Про підвищення пенсій

Постановою Кабінету Міністрів України від 02.10.2013 № 723 передбачено, що з 01.09.2013 року до суми, якої не вистачає до 285 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановлюється щомісячна державна адресна допомога до пенсії інвалідам ІІ та ІІІ групи з числа учасників бойових дій у період війни 1945 року з імперіалістичною Японією та учасникам бойових дій у період війни 1945 року з імперіалістичною Японією, яким виповнилось 85 років і більше.

Державна адресна допомога зазначеній категорії осіб встановлюється, якщо розмір їх пенсійних виплат ( з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною) не досягає 285 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік» з 01.01.2013 р. прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність складає 894 грн., а з 01.12.2013 р. – 949 грн.

Постановою КМУ від 02.10.2013 року №723 передбачено, що у разі зміни прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, проводиться перерахунок зазначеної допомоги виходячи з розміру встановленого прожиткового мінімуму.

Начальник відділу
         з призначення пенсій                                                    Н.А. Осауленко