Біла Церква зустріла учнівську делегацію з Франції

|  16. 05. 2017

У вівторок, 16 травня, БНВО «Перша Білоцерківська гімназія – школа І ступеня» Білоцерківської міської ради Київської області (директор – Сергій Наконечний) урочисто зустріла делегацію учнів та вчителів з Adrienne Bolland School, м. Бесьєр, Франція.

Попередній візит французьких учнів та вчителів до БНВО «Перша Білоцерківська гімназія – школа І ступеня» відбувся в рамках проекту взаємодії європейських шкіл eTwinning ще в 2015 році під керівництвом учителів двох шкіл – Ірини Фіголь та Енн-Марі Тулон (Anne-Marie Toulon).

Наступним етапом такої співпраці став минулорічний візит гімназистів до французької школи Adrienne Bolland School. Учні мешкали у французьких сім’ях, разом навчалися, проводили дозвілля, оглядали визначні місця.

Тож делегація, яка прибула цього дня і до якої увійшли: директор школи Adrienne Bolland School, м. Бесьєр, Франція Florence Lenzini, також учителі англійської мови – Anne-Marie Toulon та Natacha Crouzet, учитель фізкультури – Christophe Micas, а також 22 учні, перебуватиме у Білій Церкві протягом 5 днів, з 16 до 20 травня.

Шановних гостей зустрічали за давньою українською традицією – запашним короваєм на вишитому рушнику, під виступ духового оркестру та ансамблю барабанщиць БНВО «Перша Білоцерківська гімназія – школа І ступеня».

За дорученням міського голови Геннадія Дикого до присутніх звернувся в.о. міського голови Білоцерківської міської ради Борис Смуток. Він побажав гостям гарного перебування у Білій Церкві та розповів про місто. Наголосив, що в м.Біла Церква розвинуті різні галузі: сільське господарство, промисловість, медицина, освіта, культура тощо Місто налагодило економічні зв’язки з різними країнами світу, в тому числі з державами Європейського Союзу.

«Серед нинішніх пріоритетів та завдань міської влади Білої Церкви – залучення інвесторів з метою створення нових робочих місць, збільшення туристичного потенціалу, адже Біла Церква має багату історичну, духовну та культурну спадщину. Ця зустріч – тільки старт наших стосунків із французькими колегами, міцної дружби та співробітництва», – наголосив Борис Смуток.

Вітаючи присутніх, начальник управління освіти і науки Білоцерківської міської ради Юрій Петрик відмітив, що йому дуже імпонує налагодження дружніх стосунків між Білою Церквою та м. Бесьєр, а також між їхніми навчальними закладами: кілька років тому подібні візити були обмежені.

Також наголосив, що нині зближенню України з державами Євросоюзу, а зокрема Францією, сприяє, окрім низки різних чинників, скасування візового режиму, позиція новообраного президента Франції щодо України, яка в тому числі, полягає і в налагодженні стосунків між начальним закладами держав.

«Є багато міжурядових програм та угод, проте народна, а зокрема учнівська дипломатія, має набагато більшу вагу, тому що саме молодому поколінню будувати майбутнє», – зауважив Юрій Петрик.

Юрій Федорович також ознайомив гостей з освітньою системою Білої Церкви, відмітивши, що в місті, де проживає понад 200 тис. населення, працює 28 загальноосвітніх шкіл та 18 вищих начальних закладів

Директор Adrienne Bolland School Флоренс Лензіні (Florence Lenzini) подякувала білоцерківців за гостинність та висловила надію, що такі зустрічі відбудуться ще не раз.

«У нашому навчальному закладі є поняття жити разом. Це перше поняття, якому ми вчимо наших дітей. Якщо наші діти будуть рости разом, розвиватися разом, це буде найкращим кроком до толерантності, миру та поваги одне до одного», – сказала Флоренс Лензіні.

Зі словами вітань до гостей звернувся також директор БНВО «Перша Білоцерківська гімназія – школа І ступеня», депутат Білоцерківської міської ради Сергій Наконечний.

У продовження заходу учні обмінялися подарунками та взяли участь у концерті.

 Протягом візиту гості з Франції візьмуть участь в уроках та позакласних заходах Гімназії, відвідають дендропарк «Олександрія» та здійснять екскурсію до м.Київ.