Впровадження електронного квитка на завершальній стадії

|  02. 02. 2017

Верховна Рада України 17 січня ухвалила Закон про впровадження у міському громадському транспорті електронного квитка. Даний Закон надає можливість запровадити  автоматизовану систему обліку оплати проїзду в громадському транспорті,  що й будуть втілювати міста України. 

А ось Біла Церква ще до затвердження Закону, раніше,  розпочала роботу над запровадження системи валідації, оскільки ця система на маршрутах громадського транспорту надасть змогу забезпечити можливість зручної, швидкої оплати та контролю проїзду, а також скоротить час затримки громадського транспорту на зупинках. Крім того, електронний облік пасажиропотоку дозволить оцінити реальний обіг грошових коштів і, відповідно, оцінити обґрунтованість тарифів на перевезення і можливість оновлення автопарку. 

Міський голова Геннадій Дикий тримає на особистому контролі запровадження автоматизованої  системи обліку оплати проїзду в громадському транспорті  та  питання проведення транспортної реформи в Білій Церкві в цілому.

Крім того,  роботу як Тролейбусного управління, так і підприємств-перевізників, які надають послуги громадських перевезень контролюють представники громадськості. Вони моніторять та збирають інформацію про порушення, які допускають перевізники, аби врахувати її при проведенні конкурсів з визначення перевізників на маршрути загального користування. 

Позицією міського голови є переконання, що одним із головних завдань в міській транспортній реформі є розвиток елктротранспорту, як екологічного та соціальнодоступного виду.

З цією метою в Білій Церкві проводиться  велика та важлива робота. Так, аби збільшити тролейбусний парк та забезпечити якісне перевезення пасажирів, протягом 2016р. було проведено капітальний ремонт 4 тролейбусів. Наприкінці минулого року до Білої Церкви надійшло чотири  тролейбуси Ікарус-280т з Угорщини. Тролейбуси є підвищеної пасажиромісткості. Зараз рухомий склад управління налічує 24 тролейбуси, а на маршрути одночасно виходить 18 одиниць електротранспорту. 

Також на завершальному етапі відбувається й запровадження автоматизованої  системи обліку оплати проїзду в тролейбусах. Необхідне обладнання на весь рухомий склад  вже завезено до Тролейбусного управління. Зараз валідатори монтуються на тролейбуси. Слід зазначити, що запроваджується валідація згідно із інвестиційним договіром із Консорціумом АСТЕК. 

Цікавим є той факт, що навіть на цьому етапі запровадження автоматизованої системи оплати проїзду в Білій Церкві є бажаючі отримати досвід, як саме це відбувається. Нашим досвідом зацікавилися - Рівне, Івано-Франківськ та ін. Так, за дорученням міського голови Геннадія Дикого керуючий справами виконавчого комітету міської ради Максим Свірський зустрівся із представниками міста Івано-Франківськ та розповів про шлях, який пройшла Біла Церква з даного питання.

02 лютого  керуючий справами виконавчого комітету міської ради презентував міському голові електронні транспортні картки. Зокрема, будуть такі види Білоцерківських транспортних карток: багаторазові електронні картки, місячні поїзні – учнівський, студентський та загальногромадський. Умови їх використання та тарифи були затверджені виконавчим комітетом міської ради http://www.bc-rada.gov.ua/node/6481

Пенсіонери та пільгові категорії громадян й надалі користуватимуться електротранспортом безкоштовно, згідно чинного законодавства України.

Аби введення в дію автоматизованої  системи обліку оплати проїзду в громадському транспорті  не викликало в білоцерківців питань, Геннадієм Диким було дано доручення провести широку інфомаційно-роз’яснювальну кампанію щодо порядку та умов використання електронних квитків.

 Перший блок даної інформації буде розміщено на  квитанціях за комунальні платежі.