відповідно до ст.265 КЗпП України юридичні та фізичні особи–підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в таких розмірах:

- 30 мінімальних зарплат за кожного працівника, це 111 690 грн. за наступні порушення: фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору; оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час; виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску;

- 10 мінімальних зарплат за кожного працівника, це 37 230 грн. за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці (наприклад, за не оплату роботи в нічний час, роботу в вихідний або святковий день, понадурочну роботу та інші питання оплати праці);

- 3 мінімальні зарплати,  це 11,169 грн. за такі види порушень: порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі. - 10 мінімальних зарплат за кожного працівника, це 37 230 грн.;  за недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»;

- 1 мінімальна зарплата за порушення інших вимог трудового законодавства;

-  керівникам підприємств необхідно приділити увагу щодо правильного оформлення наказів про прийняття працівників на роботу, оскільки  за можливе визнання недійсним наказу, підприємству загрожує штраф у розмірі 111 690 грн.

Отримати  консультацію щодо дотримання вимог законодавства про працю можна у відділі з питань охорони праці управління економіки міської ради за адресою вул. Ярослава Мудрого 38/12 , 2 поверх, 7 кабінет:

- понеділок,  п’ятниця – 9-00 до 13-00;

- середа – 14-00 до 17-00.

Телефон для довідок (04563)-9-02-43 та електронна адреса [email protected].

Звертаємося до кожного з Вас, захистіть  майбутнє свого працівника та майбутнє його  дітей!

Начальник відділу з питань охорони праці

управління економіки міської ради І.Блага