Порядок видачі свідоцтв про загальнообов'язкове державне соціальне страхування

Порядок видачі та зразок свідоцтва про загальнообов'язкове державне соціальне страхування затверджений постановою Кабінету Міністрів України №1306 від 22 серпня 2000 року.

Страхове свідоцтво, а другими словами страховий поліс - це документ, який є доказом того, що людина застрахована в системі державного соціального страхування та має право на одержання послуг чи матеріального забезпечення від державних соціальних фондів (Пенсійного фонду, фонду зайнятості, фонду від нещасних випадків на виробництві) та по інших видах державного соціального страхування.

Страховий поліс необхідно мати при укладанні трудового договору (контракту), договору соціально-правового характеру, предметом якого є виконання робіт та надання послуг, під час прийому на навчання, а також в інших випадках, передбачених законодавством. Зберігається страховий поліс у людини і вважається дійсним тільки при наявності паспорта, чи іншого документа, що посвідчує особу.

Якщо людина працює (в організації, установі, на підприємстві, у приватного підприємця чи у фермера), то для отримання свідоцтва про соціальне страхування , їй необхідно звернутися до відділу кадрів свого підприємства чи організації і поцікавитися чи передані анкетні дані про неї (прізвище, ім'я, по-батькові, місце проживання, дата та місце народження, паспортні дані) до Пенсійного фонду. У випадку коли дані про людину знаходяться у Пенсійному фонді, то через певний час буде надруковане і свідоцтво про соціальне страхування, яке через посередництво роботодавця буде передано конкретній застрахованій особі. При отриманні свідоцтва від Вашого роботодавця слід уважно перевірити внесені до нього дані, у разі неточностей у свідоцтві його необхідно повернути роботодавцю для обміну. Якщо ж даних у Пенсійному фонді немає, то працівнику потрібно взяти у свого роботодавця анкету застрахованої особи, власноручно заповнити її згідно свого паспорту та віддати роботодавцю для передачі до управління Пенсійного фонду.

Особи, які на даний час не працюють, але раніше працювали та сплачували збори на обов'язкове державне пенсійне страхування та обов'язкове державне соціальне страхування, отримують страхове свідоцтво в управлінні Пенсійного фонду за місцем проживання. Для цього необхідно звернутися до управління Пенсійного фонду, при собі мати паспорт та довідку про присвоєння ідентифікаційного коду.

Видача страхових свідоцтв застрахованим особам проводиться безкоштовно.

У разі втрати страхового свідоцтва, або якщо відомості про людину, що вказані у страховому полісі з часом зазнали змін, то застрахована особа у місячний термін зобов'язана звернутися до Пенсійного фонду з копіями документів, що підтверджують втрату чи зміни для обміну свідоцтва.