Дата :
2011-11-29

Протокол зустрічі підприємців, контролюючих органів, представників громадських організацій, директорів ринків з метою ознайомлення підприємців із нововведеннями та обговорення основних положень законопроекту "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва"

23 листопада 2011 року                                                                            м. Біла Церква

10.00 великий зал виконавчого комітету БМР

Члени комісії

Савчук В.П.               Білоцерківський міський голова

Шилов І.П.                 президент ліги підприємців Білоцерківщини, директор КП

«Білоцерківхлібопродукт»

Іванченко В.Ф.          начальник Білоцерківської ОДПІ

Ентіс Т.А.                   начальник інформаційно-консультаційного відділу ОДПІ

м. Біла Церква

Продан О.П.               голова Всеукраїнського ГО «Фортеця»

Голубець В.І.             перший заступник начальника управління Пенсійного фонду

м. Біла Церква

Запрошені: начальник відділу обліку надходження платежів управління Пенсійного фонду України у м. Біла Церква О.Г. Бублик, директори та керівники ринків, торгівельних майданчиків, підприємці.

Савчук В.П.: зазначив, що міська влада завжди співпрацює із підприємцями Білої Церкви, і в разі виникнення проблемних питань, спільно знаходяться шляхи їх вирішення. Оскільки на даному етапі вводиться в дію нове законодавство щодо подальшого функціонування малого та середнього бізнесу, міською владою було організовано дану зустріч.

Продан О.П.: ознайомила присутніх підприємців із основними положеннями діючих нормативно-правових актів, які регулюють діяльність малого та середнього бізнесу, поінформувала про методику збору і обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, основними положеннями законопроекту "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" та зупинилася на актуальних питання розвитку підприємництва.

Питання 1. Які документи потрібні щоб перейти з одної групи спрощеної системи оподаткування до іншої?

- Свідоцтва будуть діяти на основі заяв, порада: заяву подавати до 15 грудня 2011 року.

Питання 2. Як щодо печатки на квитанціях? Чи потрібно замовляти печатку?

- Згідно Податкового кодексу, печатка не обов'язкова, обов'язковими є реквізити.

Ентіс Т.А.: ознайомила із функціонуванням та змінами Податкового кодексу України щодо діяльності малого та середнього бізнесу. Повідомила, що будуть проводитись семінари щодо нововведень.

Питання 1. Як перейти на третю категорію спрощеної системи оподаткування?

- Потрібно вести чіткий облік виручки, вибрати одну з груп, платникам єдиного і фіксованого податку доцільно визначитись до 25 січня 2012 року, всім іншим - до 15 грудня 2011 року.

Бублик О.Г.: поінформувала про питання державного пенсійного страхування та про порядок сплати пенсійних внесків.

Питання 1. Навіщо сплачувати єдині внески якщо лікарняні не оплачуються?

- Потрібно заключити договір в управлінні Пенсійного фонду України м. Біла Церква обираючи бажані пункти про тимчасову непрацездатність.

В ході обговорення взяли участь І.П. Шилов, В.Ф. Іванченко, В.І. Голубець.

Висновки за результатами зустрічі:

1. Пропозиції та зауваження підприємців будуть враховані та розглянуті.
  2. Білоцерківською ОДПІ будуть проводитись навчання.
  3. При підготовці проекту регуляторного акту щодо встановлення ставок єдиного податку будуть проводитись громадські обговорення.