Анатолій Присяжнюк взяв участь у відкритті головного офісу Дніпровської екологічної прокуратури

|  05. 03. 2012

На виконання доручення Президента України Віктора Януковича створити окрему прокуратуру, яка буде стежити за порядком використання річки Дніпро сьогодні голова Київської олбдержадміністрації Анатолій Присяжнюк взяв участь у відкритті приміщення головного офісу Дніпровської екологічної прокуратури, яка створена для охорони навколишнього природного середовища в басейні річки Дніпро.

 Виступаючи перед колективом новоствореної Дніпровської екологічної прокуратури, генеральний прокурор України Віктор Пшонка зазначив, що основним завданням цього органу «є забезпечення комплексного нагляду за додержанням природоохоронного законодавства у басейні річки Дніпро».

За словами Віктора Пшонки, саме співпраця з обласною владою Київщини має ключове значенняі для регіону, і для держави в цілому.

На відкритті нового приміщення головного офісу Дніпровської екологічної прокуратури, Анатолій Присяжнюк звернувся до колективу з проханням навести порядок у використанні водних ресурсів річки Дніпро.

 - Річка Дніпро є не лише основною водною артерією держави, а й основним постачальником питної води для мешканців Київщини. Саме тому, завдання навести порядок у використанні природних ресурсів є для нас особливо важливим, адже йдеться про здоров’я та добробут людей. Впевнений, що у цій непростій екологічній ситуації нам допоможе розібратися комплексний підхід до вирішення проблеми, - зазначив Анатолій Присяжнюк.

Серед основних напрямків роботи нової прокуратури було визначено наглядову діяльність за додержанням суб’єктами підприємницької діяльності вимог законодавства при здійсненні скидання стічних вод у Дніпро та водосховища, контроль за охороною та відтворенням водних живих ресурсів, нагляд щодо обмеження господарської діяльності у водоохоронних зонах та прибережних захисних смугах, контроль за безпечністю експлуатації гідротехнічних споруд, використання причалів, набережних та інших споруд, а також контроль за виконанням судових рішень щодо відшкодування збитків та усунення порушень вимог водоохоронного, екологічного та земельного законодавства.