Діти, які розлучені із сім'єю, знайшли прихисток в м. Біла Церква

|  07. 04. 2017

Неповнолітні особи без супроводу дорослих складають найбільш уразливу категорію серед шукачів притулку та біженців в Україні.

У зв'язку з різними подіями, які відбуваються у світі, наше місто також пройшло випробування, пов’язане із соціальним захистом дітей-іноземців, розлучених із сім'єю, які прибули в Україну і тимчасово проживають на території нашого міста.

Так, впродовж 2014-2016 років у Білу Церкву прибули 19 неповнолітніх шукачів притулку, розлучених із сім’єю, громадян Сомалі та Ефіопії. Всі ці діти були охоплені належною увагою з боку соціальних служб міста. Згідно з потребами їм надавалися безоплатні соціальні, освітні, медичні та юридичні послуги, а також послуги перекладача. У разі необхідності окремі з них проходили курс адаптації та реабілітації в центрі соціально-психологічної реабілітації дітей «Злагода». Органом опіки та піклування міської ради за поданням служби у справах дітей 8 таким дітям було призначено законних представників з метою дотримання їх прав та законних інтересів під час звернення до міграційної служби із заявами про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні, та подальшої процедури визначення статусу біженців або додаткового захисту.

З початку 2017 року в м. Біла Церква виявлено 2 неповнолітніх громадян Сомалі, розлучених із сім’єю, які прибули на територію України без супроводу батьків або інших повнолітніх членів родини і заявили про намір звернутися до компетентних державних органів за захистом. Вони проживають в місті разом із своїми дорослими співвітчизниками.

На виконання Закону України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту» та Порядку взаємодії державних органів та органів місцевого самоврядування під час виявлення розлучених із сім’єю дітей, які не є громадянами України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2016 року № 832 «Про особливості соціального захисту розлучених із сім'єю дітей, які не є громадянами України», керівником виконавчого комітету міської ради представнику служби у справах дітей видана довіреність на представництво розлучених із сім’єю дітей, які не є громадянами України. Законним представником подані відповідні заяви до управління Державної міграційної служби України в Київській області про визнання цих неповнолітніх Сомалійців біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні.