Європейський тиждень тестування на ВІЛ: тестуй, лікуй, не допусти

|  04. 12. 2018

За ініціативи організації «European Testing Week Working Group», Центру громадського здоров’я України,  протягом тижня з 23 по 30 листопада 2018 року, з метою збільшення кількості людей, інформованих про свій ВІЛ-статус, що дає можливість ранньої діагностики ВІЛ та своєчасного початку лікування в місті Біла Церква відбувся «Європейський тиждень тестування на ВІЛ». Вулична акція була проведена силами медичних працівників Комунального некомерційного підприємства Білоцерківської міської ради «Білоцерківська міська лікарня №3» (Центром СНІДу), які розгорнули на площі біля Міської ради мобільний пункт швидкого, безкоштовного і конфіденційного тестування на ВІЛ-інфекцію. Спонсором матеріального забезпечення є представництво БФ «Фундації АНТИСНІД США в Україні» (AHF).

Акція відбувалася за підтримки міського голови Геннадія Дикого,  управління охорони здоров’я Білоцерківської міської ради, закладів охорони здоров’я міста і громадської організації «100% життя. Київський регіон».

За час проведення тижня тестування в місті було організовано роз’яснювальну роботу серед учнів та викладацького складу щодо профілактики ВІЛ-інфекції. Просвітницькою акцією охоплено понад 500 слухачів. Протягом тижня в закладах охорони здоров’я протестовано 110 осіб за їх добровільної згоди.

Під час вуличної акції на мобільному пункті тестування протестовано 53 особи на ВІЛ-інфекцію, всі результати негативні. Також протестовано 20 осіб на гепатит «С», був виявлений 1 позитивний результат, особу було скеровано до лікувального закладу для проведення подальшого обстеження та лікування.

Серед жителів міста було розповсюджено друковану продукцію на тему захворювань на ВІЛ/СНІД  з метою підвищення знань щодо профілактики інфекцій, які передаються статевим шляхом, запобігання передачі вірусу від матері до дитини, використання засобів контрацепції. Усього було роздано 400 інформаційних листівок та 500 презервативів.

ВІЛ-інфекція – це хронічне захворювання проти якого є засіб лікування, що пригнічує розмноження вірусу. Головна мета – це зупинити подальший розвиток ВІЛ.

Тиждень тестувань у місті був проведений напередодні Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом та присвячений темі тестувань, який проводиться 1 грудня.  Девіз дня був таким: «Знай свій ВІЛ-статус».

Дізнатися свій ВІЛ-статус у місті Біла Церква можливо в закладах охорони здоров’я, а також в кабінеті «Довіра» КНП БМР «Білоцерківська міська лікарня №3», що на вул. Карбишева, 12, де тестування проводиться безкоштовно, конфіденційно, за особистою згодою.

За  інформацією від Управління охорони здоров’я

Білоцерківської міської ради