Виплата пенсії за довіреністю

Управління Пенсійного Фонду України у м. Білій Церкві надає роз»яснення з наступного питання.

Відповідно до частини 2 статті 47 Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування» пенсія може виплачуватися за довіреністю, порядок оформлення і строк дії якої визначаються законом. Виплата пенсії за довіреністю здійснюється протягом усього періоду дії довіреності за умови поновлення пенсіонером заяви про виплату пенсії через кожний рік дії такої довіреності.

Пунктом 5.6 Інструкції «Про виплату та доставку пенсій, соціальних допомог національним оператором поштового зв»язку» встановлено, якщо довіреність оформлена на строк понад один рік, одержувачу пенсії після завершення кожного року дії довіреності необхідно звернутись з відповідною заявою до управління Пенсійного фонду щодо продовження виплати пенсії за довіреністю.

Пунктом 14 Порядку виплати пенсій та грошової допомоги за згодою пенсіонерів та одержувачів допомоги через їх поточні рахунки у банках, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.1999р. №1596 (зі змінами), встановлено, що якщо суми пенсій та грошової допомоги одержуються за довіреністю більше як один рік або не одержуються з поточного рахунку більше як один рік уповноважений банк зобов»язаний повідомити про це відповідний орган Пенсійного фонду, а одержувач пенсії – подати нову заяву в орган Пенсійного фонду, визначеному в пункті 10 цього Порядку, згідно з яким заяви одержувачів про зарахування сум пенсій та грошової допомоги на поточні рахунки приймаються органами Пенсійного фонду за умови пред»явлення паспорта та реєструються в установленому порядку.

У разі невиконання одержувачем пенсії та грошової допомоги цієї умови орган Пенсійного фонду припиняє перерахування пенсії на поточні рахунки у визначену одержувачем установу банку і здійснює виплату через підприємство поштового зв»язку за місцем проживання одержувача в установленому порядку.

Відповідно до абз.2 п.3 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 року №22-1, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 року за №1566/11846, заява про виплату пенсії за довіреністю, термін дії якої більше одного року, - через кожний рік дії такої довіреності, подається пенсіонером особисто до органу, що призначає пенсію, за місцем проживання (реєстрації).

З огляду на зазначене без подання заяви до територіального органу Пенсійного фонду громадяни мають право одержувати пенсію за довіреністю протягом дванадцяти місяців від першої виплати пенсії за довіреністю. Подальша виплата пенсії за довіреністю можлива за умови особистого подання пенсіонером такої заяви до територіального органу Пенсійного фонду України за місцем проживання.

Начальник відділу з виплати пенсій                                                    І.О.Чайкіна