Управління Пенсійного фонду у м. Білій Церкві повідомляє про зміни в пенсійному законодавстві з 01.04.2015 року, щодо права на пенсію за вислугу років

За абзацом другим п. 16 Прикінцевих положень Закону України « Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування »  для визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах і за вислугу років застосовуються положення Закону України « Про пенсійне забезпечення », згідно з яким право на пенсію за вислугу років працівників освіти, охорони здоровя та соціального забезпечення регулюється п. «е» ст.. 55 цього Закону.

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного законодавства» від 02.03.2015 р. № 213-VIII р. та Постановою КМУ від 29.07.2015 р. № 529 « Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» з 1 квітня 2015 року визначено новий порядок призначення та виплати пенсій за вислугу років тим категоріям працівників, які мають право на пенсію вищезазначеним законом.

Право на пенсію за вислугу років мають працівники освіти, охорони здоровя та соціального забезпечення незалежно від віку, за наявності спеціального стажу роботи за переліком, що затверджується в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України ( Перелік закладів і установ освіти, охорони здоровя та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.93 р. № 909), на 1 квітня 2015 р. – не менш як 25 років та після цієї дати:

з 1 квітня 2015 р. по 31 березня 2016р. – не менш 25 років 6 місяців;

з 1 квітня 2016 р. по 31 березня 2017 р. – не менш 26 років;

з 1 квітня 2017 р. по 31 березня 2018 р. – не менш 26 років 6 місяців;

з 1 квітня 2018 р. по 31 березня 2019 р. – не менш 27 років;

з 1 квітня 2019 р. по 31 березня 2020 р. – не менш 27 років 6 місяців;

з 1 квітня 2020 р. по 31 березня 2021 р. – не менш 28 років;

з 1 квітня 2021 р. по 31 березня 2022 р. – не менш 28 років 6 місяців;

з 1 квітня 2022 р. по 31 березня 2023 р. – не менш 29 років;

з 1 квітня 2023 р. по 31 березня 2024 р. – не менш 29 років 6 місяців;

з 1 квітня 2024 р. або після цієї дати – не менш 30 років.

Слід зауважити, що відповідно до  статті 7 Закону України «Про пенсійне забезпечення» пенсії за вислугу років призначаються в разі залишення роботи, яка дає право на цю пенсію.

У разі працевлаштування після призначення такого виду пенсії на посаду , що дає право на пенсію за вислугу років, на період роботи виплата такої пенсії припиняється.

А також  звертаємо увагу: згідно зі ст. 60 Закону України « Про пенсійне забезпечення» період роботи у лепрозорних і протичумних закладах охорони здоров’я, у закладах з лікування осіб, заражених вірусом  імунодефіциту людини або хворих на СНІД, в інших інфекційних закладах (відділеннях) охорони здоров’я, у патологоанатомічних і реанімаційних відділеннях закладів охорони здоров’я, а також у психіатричних закладах охорони здоров’я зараховується до стажу роботи у подвійному розмірі. Тому незалежно від посади робота у подібних закладах зараховується працівникам до спецстажу також у подвійному розмірі. Припустимо, із загального стажу роботи на посаді медичної сестри тривалістю 17 років вісім із них вона працювала у психіатричній лікарні, тому її спец стаж для призначення пенсії за вислугу років становить 25 років ( 8*2+9).

Додамо: для отримання пенсійних прав особами, включеними до переліку № 909, допускається підсумовування стажу за періоди їх роботи у закладах та установах освіти, охорони здоровя та соціального захисту. Тому можна, наприклад, працювати лікарем чи медсестрою у профтехзакладі, потім у поліклініці, а набутий спеціальний стаж буде підсумовуватися.

Заступник начальника
управління ПФУ
у м. Білій Церкві                                                                        Л.І.Якимчук