ПАМ’ЯТКА щодо дотримання правил пожежної безпеки в побуті

 Стан, який склався сьогодні з пожежами, свідчить, про наявність складних проблем в протипожежному захисті житлового сектору. В Україні щодоби виникає більше 100 пожеж, на яких гине в середньому 5 чоловік. Аналіз свідчить, що найбільша кількість пожеж, біля 75 % сталася саме у житловому секторі. Населення часто порушує елементарні правила пожежної безпеки, не приділяючи їм належної уваги або просто тому, що не знає їх. Це приводить до того, що у житлових будинках пожежі виникають значно частіше.

         Аналіз пожеж показує, що винуватцями більшості з них є самі мешканці, які зневажають елементарними правилами пожежної безпеки, необережно поводяться з вогнем під час паління, користування електроприладами, приладами з відкритим полум’ям, що особливо небезпечно для горищних приміщень, балконів, коридорів (сіней), комор і різних господарських будівель.

          Більшість пожеж, спричинених курінням, пов’язана з курінням у нетверезому стані в будинку чи навіть у ліжку.

          Не менш поширеною причиною пожеж є порушення правил користування електричними приладами. Аналіз таких випадків показує, що вони відбуваються в основному, з двох причин: у разі порушення правил пожежної безпеки під час користування електропобутовими приладами і прихованої несправності цих приладів. Крім того, пожежі можуть виникати і від несправної електропроводки або неправильної експлуатації електромережі. Це може статися, наприклад, якщо в одну розетку увімкнути декілька досить потужних побутових приладів водночас. Виникає перевантаження, проводи можуть нагрітися в ізоляції та спалахнути. 

             Основні запобіжні заходи і правила пожежної безпеки при експлуатації  

             електричних та нагрівальних приладів, що використовуються у побуті: 
 - нагрівальні прилади можна встановлювати тільки на негорючі підставки; 

- забороняється залишати включені прилади без нагляду; 

- необхідно спостерігати за щільністю контактів в місцях приєднання проводів приладів до вилки, клем між собою, тощо; 

- небезпечно замінювати запобіжники, що перегоріли в телевізорах, приймачах і інших побутових приладах саморобними або плавкими запобіжниками; 

- забороняється користуватися саморобними нагрівальними приладами.

- розетка підключення вилки живлення повинна знаходитись у доступному місці для швидкого відключення телевізора від електромережі;

- слід вимикати телевізор, якщо дорослих немає у кімнаті;

- у випадку виникнення несправності в роботі електроприладу не допускати повторного його вмикання; 

- закривати вентиляційні прорізи на корпусі електроприладу; 

         У квартирах і житлових будинках, які мають пічне опалення, необхідно звернути увагу на виконання вимог пожежної безпеки під час улаштування печей та їх експлуатації.

         В цих будинках пожежі найчастіше виникають з причини перенакалення димаря та порушення правил пожежної безпеки при їх експлуатації, появи у цегляній кладці тріщин, а також в результаті застосування для розпалювання печей горючих і легкозаймистих рідин, випаданні з топки або зольника розжарених вуглин.

              Категорично забороняється залишити малолітніх дітей біля печей, що топляться без догляду дорослих. 

Пам’ятайте!

Тільки суворе дотримання правил пожежної безпеки дозволить надійно захистити вас і ваш будинок від пожежі.