Служба у справах дітей Білоцерківської міської ради інформує

|  13. 04. 2017

12 квітня 2017 року відбулося чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини при виконавчому комітеті Білоцерківської міської ради, яке провели заступник міського голови Настіна О.І. та начальник служби у справах дітей Білоцерківської міської ради Кисельова В.М. На порядку денному було 14 питань щодо захисту прав та інтересів дітей.

Як і зазвичай, особливої гостроти набув розгляд справ про неналежне виконання батьками батьківських обов’язків щодо своїх дітей. Було прийнято одне рішення щодо доцільності позбавлення батька батьківських прав у зв’язку із його злісним ухиленням від виконання батьківських обов’язків по вихованню та матеріальному забезпеченню своєї малолітньої дитини. Остаточне рішення з даного питання буде прийматися судом.

Білоцерківський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді ініціював розгляд питання про негайне відібрання двох малолітніх дітей від їх батька у зв’язку із виникненням безпосередньої загрози їх життю та здоров’ю. Мати дітей на даний час перебуває в місцях позбавлення волі. Батько веде аморальний спосіб життя, не усвідомлює відповідальності за долю дітей, часто доручає їх догляд молодим особам жіночої статі сумнівної поведінки. Діти будуть відібрані від батька. Служба у справах дітей, вивчивши особисті потреби малолітніх, вирішить питання щодо їх тимчасового влаштування.

Крім того, на засіданні комісії було розглянуто повідомлення КЗ КОР «Київська обласна дитяча лікарня № 2» про вчинення  фізичного насильства над неповнолітнім підлітком з боку його батька. Встановлено, що батьки дитини розлучені, однак, проживають в одній квартирі. Батько дитини більше року перебував в АТО, має статус учасника бойових дій. Після його повернення додому стосунки в сім’ї стали ще більш напруженими, конфліктними. Непорозуміння між батьками часто закінчуються бійками на очах у дітей. Їх у сім’ї двоє. Під час останнього скандалу старший син хотів захистити матір, що викликало агресію з боку батька, який ледь не задушив неповнолітнього. З даного питання було прийнято ряд рекомендацій суб’єктам соціальної роботи та матері неповнолітнього з питань упередження порушення прав дитини й надання необхідної правової, психологічної допомоги батькам.

Досить емоційно обговорювалося звернення неповнолітнього, котрий має статус дитини-сироти та навчається в Білоцерківському професійно-технічному училищі, до Прем’єр Міністра України В. Гройсмана про неналежне виконання, на думку хлопця, його піклувальником своїх обов’язків, що призводить до порушення його прав. Члени комісії заслухали звіт піклувальника дитини щодо виховання, утримання та навчання підопічного й надали їй певні рекомендації щодо утримання та догляду підопічних дітей. Виявляється, вона взяла під свою опіку чотирьох посиротілих дітей своєї куми. Остаточне рішення  про доцільність чи недоцільність продовження піклування над неповнолітнім з боку його піклувальника буде прийнято органом піки та піклування Ставищенського району, де дана сім’я перебуває на обліку. В м. Біла Церква сім’я проживає в орендованому житлі.

На цьому засіданні члени комісії вкотре мали можливість поспілкуватися з неповнолітнім Іллею, який має статус дитини, позбавленої батьківського піклування,  та навчається в професійно-технічному училищі м. Біла Церква. Попередні зустрічі з неповнолітнім були викликані тим, що він скоїв ряд злочинів, часто не ночував вдома. Цього разу розглядалося питання про надання погодження на відрахування його із закладу за неуспішність. Виявилося, що хлопець майже два місяці не відвідує навчальний заклад. Члени комісії, врахувавши інтереси неповнолітнього, рекомендували адміністрації навчального закладу надати шанс неповнолітньому на продовження навчання та зобов’язали хлопця протягом місяця ліквідувати існуючу заборгованість з навчальних дисциплін.

При розгляді питання щодо визначення місця проживання малолітньої дитини з одним із батьків їм було рекомендовано продовжувати співпрацю з психологом центру соціально-психологічної реабілітації дітей «Злагода» для налагодження стосунків між собою заради інтересів їх спільного сина.

Як і завжди, на засіданні комісії розглядалися й звернення громадян про відчуження нерухомого майна, право власності на яке або право користування яким мають діти. Більшість із них були задоволені. Відмовлено лише  заявникам, які звернулися за дозволом на продаж житлового будинку, котрий належить неповнолітній дитині, у зв’язку з тим, що вчинення даного правочину призведе до значного звуження обсягу існуючих майнових прав дитини та порушення охоронюваних законом інтересів неповнолітнього. Житло, котре відчужується майже в дев’ять разів більше за площею, ніж те, яке водночас було запропоноване для придбання. Заявникам було рекомендовано вирішувати питання про відчуження нерухомого майна, яке належить неповнолітньому, в судовому порядку.

Крім того, було розглянуто одне звернення про встановлення опіки над малолітньою дитиною, котра має статус дитини, позбавленої батьківського піклування, по якому прийнято позитивне рішення.

За результатами розгляду справ на засіданні комісії службою у справах дітей підготовлено чотири проекти рішень органу опіки та піклування, які будуть розглянуті на черговому засіданні виконавчого комітету Білоцерківської міської ради, та два висновки органу опіки та піклування з питань захисту прав дітей.