ІНФОРМАЦІЯ ВІД УОЗ ПРО ПЕРЕЛІК ІМУНОБІОЛОГІЧНИХ ПРЕПАРАТІВ В ЛІКУВАЛЬНО-ПРОФІЛАКТИЧНИХ ЗАКЛАДАХ МІСТА

Дата : 
2017-02-03

Інфекційні хвороби здавна були великою бідою для людства. Епідемії нерідко  забирали життя людей в більшій кількості, ніж війни та стихійні лиха.  Двісті років пройшли з моменту створення першої вакцини, завдяки вакцинації вдалося значно знизити рівень захворюваності та смертності від інфекційних хвороб. Завдяки імунізації щорічно в світі  вдається врятувати 3 млн. дитячих життів, запобігти інвалідізації 750 тис. дітей, а також запобігти розвитку сліпоти, розумової відсталості, паралічей тощо. Протягом існування вакцин доведено їх  високу ефективність щодо запобігання інфекційним хворобам.

Головна мета проведення профілактичного щеплення - створити колективний імунітет, тобто захистити не одну конкретну людину, а повністю встановити контроль над інфекцією, як це було зроблено з натуральною віспою та деякими іншими небезпечними хворобами. Колективний імунітет може бути сформований лише в результаті охоплення вакцинацією понад 95% населення.

На жаль, останнім часом збільшилася кількість випадків відмови батьків від вакцинації дітей, недопостачання вакцин та тривала їх відсутність призводять до  зростання відсотка неімунізованого своєчасно, як дитячого так і дорослого населення, що є недопустимим для вироблення стійкого колективного імунітету проти керованих інфекцій та створює загрозу повернення  тих інфекційних хвороб, з якими лікарі не стикалися вже багато років. Незважаючи на користь та переваги вакцинації як методу імунопрофілактики, від інфекційних захворювань, в сучасному суспільстві панує справжня вакцинофобія. Вона виникла, передусім, внаслідок недостатньої поінформованості населення про щеплення та його переваги.

В місті склалася складна  ситуація з проведення  профілактичних щеплень. Станом на 01.01.2017р. план виконання по деяким профщепленням   складає  25%. Тому,  медичні  працівники міста  закликають всіх відповідально поставитися до свого  здоров’я та  здоров’я своїх дітей,  захистити  себе і своїх дітей від інфекційних хвороб, зробивши вакцинацію. У разі, якщо Ваша дитина з якихось причин не була вакцинована згідно з Календарем, і Ви прийняли рішення починати планову вакцинацію пізніше, зверніться до дільничного лікаря. Лікувально-профілактичні  заклади міста забезпечені вакцинами, згідно нижчевказаного переліку .

Для профілактики дифтерії та правця у дорослих використовується вакцина АДП-м. Вона  є в наявності  в лікувально-профілактичних закладах міста, якщо Ви не отримували щеплення проти дифтерії та правця 10 чи більше років, не зволікайте з візитом в поліклініку – звертайтеся до свого лікаря та отримайте захист від небезпечних інфекційних хвороб. Не будьте байдужими! 

Перелік вакцин в лікувально-профілактичних закладах міста

№ п/п

Вакцина

Міська лікарня №1

Міська лікарня
№2

КЗ БМР «МЦПМС» №1

КЗ БМР «МЦПМС» №2

КЗ БМР
«Білоцерківський
пологовий будинок»

1.

БЦЖ( туберкульоз)

 

 

340 доз

100 доз

1520 доз

2.

Пентаксим

(коклюш, дифтерія, правець, поліомієліт, гемофільна інфекція)

 

 

 

134 доз

 

3.

Поліо (ОПВ)

(поліомієліт)

 

 

1598 доз

3163 доз

 

4.

КПК

(кір, паротит, краснуха)

 

 

2254 доз

2342 доз

 

5.

Гепатит В

15 доз

 

311 доз

 

627 доз

7.

АКДП

(коклюш, дифтерія, правець )

 

 

2510 доз

3487 доз

 

8.

Вакцина проти сказу

 

162 доз

 

155 доз

 

9.

АДП-анатоксин

анатоксин дифтерійно -правцевий очищений0

 

 

880 доз

410 доз

 

10.

АДП-м

(дифтерія, правець)

2666 доз

9033 доз

330 доз

1890 доз

 

 Управління охорони здоров’я міської ради