ОБЕРЕЖНО! ГРИП ПТИЦІ!

Дата :
2016-12-20

За повідомленням Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області в особистих підсобних господарствах громадян в с.Новоолександрівка Каланчацького району Херсонської області було зареєстровано загибель птиці різних видів.

З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалаху грипу птиці 30.11.2016 проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Каланчацькій райдержадміністрації, рішенням якої затверджено план заходів з ліквідації захворювання, визначені межі епізоотичного осередку, зон захисту та нагляду.

Довідково!

Грип птиці - гостра контагіозна вірусна інфекція птахів, яка характеризується загальним пригніченням, набряками, ураженням респіраторних органів та шлунково-кишкового тракту. До грипу сприйнятлива домашня, синантропна та дика перелітна птиця. Основними переносниками та джерелом розповсюдження інфекції є перелітні водоплавні птахи. При виникнення захворювання встановлюються обмеження на експорт птахопродукції з території країни, що разом із заходами з ліквідації хвороби (карантин, зонування, стемпінг-аут, дезінфекція) завдає значних економічних збитків як державі, так і виробникам. Збудник грипу птиці -  PHK - вірус, за комплементзв’язувальним антигеном споріднений з вірусом типу A людей і тварин. Визначені віруси пташиного грипу можуть інфікувати людину і являють значний ризик для її здоров'я.

З метою попередження виникнення даного захворювання в особистих селянських господарствах слід дотримуватись наступних рекомендацій:

1. Нобхідно провести вакцинацію всього поголів’я птиці (курячей, голубів, страусів) проти хвороби Ньюкасла у приватному секторі та лабораторно-діагностичні дослідження за напругою поствакцинального імунітету щепленої птиці;

2. Дотримуватися закритого утриманням птиці в приватному секторі, зокрема, у період міграції диких перелітних птахів та недопущенням їх контакту з домашньою птицею.

У разі виявлення у домашньої, свійської чи іншої птиці, яка утримується в неволі, клінічних ознак чи патологічних змін, характерних для грипу птиці, або збільшення щоденної загибелі птиці її пригнічення, зниження продуктивності, зменшення споживання кормів та води ТЕРМІНОВО ПОВІДОМИТИ ДЕРЖАВНУ УСТАНОВУ ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ МІСТА.