Управління ПФУ у м.Білій Церкві надає роз'яснення щодо проведення перерахунку пенсій з 01.03.2013року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 15.04.2013року №264 «Про підвищення розмірів пенсій у зв'язку із зростанням середньомісячної заробітної плати штатного працівника».

Перерахунок пенсій з 01.03.2013 року виконуватиметься тільки по тих пенсійних справах, обчислення розміру пенсій по яких проведено органами Пенсійного фонду відповідно до:

1.                 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

2.                 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність».

3.                 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

4.                 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб».

Відповідно до частини 2 статті 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» у разі зростання середньомісячної заробітної плати штатного працівника, пенсії підвищуються на коєфіцієнт, який відповідає не менше ніж 20 відсотків темпів зростання середньої заробітної плати в Україні порівняно з попереднім роком.

Коєфіцієнт підвищення пенсій в 2013 році становить - 1,0298.

При визначенні індивідуального коєфіцієнту підвищення пенсійних виплат в минулому році порівнюватимуться розміри пенсійних виплат станом на 31 грудня 2012 року до розміру пенсійної виплати станом на 31 грудня 2011 року, або на день призначення пенсії, у разі, якщо пенсію призначено після 1 січня 2012 року, або на дату переводу з виду на вид із зміною закону, відповідно до якого була призначена пенсія, у разі, якщо переведення з виду на вид проведений після 1 січня 2012 року, або на дату переводу з пенсії по втраті годувальника на пенсію за віком (по інвалідності) в межах одного закону, або на дату переводу з пенсії за віком (по інвалідності) на пенсію по втраті годувальника в межах одного закону.

Індивідуальний коефіцієнт підвищення визначається шляхом ділення розміру пенсійної виплати станом на 31.12.2012 року на розмір пенсійної виплати станом на 31.12.2011 року, або на день первинного призначення протягом 2012   року, або на дату переведення з виду на вид протягом 2012 року.

Якщо одержаний результат менше 1, то для визначення коефіцієнту підвищення береться 1.

Якщо коефіцієнт підвищення більший за 1,0298, то пенсія не перераховуватиметься.

Коефіцієнт підвищення розміру пенсій з урахуванням індивідуального коефіцієнту підвищення пенсійних виплат визначається шляхом ділення коефіцієнту підвищення пенсій в 2013 році (1,02980) на індивідуальний коефіцієнт підвищення пенсійної виплати в минулому році.

Сума збільшення визначається на розмір пенсійної виплати станом на 31.12.2012 року, а додається до розміру пенсійної виплати станом на 28.02.2013 року.

Доплата по проведеному перерахунку буде здійснена основними відомостями в травні місяці.