Хвича Мепарішвілі: «Децентралізація дає поштовх до динамічного розвитку громад»

|  12. 12. 2018

Про процес децентралізації, який розпочато у нашій державі, вже неодноразово всі чули, але не всі, напевно, знають у чому ж саме переваги цієї реформи, і що на місцях виграють жителі великих і малих населених пунктів, утілюючи її в життя через створення спроможних ОТГ.  Відверто кажучи, навіть не всі керівники сіл та селищ усвідомлюють важливість цього процесу, який десятки років тому пройшли ряд європейських країн, що наразі мають розвинені, економічно успішні регіони. На жаль, Київщина займає лише 23 місце в рейтингу областей щодо формування ОТГ, тому активізація реформи децентралізації  є одним з головних питань нашого регіону.

Народний депутат України  Хвича Мепарішвілі, вивчаючи успішний досвід інших країн, а також громад, які вже пройшли шлях об’єднання, аналізуючи можливості, що відкриваються перед ОТГ,  твердо переконаний у правильності обраного державою курсу.

"Процес децентралізації вкрай необхідний. Без впровадження реформи й надалі залишатимемося з розбитими дорогами, застарілими комунікаціями, неосвітленими вулицями. Натомість, об’єднавшись, громади отримають шанс стати справжніми господарями на своїй землі, самостійно вирішувати, куди спрямовувати кошти і як розвивати власні території, - наголошує народний депутат України.-Наразі вже маємо чимало прикладів переваг та реальних змін у житті громад, які вони отримали в процесі об’єднання: від збільшення повноважень і зростання місцевих бюджетів до реалізації важливих інфраструктурних об’єктів. Тому зараз не можна зупинятися, а продовжувати інтенсивно працювати у цьому напрямку».

Саме таку позицію Хвича Мепарішвілі озвучив під час засідання Ради регіонального розвитку Київської області, яке нещодавно відбулося у Києві. Метою наради стало обговорення нагальних  питань щодо проведення процесу децентралізації на Київщині, який є на часі, оскільки надає поштовх динамічному розвитку громад. Крім того, присутніми на засіданні Ради регіонального розвитку Київщини керівниками області, головами районних рад та адміністрацій, мерами міст та представниками ЗМІ розглядалися нагальні питання життєдіяльності регіону, а також перспективний план розвитку Київщини на 2019-2021 роки.

Гармонійний розвиток Білоцерківщини, на думку народного депутата, може бути також лише за умови затвердження меж міста Білої Церкви та об’єднання її з навколишніми селами. Що більше населених пунктів згуртується між собою, то більш функціональна і спроможна утвориться громада. ОТГ матиме можливість і сама раціонально акумулювати власні сили задля економічного, соціального, культурно-побутового розвитку, а головне залучати державні кошти на реалізацію масштабних проектів. Сьогодні Уряд сприяє створенню ОТГ, надає великі субвенції на їх розвиток, і коли створиться Білоцерківська ОТГ – буде можливість розвиватись за кошти держбюджету. Не менш важливим стане і вирішенні «завислих» питань - будівництва об’їзної дороги (в районі Володарської траси) та безпечних дорожніх сполучень через трасу «Київ-Одеса» між населеними пунктами, а також отримання безоплатних послуг жителями сіл у сферах медицини, освіти, соціального захисту та ін.

З огляду на важливість реформи децентралізації Хвича Мепарішвілі закликав місцевих чиновників відкинути політичні амбіції та долучитися до процесу децентралізації. Водночас він висловив сподівання, що "найближчим часом на Київщині з’явиться багато громад, які своїми успіхами доведуть правильність обраного курсу на об’єднання".

"Ми маємо унікальну можливість перебудувати країну, зробити її по-справжньому європейською. Часу за зволікання немає", – резюмував парламентарій.

Вікторія Власенко