Заповнюємо звітність щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування

Відповідно до Закону України від 04.07.2013р. №406-VII2Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з проведенням адміністративної реформи», з 1 жовтня 2013 року органи Пенсійного фонду України завершили виконання функцій з адміністрування єдиного  внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, які здійснили з січня 2011 року, та передали їх до органів Міністерства доходів і зборів.

 Основним із основних завдань Пенсійного фонду стає формування та ведення реєстру застрахованих осіб, надання консультацій із питань відомостей, поданих до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру, в тому числі, включаючи питання заповнення таблиць 5-9 додатку 4, всіх таблиць додатку 5, додатку 6 та додатку 7 звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску  на    загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Відповідно п. 4.9 розділу  IV Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на    загальнообов’язкове державне соціальне страхування ( далі – Порядок) внесення від’ємних значень сум нарахованої заробітної плати (доходу) допускається лише :

-         при відображенні сум перерахунків заробітку (доходу), що пов’язані з уточненням кількості відпрацьованого часу у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю та допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, нарахованих у попередніх періодах ;

-         при відображенні сторнованих сум відпускних та допомоги з тимчасової непрацездатності та допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, нарахованих у попередніх періодах.

Реквізити 13 (кількість календарних днів тимчасової непрацездатності), 14 (кількість календарних днів без збереження заробітної плати), 15 (кількість календарних днів перебування у трудових / цивільно-правових відносинах протягом звітного місяця) та 16 (кількість календарних днів  відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами) таблиці 6 додатка 4 Порядку заповнюються незалежно один від одного, тобто за наявності даних для заповнення названих реквізитів.

У разі необхідності зменшення зазначених показників за попередні звітні періоди застосовується знак мінус і зазначається місяць та рік, за який необхідно змінити показник.

Реквізит 15 таблиці 6 додатка 4 Порядку заповнюється у кожному звітному періоді для підрахунку трудового стажу по кожній застрахованій особі. Показник відповідає кількості календарних днів від 1-го до 31-го (28,29,30), залежно від кількості календарних днів у місяці. Якщо початок трудових відносин збігається з першим числом місяця та відсутній факт звільнення застрахованої особи у звітному періоді (закінчення цивільно-правових відносин),  значення реквізиту 15 завжди дорівнює кількості календарних днів у місяці. У разі наявності факту звільнення показник відповідає кількості календарних днів тривалості трудових відносин у звітному місяці з урахуванням дня звільнення.

Зазначений реквізит заповнюється одним значенням у одному рядку, що відповідає звітному. За наявності декількох рядків по одній застрахованій особі реквізит 15 зазначається лише в одному  випадку, а саме в тому, в якому зазначаються дані про суми заробітної плати (за їх наявності).

Заступник начальника відділу
надходження, прогнозування платежів
та обліку застрахованих осіб
УПФУ у м.Білій Церкві                                                                                       О.В.Касьянова