Майбутнє української економіки у надійних руках!

|  22. 03. 2019

22 березня у Білій Церкві відбулося закриття ІV етапу XXII Всеукраїнської учнівської олімпіади з економіки та оголошення попередніх результатів конкурсних випробувань. Захід проводився з 18 по 22 березня на базі Комунального навчального закладу Київської обласної ради «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів» та Білоцерківського гуманітарно-педагогічного коледжу.

Загальна кількість учасників змагань - 103 особи. Це школярі 9-11 класів з усіх областей України та міста Києва.

У ході урочистостей за дорученням міського голови Геннадія Дикого талановиту шкільну молодь привітала його заступник Катерина Литвиненко, яка побажала учасникам олімпіади стійкості, наснаги та перемоги.

Також до юних знавців економіки зі словами привітань звернулися: методист Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» Міністерства освіти і науки України, заступник голови організаційного комітету олімпіади Олена Бурлака, в.о. ректора КНЗ КОР «Київського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів», кандидат педагогічних наук, заступник голови організаційного комітету олімпіади Наталія Бендерець, завідувач кафедри Луцького національного технічного університету, професор, доктор економічних наук, голова журі олімпіади Наталія Вавдіюк, головний редактор журналу «Географія та економіка в рідній школі» Микола Задорожній, експерт-консультант Олег Кухар.

Переможцями олімпіади визнано 50 учнів. Дипломами І ступеня нагороджено 6 школярів, ІІ ступеня – 15, ІІІ ступеня – 29.

Під час свята, яке відбулося в КЗ БМР «Будинок органної та камерної музики», присутні зустріли оваціями переможців, що продемонстрували блискучі знання та вибороли перші місця, а саме це представники Волинської, Запорізької, Львівської, Сумської, Харківської та Черкаської областей. Найвищий рейтинг отримала команда Одеської області. Їм було вручено перехідний кубок, який з минулого року знаходився в руках команди Черкаської області.

Підсумком свята стала традиційна церемонія передачі символу олімпіади представником оргкомітету Київської області Андрієм Довганем методисту Рівненської області Лідії Медведчук.

Святковий настрій присутнім подарували: заслужена артистка України Тетяна Орлова, народний художній вокальний ансамбль «Співограй» Центру позашкільної освіти «Соняшник» міста Біла Церква, переможниця міжнародних та всеукраїнських вокальних конкурсів, телеведуча дитячої програми «Школа Мэри Поппинс», першого національного каналу України Катерина Баліцька, переможниця міжнародних конкурсів та фестивалів, вихованка Білоцерківської школи мистецтв №5 Маргарита Пістоляк, тріо «МальДіви», переможниця міжнародних та всеукраїнських вокальних конкурсів  Катерина Бечко.

Програма Всеукраїнської учнівської олімпіади була цікавою та насиченою. Першого дня у приміщенні КЗ БМР «Білоцерківський міський Будинок органної та камерної музики» відбулося урочисте відкриття, під час якого гостей міста тепло та щиро вітали: провідний актор Київського академічного обласного музично-драматичного театру імені Панаса Саксаганського Валерій Войтов, переможниця телевізійного талант-шоу «Україна має талант. Діти» Вероніка Морська, телеведучі дитячої програми «Школа Мэри Поппинс» першого національного каналу України, народний вокальний ансамбль «Співограй» та театральна студія «Пролог» Центру творчості дітей та юнацтва «Соняшник» м. Білої Церкви, вихованці музичних шкіл міста Білої Церкви.

Другого дня для учасників Всеукраїнської учнівської олімпіади з економіки розпочалися конкурсні випробування. Після консультацій для членів журі та учасників олімпіади юні знавці економіки виконували завдання І туру олімпіади. Керівники команд взяли участь у круглому столі «Освітнє середовище нової української школи». Для членів журі було організовано екскурсію до ландшафтного парку в с. Буки. Після завершення випробувань для учасників олімпіади та керівників команд була проведена екскурсія державним дендрологічним парком «Олександрія» НАН України.

Третього дня продовжилися конкурсні випробування – знавці економіки виконували завдання ІІ туру олімпіади. Керівники команд учасників олімпіади ознайомилися із досягненнями освітян Київщини, відвідавши музейно-виставковий комплекс Комунального навчального закладу Київської обласної ради «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів». По завершенню другого конкурсного дня учні разом зі своїми керівниками переглянули виставу «Кайдашева сім’я» за повістю І.Нечуя-Левицького в Київському академічному обласному музично-драматичному театрі імені П.К. Саксаганського.

На звершення для учасників олімпіади та керівників команд була проведена екскурсія історичними місцями  Білої Церкви. Гості ознайомилися з історією нашого міста, відвідали пам’ятки архітектури та переглянули експозицію Білоцерківського краєзнавчого музею.

У ході заходу взяли участь: начальник управління освіти і науки міської ради Юрій Петрик, директор БНВО «Перша Білоцерківська гімназія – школа І ступеня» Борис Смуток, представники місцевих ЗМІ.