Меморіальною дошкою вшановано загиблого учасника АТО Максима Сломчинського

|  06. 12. 2017

06 грудня в місті Біла Церква відбулося відкриття меморіальної дошки загиблому за незалежність України, військовослужбовцю, молодшому сержанту 72-ї ОМБр Максиму Сломчинському. Меморіальну дошку встановлено на фасаді Білоцерківського навчально-виховного об’єднання «Перша Білоцерківська гімназія», учнем якої був загиблий білоцерківець.

Максим Сломчинський народився 31 липня 1994 року в Білій Церкві. Навчався в БНВО «Перша Білоцерківська гімназія» до 9-го класу, після закінчення якого в 2009 році продовжив навчання у вищому професійно-технічному училищі №13. Потім була служба в лавах армії у 72-ій ОМБр, в складі якої Максим і пішов воювати на схід України. Загинув він 29 листопада 2016 року у бою в районі села Кам’янка, Ясинуватського району, Донецької області, внаслідок несумісних із життям поранень від ворожих куль. Йому було лише 22 роки.

За життя Максим був нагороджений відзнакою Міністра Оборони України «За воїнську доблесть». Указом Президента України №23/2017 від 03 лютого 2017 року, за особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане виконання військового обов’язку був нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня посмертно.

На відкритті меморіальної дошки за дорученням міського голови Геннадія Дикого перед присутніми виступив його радник Микола Антонюк. Він висловив слова вдячності рідним загиблого військовослужбовця за те, що вони виховали справжнього героя: «Попереду у нього було велике життя. Але ворог не дозволив здійснитися  його мріям. Я закликаю вас задуматись над сенсом життя, над тим, що наше перебування тут можливе завдяки таким хлопцям, як Максим, які тримають оборону на сході країни. Цінуйте найдорожче, що є у людини – життя, адже воно у нас одне».

Своїми спогадами про шкільні роки Максима Сломчинського поділилася його перша вчителька Ольга Карпенко: «Коли Максим прийшов до школи 6-річним хлопчиком він був маленьким ясним промінчиком. Він завжди був активним, безкомпромісним, чесним, добродушним. Таким він проявив себе і в житті, коли пішов на фронт у 2014 році. Він запевняв мене, що все буде добре і мріяв про те, щоб стати юристом. Знаменно, що саме сьогодні, в День Збройних Сил України, ми відкрили цю меморіальну дошку, адже Максим був справжнім воїном».

Поминальну панахиду та освячення меморіальної дошки на честь героя–білоцерківця було проведено настоятелем храму Покрови Божої Матері Української православної церкви Київського патріархату священником Миколою Гопайничем.  Присутні вшанували пам’ять загиблого хвилиною мовчання та поклали квіти до меморіальної дошки.

У заході взяли участь: начальник управління освіти та науки Білоцерківської міської ради Юрій Петрик, заступник командира розвідувальної роти 72-ої ОМБр Руслан Сулименко, мати Максима – Лариса Сломчинська, рідні та близькі загиблого, побратими, однокласники та педагоги.

Фотографії до новини тут